Lakovani plastoveho narazniku

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Maxim87
Příspěvky: 13
Registrován: stř čer 20, 2007 15:44
Bydliště: Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od Maxim87 »

Ahoj,
dnes rano jsem zjistil, ze nejakej jouda pri vyjizdeni z parkoviste trefil moje auto. Jedna se o zadni naraznik a je to pomerne dost obtahnuty. Naraznik je plastovej s metalickou barvou. Bohuzel na nekterych mistech je ryha hluboka (vydim otrepky plastu)
Nemate s tim nekdo zkusenosti? Zdali to jde klasicky vybrousit a znovu nastrikat? Pripadne jestli nemate nejake zkusenosti s autolakovnama v Praze, pripadne okolo Stare Boleslavi.
Diky moc.
Daewoo Nubira 2.0 (r.v. 2003)
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od lomngi »

Plastoví nárazník môžeš opraviť aj sám. Keď tam máš hlboké rihy tak na to sa používa tyčinka na zvarovanie ABS plastov. Stým to zaleješ a potom brusíš potom použiješ plastofix stačí na poškodenú časť. Potom celé jemne prebrusíš a prípadne nerovnosti strekneš špricgitom po zaschnutí jemným šmirglom za mokra vybrúsíš do hladka. Necháš zaschnut. A môžeš nanášať pôvodnú farbu
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od ladinek »

akorát metalíza se blbě spravuje,lepší je to oddělat a přelakovat ho celej.Když to spravíš jen někde bude to sto pro vidět -P
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Maxim87 píše:Ahoj,
dnes rano jsem zjistil, ze nejakej jouda pri vyjizdeni z parkoviste trefil moje auto. Jedna se o zadni naraznik a je to pomerne dost obtahnuty. Naraznik je plastovej s metalickou barvou. Bohuzel na nekterych mistech je ryha hluboka (vydim otrepky plastu)
Nemate s tim nekdo zkusenosti? Zdali to jde klasicky vybrousit a znovu nastrikat? Pripadne jestli nemate nejake zkusenosti s autolakovnama v Praze, pripadne okolo Stare Boleslavi.
Diky moc.
Ked ti to spravil nejaký dilino prečo si nezavolal policajtov ? Za čo sú platený ? Nech hľadajú ! Sítce mne sa to rieši lahko pretože mám havarijnú zavolám policajtov a vlastne stačí mi len správa s tým že to nebola moja vina a havarijná cvakne...potom sa to tušim z nejakého garančného fondu prepláca poisťovni.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od ppp »

z garancneho fondu sa preplaca len poistne vyplatene za neznameho vinnika za ublizenie na zdravi, nie na majetku
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

No to je fuk, ak máš havarjnú a nie si vynník zaplatia ti škodu ! Vždy mi ju zaplatili.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od ppp »

Akurat ze niektore poistovne vtedy siahnu na bonus ale je fakt ze niektore nie. Len netusim ktore to su.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

ppp píše:Akurat ze niektore poistovne vtedy siahnu na bonus ale je fakt ze niektore nie. Len netusim ktore to su.
No na druhú stranu je to možné :) Ja mám ešte starú poistku, dosť vysokú ale výhodnú. Týpek v poisťovny sa dal s máti do reči a po niekoľkých návštevách jej prezradil že ja mám poistku robenú tak, že mi ju nikto nikdy nenavýši ani keby som si auto rozbíjal každý týžden :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od Jalan-Aajav »

poistka ti houby pomoze... vzdy musis platit spoluucast, ta byva minimalne 65€ predtym to bolo 2000 Sk pri poistke s najmensou spoluucastou, co je znacna cast z celkovej sumy za opravu a prelakovanie naraznika (urcite viac ako polovica). sice neviem ako to presne funguje v cr, ale tipujem ze dost podobne.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Jalan-Aajav píše:poistka ti houby pomoze... vzdy musis platit spoluucast, ta byva minimalne 65€ predtym to bolo 2000 Sk pri poistke s najmensou spoluucastou, co je znacna cast z celkovej sumy za opravu a prelakovanie naraznika (urcite viac ako polovica). sice neviem ako to presne funguje v cr, ale tipujem ze dost podobne.
No a ja platím spoluúčasť 2000SK. Takže pre mna OK
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
topvideo
Příspěvky: 34
Registrován: pon dub 19, 2010 13:14
Bydliště: Topoľčany, SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: Lakovani plastoveho narazniku

Příspěvek od topvideo »

Mal som podobný zážitok, opravovali celý nárazník, bol zmontovaný dolu, cena asi 80 €.


____________________________________
Nubira 1,6 strieb.metalíza sedan
Nissan Sentra
Škoda 1000 MB
Renault 11 TSE
Škoda 12O L
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“