Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Tak vzhledem k tomu, ze to jeste neni vyresene, nikoho to asi netrapi. Pokud mas strach s rozsypanim, sup do servisu, at vis, na cem jsi, ne? jinak na to asi neprijdes :) A pak muzes popsat, co to vlastne je a jedem to hromadne resit:)

Ne vazne, asi to nebude nic velkeho, ale pokud ti to neda spat, radeji do toho servisu skoc, urcite te tam za to nezabijou, zas takovi ignoranti to nebudou
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: Závady

Příspěvek od topa77 »

Snažil jsem se poslouchat to vaše lupnutí a jediné co slyším, je cvakání v pojistkové skříňce nebo někde z toho směru, a to je normální :)
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

No i me se jevi, ze to jde odnekud "zespodu", ale slysim to jen, kdyz se na to soustredim, jinak to pri pustenem radiu slyset nejde. No a taky si myslim, ze je to normalni :) Ale jak pisu, at to klidne nekdo proveri, at muze spat v klidu
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Závady

Příspěvek od JOHNY*5 »

Caute,


tak jsem si vsiml dalsi veci u toho klepnuti. Vzdy to pri prvnim rozjezdu sepne/klepne pri dosahnuti 2000 ot na jednicku.
Pak uz ne. Jen pri prvnim rozjezdu. Hadam ze motor za studena pri dosahnuti 2000 ot proste neco sepne a ma to tak byt, protoze se to sepne vzdy u 2000 ot. Takze by to melo byt v klidu, ale uplne presne vysvetleni co to vlastne je by nam meli dat v servisu :-).
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
getrewt
Příspěvky: 25
Registrován: ned srp 08, 2010 15:57
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Závady

Příspěvek od getrewt »

ok, popytam sa na to tuknutie, ked budem v servise.

este poopravim JOHNY*5 - nerobi to pri 2000 otackach, ale pri rychlosti 20km/h - teda bez ohladu na otacky.
CHEVROLET CRUZE 1.8 LT Pewter Grey
najazdenych : 14.500 km
airacutie
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 13, 2010 08:02

Re: Závady

Příspěvek od airacutie »

Ja mam stale problem s airbagom, kod 95. Uz tretikrat sa mi to ozvalo, zase objednavka do servisu. Vzdy to odstrania, ale po case sa to zase objavi. Auto nemam este ani tri mesiace, najazdenych 9500km ...
biely krizik 1,8 LT
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Závady

Příspěvek od JOHNY*5 »

to getrewt : To je mozny ja se rozjidim do te doby na jednicku, takze me to vzdy prepne na tech 2000 ot, ale pokud uz tam mas dvojku tak jine otacky a bylo by to porad pri tech 20 km/hod :)
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Závady

Příspěvek od Iacobus »

Môžem potrvrdiť. Ťuknutie po rozjazde som si všimol aj ja. Počkám čo sa z toho vykluje(vyťuká).
Uživatelský avatar
Avik_CZ
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 07, 2010 14:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Avik_CZ »

Tak jsem byl dnes v servisu, abych si ověřil, zda to zmiňované kovové klepnutí při 20 km/h je normální nebo jde o závadu. Odpověď od technika sice nebyla příliš přesvědčivá, nicméně možné to asi je. Verdikt:

Vyzkoušeno u mého vozu i u předváděcího vozu, který byl momentálně k dispozici. Dělá to v obou případech. Podle technika by mohlo jít o čerpadlo ABS, které si po delším stání vozu dělá jakýsi self-test, proto to sepnutí/klepnutí. Vzhledem k tomu, že to dělá hodně lidem (resp. hodně lidí si toho už všimlo), považoval bych to za normální. Nicméně záznam o nahlášené "závadě" v servisu již ode mne mají, takže pro případ nějaké potenciální poruchy související s tímto zvukem mám alibi :-).

Zajímavá věc - v souvislosti s kontrolou této "závady" bylo auto na heveru a technik provedl kontrolu podvozku a DOTAŽENÍ uvolněných prvků. Co tím přesně bylo myšleno mi ale nedokázali sdělit...


P. S. Dále mi opravili (tzn. demontovali a promazali) vrzající sedačku řidiče. Skutečně již nic nevrže ani když se hodně snažím. Vše je tedy v pořádku.
Cruze 1.8 LT, Black Carbon
Obrázek
Uživatelský avatar
getrewt
Příspěvky: 25
Registrován: ned srp 08, 2010 15:57
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Závady

Příspěvek od getrewt »

-> Avik_CZ

vycerpavajuce info k problemu tukania... dakujeme!

tiez som uz nahlaseny do servisu s tymto 'problemom'.

s tym dotiahnutim uvolnenych casti je to naozaj zaujimave....
CHEVROLET CRUZE 1.8 LT Pewter Grey
najazdenych : 14.500 km
Uživatelský avatar
Avik_CZ
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 07, 2010 14:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Avik_CZ »

getrewt píše:-> Avik_CZ

vycerpavajuce info k problemu tukania... dakujeme!

tiez som uz nahlaseny do servisu s tymto 'problemom'.

s tym dotiahnutim uvolnenych casti je to naozaj zaujimave....


Bezvadné, poděl se pak, prosím, o závěr ze servisu. A.
Cruze 1.8 LT, Black Carbon
Obrázek
Uživatelský avatar
lubas
Příspěvky: 33
Registrován: úte čer 16, 2009 20:51

Re: Závady

Příspěvek od lubas »

Zdravím. Dlouho jsem zde nebyl tak se chci "pochlubit" jaké závady se ocitly na mém autě. Takže prvně mi někdy v půlce srpna při cestě po D1 z Prahy do Brna asi 3x svítila kontrolka, abych doplnil motorový olej (už nevím jaké chybové číslo to bylo). Při prvním rozsvícení jsem zastavil, vypl motor, nastartoval a vše ok. Jelikož sem před jízdou olej kontroloval řekl sem si že to byla jen nejaka chybka v elektronice. Jenže pak to ještě přišlo 2x (po opětovném nastartování vše ok a po ujetí pár desítek km znovu chyba), takže sem nechal u benzínky auto chvíli odstát, koukl sem na rysku kde bylo oleje nad MIN, ale radši sem teda koupil za 500kč litr oleje a trošku tam přilil. Poté už probíhalo vše OK - ťuk ťuk ťuk.
Další problém nastal minulý týden. V zadním levém kole začalo něco hvízdat a bylo to horší a horší (najeto necelých 20tkm). Zajel sem do servisu, kde zjistili, že přirezla jedna brzdová destička, takže mimo záruční opravu sem za očištění zaplatil 400kč, ale destičky objednali a poté v rámci záruky vymění. Při této příležitosti sem si všiml, že brzdové kotouče docela dost orezají a to je patrné už po druhém dnu stání!! Všiml si toho taky někdo??
Jinak sem s autem spokojenej a doufám že po tomto budu mít zas chvíli klid :-)
Chevy Cruze 1,8 LT v krásně bílé barvě ;-)
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Zdenek R6 »

No mě rezavějí snad přes noc :D Nevím, kde udělali soudruzi z Koreje chybu ;)
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Závady

Příspěvek od Hanzy »

Hosi resite nesmysly ohledne tech brzd nebo mate asi prvni auto co nema plechace a vidite na kotouce nebot kotouce chytnou rez jen po umyti auta at jsou od jakekoli firmy...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: Závady

Příspěvek od TOMTCE »

Mě to orezne taky přes noc, což si myslim, že je uplně normální. Jinak mám najeto 18500km a mimo zmíněného ťukání nepociťuji žádné nenormálnosti. Olej kontroluji neustále a připadá mi, že se nehnul ani o milimetr. S tímto autem jsou to mé první měsíce jako řidiče, kdy jsem nebyl v servisu, takže naprostá spkojenost, protože s předešlými starými autáky to byla katastrofa. Už jen vždy nové auto./tuk tuk/
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“