Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Jo, to je krasna spotreba, snad ti vydrzi.

ALE! Zajima me, kdo cte spotrebu na palubaku a kdo pocita, protoze ja ted ve 14000 nuloval spotrebu, po 1 nadrzi mi to ukazalo krasnych 8,1, kdyz jsem ale spocital realnou spotrebu na ujete km, vyslo mi 8,6...

Takze realnejsi spis bude, po kolika km tankujete, resp po kolika km se vam rozsviti kontrolka (tzn dojezd 80 km), pak mame realnou spotrebu. Bohuzel (muj) pocitac me pekne klame, svina jedna :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: spotřeba

Příspěvek od 666 »

No tak já čučím na palubák. Ale zkusím ještě dobrat plnou, najet těch cca 600 km a znovu doplnit plnou. Uvidíme, zda se to bude shodovat
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

No prave, pokud clovek tankuje po 600 km tak 55 litru, coz to mam takhle ja, tak jsme proste na 9 litrech, coz na palubaku nikdo nemame, ze...pokud nekdo najezdi 700 a vice km na nadrz, pak se muze chlubit spotrebou pod 8 litru, jinak nas PP proste klame
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: spotřeba

Příspěvek od 666 »

No a kolik se ukazuje na palubáku když máš plnou nádrž. Minule jsem se podíval a ukazovalo do dojezd 730 km. Ale vážně to zkusím spočítat až vezmu zase plnou
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Me spotreba sedi temer na desetinu podle tankovani a tankuju vetsinou od 1/4 nadrze po prvni cvaknuti do plna a tak si myslim dostanu co nejpresneji na realnou spotrebu... ;)
Jinak mam ted 8.7l/100 na tym dispeju :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
George 555
Příspěvky: 8
Registrován: ned pro 27, 2009 15:51

Re: spotřeba

Příspěvek od George 555 »

Ahojte ja mam skusenost že mi počitač ukazuje o 0.2litra menšiu spotrebu ako real-vyratavam ju presne podla ojazdeneho a natankovaneho.Moja spotreba-čiste mesto=8.1(1.8-3000km)=spokojnost. -i
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Jo, dojezd mam taky pres 700 (dneska 719), ale o to nejde, jde o cisty prepocet natankovanych litru a ujete vzdalenosti za ne, to je prece nejpresnejsi. Celkove je mi spotreba uz burt, spis me zajima rozdil. Dneska jsem prepocital po druhe nadrzi a spotreba se lisi uz jen o 0,3L, predtim to byly asi erupce na slunci :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Avik_CZ
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 07, 2010 14:39
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Avik_CZ »

Chlapi, když už tu máme vlákno o spotřebě, bylo by pro lepší přehlednost a rychlé porovnávání možné, abychom:

- všichni měli u profilu uvedenou motorizaci (1.6, 1.8, 2.0 ...)
- všichni majitelé Cruze vedli statistiku spotřeby (event. dalších provozních nákladů) pomocí serveru spritmonitor.de?
Registrace a zadávání tankování není složité ani časově náročné, navíc přímo na spritmonitoru lze porovnávat s vybranými dalšími vozy dle zadaných parametrů. Pokud bychom měli stejné Nicky tady i tam, byla by to bezva věc.
Např. moje statistika je na http://www.spritmonitor.de/en/detail/409936.html.

Máte vůli a chuť tomu věnovat chvíli času a realizovat tuto myšlenku?

Zdraví Avik
Cruze 1.8 LT, Black Carbon
Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

No ja spotrebu prestal resit uz docela davno, jen me ted zajimalo, jak to mate s pocitacem. Obecne uz je tu dost zkusenosti, abychom videli celkovou prumernou spotrebu Cruze, takze asi neni treba zakladat presne mereni.

...ta papirova kombispotreba 6,8, hezkej blabol, co? :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: spotřeba

Příspěvek od shindys »

Avik_CZ píše:Chlapi, když už tu máme vlákno o spotřebě, bylo by pro lepší přehlednost a rychlé porovnávání možné, abychom:

- všichni měli u profilu uvedenou motorizaci (1.6, 1.8, 2.0 ...)
- všichni majitelé Cruze vedli statistiku spotřeby (event. dalších provozních nákladů) pomocí serveru spritmonitor.de?
Registrace a zadávání tankování není složité ani časově náročné, navíc přímo na spritmonitoru lze porovnávat s vybranými dalšími vozy dle zadaných parametrů. Pokud bychom měli stejné Nicky tady i tam, byla by to bezva věc.
Např. moje statistika je na http://www.spritmonitor.de/en/detail/409936.html.

Máte vůli a chuť tomu věnovat chvíli času a realizovat tuto myšlenku?

Zdraví Avik
dík za odkaz na spritmonitor-je to dobrá věc, člověk si uvědomí, že nejezdí za 2 nebo 3 Kč/km ale když ten spritmonitor započítá i odpisy z pořizovací ceny a ceny všech pojištění a doplňků, tak po rozpočítání na doposud ujeté km mi vychází cena 4,72 Euro za 1 km (cca 120 Kč) a to je teda pecka...to ale platí pro těch 860 km co tam mám zatím zadáno, zítra budu brát třetí nádrž a budu někde na najetých 1750 km a tak ty náklady na 1 km budou snad postupně s počtem ujetých km klesat.

je to sice německy nebo anglicky, ale samo to nabízí překlad do češtiny a tak se v tom dá celkem zorientovat - ideální by bylo, kdyby existoval nějaký průvodce v češtině, který by byl na https://www.chevroletclub.cz k dispozici, aby se nás tam zaregistrovalo co nejvíc - už jen pro to srovnání. Cruzů na benzín je tam už přes 10 a tak to dělá i ten graf nejčastější spotřeby, ale nafťáky s uvedenou spotřebou jsou tam zatím jen 4. Zajímavé je najít si tam třeba octávii v dieslu s výkonem mezi 130 a 170 koní, kterých je tam přes 700 (porovnávám s 2.0 VCDi 150 k) - u ní nejčastější spotřeba není 5 nebo 5,5 l, jak všichni škodovkáři tvrdí, ale 6,47 l a tak si myslím, že ty koncernové motory mají taky docela daleko k papírové spotřebě.
Přílohy
spritmonitor.gif
spritmonitor.gif (82.06 KiB) Zobrazeno 3251 x
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Tak co, jak se vam jezdi v mrazu? Ja uplne zmenil jizdni cyklus (prestehovali jsme se do Brna, takze uz nejezdim denne 50 km), auto stoji vetsinou pred barakem, v centru je salina rychlejsi, auto se tedy pohne max do obchodu, tzn kratke trasy do 5-10 km. No a prumerna spotreba je ted 10,5 l :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: spotřeba

Příspěvek od Jajuska95 »

Nazdárek Chrudoši,
měla jsem možnost si vyzkoušet na 3 dny Cruze, 1.8 LS, jezdila jsem s ním po Praze a pak jednu delší trasu mimo město a kombinovaná spotřeba byla 6.9l.. ve městě mi "žralo" 8.1l, takže se s tím dá jezdit za jejich udávanou spotřebu.. ;)
chrudoš píše:No ja spotrebu prestal resit uz docela davno, jen me ted zajimalo, jak to mate s pocitacem. Obecne uz je tu dost zkusenosti, abychom videli celkovou prumernou spotrebu Cruze, takze asi neni treba zakladat presne mereni.

...ta papirova kombispotreba 6,8, hezkej blabol, co? :)
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Jajuska95 píše:Nazdárek Chrudoši,
měla jsem možnost si vyzkoušet na 3 dny Cruze, 1.8 LS, jezdila jsem s ním po Praze a pak jednu delší trasu mimo město a kombinovaná spotřeba byla 6.9l.. ve městě mi "žralo" 8.1l, takže se s tím dá jezdit za jejich udávanou spotřebu.. ;)
chrudoš píše:...ta papirova kombispotreba 6,8, hezkej blabol, co? :)
Mozna ze da, jel jsem pohodovou jizdu a dostal se na 7,3 mimo mesto, coz je porad na mile daleko od 5,5, to je opravdu ale opravdu nerealne. Navic dneska jsem vezl pritelkyni do prace, spechali jsme a trosku jsem to rezal na tripruhu mezi autama, ten motor tak kraaaasne tahne, to je opravdu skoda si ho neuzit! Pak ta spotreba taky vypada :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: spotřeba

Příspěvek od vetr.roman »

Zdar borci já mám Chevrolet cruze 1.6 LS + a se spotřebou jsem plně spokojen :D
V létě jezdím za 7,1l/100 km do rychlosti 110km/h a teď v zimě jezdím za 7,2l/100km.
Když jedu po dálnici 140km/h tak se dostávám až k 9litrům na 100.

Ale jsem se spotřebou spokojen ;) i když výrobce udáva 6,8l/100 :D což beru jako klamání. :lol:
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Tak to mas paradni spotrebu to musi byt ale economy relly :D
Je divne ja mam u vseho o 2 az 3 litry vetsi spotrebu to ale je jina nez economy relly ale tzv. omezovac test relly :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“