vrzgajuca radiaca paka

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

vrzgajuca radiaca paka

Příspěvek od lechi142 »

Ahojte,
prosim Vas pekne, poradte mi co mam spravit s riadiacou pakou. Neskutocne mi lezie na nervy. Pri urcitych otackach motora ked s nou troska trasie tak neuveritelne vrzgaju jej plastove casti. Robilo mi to v mensej miere aj predtym ale vtedy stacilo dat dole manzetu a na vsetky tie plastove vnutornosti naniest hustu vazelinu ktora vyplnila priestory medzi nimi a bolo ticho. Teraz je tam ale viac vazeliny ako plastu a neprestava to :D :lol:
Je na to nejaky trik ako sa to da dotiahnut alebo proste nejako tie vytmelit tie spary aby tie plasty o seba nenarazali, alebo proste ked uz je to takto opotrebovane tak nepomoze len vymena?

lebo pokial viem tak sa to neda rozoberat a musi sa cely ten mechanizmus menit aj s tou tycou co vedie od paky k prevodovke :oops:
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Reklama
 

Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: vrzgajuca radiaca paka

Příspěvek od Igi »

Neviem presne, ktoré plasty myslís, ale rad. páka ide vybrat z oka tej kovovej tyce co ide do motorového priestoru. Dole je kovová oska, na ktorej je nanitovaný pliesok, ktorým sa tá oska zaistuje. Treba to smerom hore odhácknut a vytiahnut. Potom smerom hore celú páku vytiahnes. Ale co tam moze vrzgat netusím.
Na páke je gul. klb, ten behá v tom oku na tej tyci. Na tom gulovom klbe je gumený krúzok a ten sa mne vydrolil a robilo to prolbémy pri radení. Nedá sa to kúpit, tak som to vyrobil z gumeného O-kruzku. Mne to nevrzgalo, ale luplo ked som radil.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: vrzgajuca radiaca paka

Příspěvek od lechi142 »

myslim ze vrzga ta cast ktoru tahas ked radis spiatocku, ten mechanizmus ktory sa ovlada tym kruzkom pod hlavicou riadiacej paky... je tam take nieco ako plastove vedenie- kolajnicka alebo take cosi a to obopina kovovu cast paky. ked bude trocha casu nafotim a dam to em pre lepsiu ilustraciu :)
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Odpovědět

Zpět na „LANOS“