zadne brzdove dosky

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
solimx
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 18, 2009 13:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

zadne brzdove dosky

Příspěvek od solimx »

Ahoj,

osrpaveldnujem sa ked zakladam duplicitnu temu.

na tachaci sa mi objavilo cislo 150 000 km a rozmyslam asi ako su na tom povodne zadne brzdove dosky. Nepiska to, brzdi to, nehreje sa to a tak nevidim zmysel do toho hrabat. Jedine o co sa asi bojim ze mozu byt povybehnute valceky a mozu zacat korodovat. Podelite sa so mnou o radu, kedy ich asi vymenit ?

dik

M
Lanos 1.5 8V, 63kW, disky 13" Alu Enzo, gumy Kleber, LPG Tartarini, spotreba leto 5.8l/100km :)
mikrovlnka Daewoo, radio Daewoo, babetta 210, 2 rychl.
cestný zavodny bycikel
pred Langosikom: s105, s120, s130, fav 136L LPG karbec,fiat polsky,oltcit,format 135LXi LPG
Reklama
 

Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: zadne brzdove dosky

Příspěvek od Igi »

Dávnejsie tu niekto napísal, ze oblozenie zadných brzd je na celý zivot auta. Pozeral som na to asi pri 120tis KM a oproti novému (ktoré som pre istotu kúpil) vyzeralo opotrebované tak o 10%. Kazdopádne zo zadu bubnov je otvor na kontrolu stavu oblozenia, takze rozoberat to kvoli tomu netreba. Lenze - casom dojde k vybruseniu bubna + korozia jeho okraja, ktorá sposobí ze brzdové pakne do toho zapadnú a bubon sa nedá stiahnut bez toho, aby si nezinicil co je vo vnútri. Preto sa odporúca dávat bubny dole castejsie a but tú hrdzu obit, alebo to dat sústruzníkovy stiahnut.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
solimx
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 18, 2009 13:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zadne brzdove dosky

Příspěvek od solimx »

ahoj,

dik za zaujimavu odpoved,

ten kontrolny otvor je kde, niekde od napravy ze ?
Lanos 1.5 8V, 63kW, disky 13" Alu Enzo, gumy Kleber, LPG Tartarini, spotreba leto 5.8l/100km :)
mikrovlnka Daewoo, radio Daewoo, babetta 210, 2 rychl.
cestný zavodny bycikel
pred Langosikom: s105, s120, s130, fav 136L LPG karbec,fiat polsky,oltcit,format 135LXi LPG
Odpovědět

Zpět na „LANOS“