obcas sa zablokuje zande koleso

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
geppe
Příspěvky: 14
Registrován: ned čer 13, 2010 18:37

obcas sa zablokuje zande koleso

Příspěvek od geppe »

cavte, cez leto auto trochu stalo, bol som po case na dlhsej ceste (200km). cesta tam bola pohode. ked som bol na mieste, tak mi auto pri parkovani blblo. teda ked som uz isiel prec z parkoviska, zablokovalo sa mi koleso a roztocilo sa len po velkej davke plynu. predpokladal som ze to je rucna, ale ked som opat zatiahol rucnu tak to uz nerobilo. cestou spat, sa mi asi v polovici cesty stalo, ze pri brzdeni (pedalom, nie rucnou) sa mi zablokovalo opat koleso (ako keby som nabebhol na kamen, auto trochu zdvihlo...)

nevieto co by to prosim mohlo byt? hrdzave brzdy alebo nieco take?
Reklama
 

Uživatelský avatar
peto153
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 23, 2009 11:08
Bydliště: Poltár
Kontaktovat uživatele:

Re: obcas sa zablokuje zande koleso

Příspěvek od peto153 »

Sevas, zadné koleso? Ak zadné, tak sa ti pravdepodobne rozsypalo brzdové obloženie.
BMW 318i E30 coupe 1.8 8V 77kw (105PS) - r.i.p.
DAEWOO ESPERO 1.6 16V 85kw (116PS) bolok motora OPEL TIGRA, hlava ESPERO, 182,7Nm pri 5735rpm
+ nenormálny rozdiel (extrémne živý motor) :)
- tlak oleja (vysoký) :(
opäť 1.5 16V 66kw (90PS)
CITROEN XSARA VTR coupe (X2) 1.6 16V 80kw (110PS)
geppe
Příspěvky: 14
Registrován: ned čer 13, 2010 18:37

Re: obcas sa zablokuje zande koleso

Příspěvek od geppe »

ale nerobi to stale, a vzadu mam bubnove,

diky za odpoved -i
Uživatelský avatar
peto153
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 23, 2009 11:08
Bydliště: Poltár
Kontaktovat uživatele:

Re: obcas sa zablokuje zande koleso

Příspěvek od peto153 »

Inak ja som mal tiež rozsypanú (odhrdzavenú) čeľusť na ľavej strane a robilo mi to isté, až kým mi raz uplne zablokovalo koleso. Potom som to už vimenil. Ak to máš aj ty rozsypané sprav si to čo najskôr ;).
BMW 318i E30 coupe 1.8 8V 77kw (105PS) - r.i.p.
DAEWOO ESPERO 1.6 16V 85kw (116PS) bolok motora OPEL TIGRA, hlava ESPERO, 182,7Nm pri 5735rpm
+ nenormálny rozdiel (extrémne živý motor) :)
- tlak oleja (vysoký) :(
opäť 1.5 16V 66kw (90PS)
CITROEN XSARA VTR coupe (X2) 1.6 16V 80kw (110PS)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: obcas sa zablokuje zande koleso

Příspěvek od ppp »

Tipujem na hrdzave pruzinky bud tie co stahuju pakne, alebo skor ta co je na konci bowdenu rucnej brzdy (pod bubnom). Takze nema co vracat pakne a ked pouzijes rucnu po zastaveni ostane pakna na bubne a dokaze prihrdzaviet alebo co je vacsia sranda v zime primrznut. Takto som musel dvakrat rozhybavat zadne koleso surovym nacuvanim na obrubnik, inak by som ho tahal za sebou kym by sa nepredrala dusa a potom asi aj disk ale aspon by to pekne iskrilo :). Mozno je to nieco ine, ale ja som mal na pruzinky na bowdenoch vyhrdzavene uplne tenucke bez akejkolvek sily, boli tam len tak aby sa nepovedalo. A ak by to bolo ono, tak plne vyhovujuca druhovyroba laniek rucnej brzdy stoji do 10eur.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: obcas sa zablokuje zande koleso

Příspěvek od Topol »

peto153 píše:Inak ja som mal tiež rozsypanú (odhrdzavenú) čeľusť na ľavej strane a robilo mi to isté, až kým mi raz uplne zablokovalo koleso. Potom som to už vimenil. Ak to máš aj ty rozsypané sprav si to čo najskôr ;).
Pěkný den :D
Souhlas a když tak jsou to brzdy určitě!!!!
No tak to oprav a hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
geppe
Příspěvky: 14
Registrován: ned čer 13, 2010 18:37

Re: obcas sa zablokuje zande koleso

Příspěvek od geppe »

vymenene pakne, ale zistil som ze je zlomena pruzina zadnej napravy :D
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“