SPOTŘEBA 12L

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
nexia
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 28, 2007 19:41
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od nexia »

PROSÍM O RADU MÁM SPOTŘEBU 12L A TO JEZDÍM NORMÁLNĚ.OTÁČKY 2500.JEZDÍM DALEKO TAK SE TO PROJEVUJE NA FINANCÍCH.LAMBA SONDU JSEM MĚNIL V LONI,PALIVOVÉ ČERPADLO V LÉTĚ,SVÍČKY A FILTR NA JAŘE. :?: :?:NEXIA 1.5 8V.DĚKUJI ZA RADY
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od ppp »

Netreba sa chvalit, ja som mal pred prazdninami spotrebu nieco cez 11l, sice lpg ale to nevadi, teraz uz mam okolo 8. Ale ono to asi porastie, skoncili dovolenky, uz zase si budeme uzivat kolony.
nexia
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 28, 2007 19:41
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od nexia »

je to při běžném provozu dnes jsem jel trasu teplice mladá bol.po okrskách. cesta byla dobrá najel jsem 256km a tankoval 34.34lbenzínu a to jsem ji už absolvoval ve čt,a v so. :(( :((
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od marrad »

ppp píše:Netreba sa chvalit, ja som mal pred prazdninami spotrebu nieco cez 11l, sice lpg ale to nevadi, teraz uz mam okolo 8. Ale ono to asi porastie, skoncili dovolenky, uz zase si budeme uzivat kolony.
Boze jak to delate,ze mate takovou spotrebu?Ja jestli to honim,nebo jezdim pianko,stale cca.10L,mam nubiru 1.6,16V lpg klasika,skousel sem vsechno mozne,od novych veci az po diagnostiku,ale stale cca.10l,dokonce technik na lpg mi tvrdil,ze je to normalni spotreba a jak ctu na fore,je nas vic s takouto
spotrebou.Podotykam,ze me ta spotreba nevadi,jenom by sem chtel vedet,jak to delate,
kdyz mate spotrebu 8L,samozrejme ze kdyby si mel primej strik,tak to chapu....
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od ppp »

Ja neviem, proste nejdem nad limit, na dialnici idem tak aby som nemusel velmi predbiehat (takze aby som nedobehol privela kamionov, obvykle sa zavesim za niekoho co ide okolo 100km/h), nechavam auto dobehnut a to nielen na krizovaktu ale aj k zakrute ak je prilis prudka, netlacim to na plyne az po miesto kde by som uz musel flekovat, neposkakujem v kolonach nalepeny na narazniku toho predo mnou, ale idem pokial to ide na 1, 2 alebo 3 na volnobehu, proste sa chovam inak nez 90% ostatnych bojovnikov na cestach. Ale ked prekonavam 10km od zaciaktu BA po parkovisko pri praci 40minut, tak ide spotreba nad 11l :) nech by som robil cokolvek. Ak tych 10km spravim za 10minut, a do prace ani z prace sa neponahlam, takze na okreskach kde prejde jedno auto za 10minut idem nanajvys 80km/h aj tak su strasne rozbite, tak je to tych 8l. A co sa tyka toho zeby som bol brzda v premavke? Dnes je kazdy kto nejde nad limit brzdou v premavke, cize ano som, ale za to nemozem ja ale to, ze nemam dostatok penazi na pokuty, takze sa im vyhybam. Cize v obci 50, mimo obce 90 po dialnici 100 ale to preto, lebo to je jedina rychlost okrem 130 a viac, pri ktorej musim minimalne menit rychlost a jazdne pruhy a pri 130km/h uz motor huci trochu prisilno a pritom sa zle spi :)). A jazdievam asi tak 40% dialnica, 20% okresky ale nizsich treid a 40% mesto hlaven Bratislav a senec v spicke za BA velmi nezaostava. Ale jazdim na espere, cize nemam egr, mam o 1dcl mensi objem motora, nemam variabilne sanie, nemam cidlo klepania a mam jednoduchy elektronicky riadeny podtlakovy lpg system a funkcnu lambdu. A klimatizacie som si velmi neuzil, naplnit som ju dal az koncom leta.
Inac mas loziska vporiadku? Otec mal vzadu na nubire jedno lozisko vyzrate a obe utiahnute nejakym blbcom, takze mu auto po vyradeni spomalovalo ako keby brzdil. Po vymene lozisk a dotiahnutia s citom, tak aby nebola vola ale este sa nezacali tocit tazsie a vymene brzd, takze nepribrzduju ma uz takmer taky dojazd na nubire ako ja na espere, ale stale je espero vitazom v dojazde po vyradeni, takze mozno aj preto sa da pianko jazdou dosiahnut 8l lpg. Po preratani na benzinovu tabulkovu spotrebu to presne sedi o cca 30% viac.

Najhorsia na spotrebu je kombinovana jazda. Teda ked vodic kombinuje plynovy a brzdovy pedal :lol: :lol: :lol: .

Mimochodm ked sme sa baviliv robote o dojazde, tak kolega prezradil ze na superb s 1.9l pdi ma niekedy aj priemernu spotrebu 35litrov :), ale vtedy mu to trva na 8km trase do prace asi hodinu :).
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od Richard »

Nerozumím tomu, mám sice 2,0 ale když jsem jezdil jen na benzín ať jsem dělal co jsem dělal nedostal jsem se přes 9 litrů (delší štreky ježdění pro radost) teď s plynem (obyčejné BRC jednobod) se pohybuju kolem 10l a to i při jízdě po dálnici rychlostí cca 140 -150 do 140 dle GPS

Ale při couračkách po Praze na krátkou vzdálenost 12 LPG padne celkem v klidu....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od Serpico »

...no 13,4 / 100km tank 34,34 / 256 km je u nexie moc, to signalizuje nějakou závadu...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od marrad »

ppp píše:Ja neviem, proste nejdem nad limit, na dialnici idem tak aby som nemusel velmi predbiehat (takze aby som nedobehol privela kamionov, obvykle sa zavesim za niekoho co ide okolo 100km/h), nechavam auto dobehnut a to nielen na krizovaktu ale aj k zakrute ak je prilis prudka, netlacim to na plyne az po miesto kde by som uz musel flekovat, neposkakujem v kolonach nalepeny na narazniku toho predo mnou, ale idem pokial to ide na 1, 2 alebo 3 na volnobehu, proste sa chovam inak nez 90% ostatnych bojovnikov na cestach. Ale ked prekonavam 10km od zaciaktu BA po parkovisko pri praci 40minut, tak ide spotreba nad 11l :) nech by som robil cokolvek. Ak tych 10km spravim za 10minut, a do prace ani z prace sa neponahlam, takze na okreskach kde prejde jedno auto za 10minut idem nanajvys 80km/h aj tak su strasne rozbite, tak je to tych 8l. A co sa tyka toho zeby som bol brzda v premavke? Dnes je kazdy kto nejde nad limit brzdou v premavke, cize ano som, ale za to nemozem ja ale to, ze nemam dostatok penazi na pokuty, takze sa im vyhybam. Cize v obci 50, mimo obce 90 po dialnici 100 ale to preto, lebo to je jedina rychlost okrem 130 a viac, pri ktorej musim minimalne menit rychlost a jazdne pruhy a pri 130km/h uz motor huci trochu prisilno a pritom sa zle spi :)). A jazdievam asi tak 40% dialnica, 20% okresky ale nizsich treid a 40% mesto hlaven Bratislav a senec v spicke za BA velmi nezaostava. Ale jazdim na espere, cize nemam egr, mam o 1dcl mensi objem motora, nemam variabilne sanie, nemam cidlo klepania a mam jednoduchy elektronicky riadeny podtlakovy lpg system a funkcnu lambdu. A klimatizacie som si velmi neuzil, naplnit som ju dal az koncom leta.
Inac mas loziska vporiadku? Otec mal vzadu na nubire jedno lozisko vyzrate a obe utiahnute nejakym blbcom, takze mu auto po vyradeni spomalovalo ako keby brzdil. Po vymene lozisk a dotiahnutia s citom, tak aby nebola vola ale este sa nezacali tocit tazsie a vymene brzd, takze nepribrzduju ma uz takmer taky dojazd na nubire ako ja na espere, ale stale je espero vitazom v dojazde po vyradeni, takze mozno aj preto sa da pianko jazdou dosiahnut 8l lpg. Po preratani na benzinovu tabulkovu spotrebu to presne sedi o cca 30% viac.

Najhorsia na spotrebu je kombinovana jazda. Teda ked vodic kombinuje plynovy a brzdovy pedal :lol: :lol: :lol: .

Mimochodm ked sme sa baviliv robote o dojazde, tak kolega prezradil ze na superb s 1.9l pdi ma niekedy aj priemernu spotrebu 35litrov :), ale vtedy mu to trva na 8km trase do prace asi hodinu :).
No v tom je prave ten problem,ja jezdim presne jako ty,da se rict,ze jezdim podle predpisu,ale jeden cas sem to skousel trochu vytacet,nikdy vsak nad 3000ot.,jenom pri razeni prev.stupnu,
ale spotreba byla skoro vzdy cca 10L,o auto se staram jak nejlip muzu,takze neco takeho jako ze by mi neco pribrzdovalo se nekona.Ale jak rikam,nejsem sam kdo ma takou spotrbu,jenom sem chtel vedet,co delam jinak.A ta spotreba u pdi motoru,tomu verim sou to nepovedene motory,oproti klasickemu tdi maji vetsi spotrebu a taky si posmaknou jenom na fajnovem oleji,kdyz tam das jenom malicko horsi kvalitu,tak se to vypomsti hlavne na turbe.Zetak ma Passata a muzu to potvrdit.Chtel usetrit na oleji a turbo bylo v haji,dal tam repasovane a dava fajnovy olej a krom penez za olej zadny problem,teda zatim.
durii
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 28, 2010 16:02

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od durii »

Skus dat do oleja nejaku prisadu na baze nanotechnologie a motor by sa mal dat do poriadku. (daj zmerat kompresiu, nastavit predstih, dobre sviecky, skontrolovat lambdu a novy vzduchovy filter a potom meraj spotrebu ;) na http://aditiv.okamzite.eu/ udajne to robi zazraky, nemam osobne odskusane ale planujem skusit (ak ma niekto skusenost, dajte vediet)
Nubira I 172000km :) olej MaxLife 10W-40
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od marrad »

durii,toto vsetko mam v poriadku,v januari som pretesnoval motor,go hlavy,okrem lambdy vsetko nove,t.j. nove sviecky,kable,filtre,lambda je udajne ok,a tomu zazraku by som asi
moc nedoveroval,aj ked to pomoze,tak iba na chvilu a potom je to zasa take iste,to same plati
o roznych spec.pripravkoch na utesnenie oleja,,zvysenie tlaku,na utesnenie chladica atd.,atd.
mam s tym svoje skusennosti a mozem potvrdit,za je to iba na chvilu,alebo to nepomze vobec.
Nakoniec som sa rozhodol pre nove kruzky,go hlavy,aj ked to nieco stalo,mam pokoj a nemusim sa utesovat,ze ked kupim nejaku prisadu tak mi to pomoze,co nakoniec nieje pravda.
Jedine co davam,je prisada do benzinu na cistenie vstrikov,nakolko mam lpg,musel som vymenit
dva vstrekovace a na radu jedneho mechanika,ktoremu doverujem,som to zacal davat a zatial
pokoj,myslim ze jedna napln je na 5000km,to je jedine co davam.Ale toto je moj nazor,ktory
ziadnemu nevnucujem.
durii
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 28, 2010 16:02

Re: SPOTŘEBA 12L

Příspěvek od durii »

mozno skusim XADO, toto mi odporucil niekto, komu verim a ma to odskusane. potom dam vediet. (skusim najskor do 120tky, ta je tolerantna na taketo pokusy :D )
prave som pozeral nejake veci ohladne tohto pripravku (dokumenty) a mohlo by to byt v pohode. Skusim, uvidim.
Nubira I 172000km :) olej MaxLife 10W-40
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“