SPOTŘEBA 12L

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
nexia
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 28, 2007 19:41
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od nexia »

Dobrý den prosím kolegy o radu. moje nexia má vysokou spotřebu 12l/100km.Palivový filtr vyměněn,vzduchový taky i svíčky.Lamba sondu jsem měnil před 2 roky a letos v létě pal.čerpadlo.Je možné že by to mohlo souviset s výměnou přístrojovky(blbla teplota vody).
Reklama
 

Uživatelský avatar
Laclosak
Příspěvky: 167
Registrován: pát dub 02, 2010 15:16
Bydliště: Brodek u Konice----24km od Prostějova

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od Laclosak »

Pokud je špatné čidlo chladící kapaliny,nebo termostat tak to má vliv na spotřebu protože motor nemá požadovanou teplotu pro jeho správnou činost a optimální chod......tudiž bych radil mrknout na tohle.....
Daewoo Nexia 1.5 8v....55kw...r.v 95....5dv....Hatchback
Je to mazel :D
Červené podsvícení,RECARO sedačky,Sportovní filtr,Bíločerný lak
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od michal.sk »

prosim ta, ako suvisi spotreba s pristrojovkou? nastavenie predzapalu, preskoceny remen, prisavanie vzduchu, prepalene tesnenie, sviecky, lambda, kvalita benzinu, prejdene vzdialenosti (na studeny motor), ..... to chapem, ale tu pristrojovku...? neviem...


a este jedna mudrost: NOVÉ NEZNAMENÁ DOBRÉ!!!!
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od Serpico »

...to michal.sk, já jsem mizerný elektrikář proto s velikou výhradou, mám patřičnou úctu k elektrice, špatně zapojená přístrojovka konektor od čidla teploty může ovlivnit odpor na samotném čidle a " Jáchym " ( ŘJ ) bere špatnou hodnotu jako se studeným motorem a pak je vyšší spotřeba.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od michal.sk »

su dva typy zapojeni: 1.) cidlo dava info do RJ, a RJ nasledne posle info do budika. takze zle zapojena pristrojovka to neovplyvni...
2.) cidlo ma dva vystupy - jeden do RJ, a druhy do budikov. takze zle zapojena pristrojovka to neovplyvni...

ak to mas nahodou zapojene inak (teraz fakt neviem ako to je v nexii a nechce sa mi kukat schemy) potom mas pravdu, RJ ma zlu informaciu o teplote, sprava sa ako keby bol motor studeny a mala by byt velka spotreba. lenze RJ je niekde inde a ide tam uplne iny kablovy zvazok. a keby aj nie, tak RJ po urcitom case usudi, ze motor by uz mal byt zohriaty, a signal vyhodnoti ako chybovy a prepne sa do tzv. nudzoveho rezimu a pracuje s teoretickou teplotou myslim 20 st.C. a nasledne sa rozsvieti kontrolka. na diagnostike ti potom vypise "porucha v snimaci teploty" alebo nieco v tom zmysle
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od Habron »

Nexia = dve cidla, jedno primo na budik a druhe primo do RJ.
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od Duffy »

A aku ti teraz ukazuje teplotu ??

Blbu teplotu to si ako myslel ? Upresni to ...

A svieti ti riadiaca jednotka ?
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“