Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
borsuk
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 26, 2007 00:25
Bydliště: Ostrava

Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od borsuk »

Zdravim, jsem cerstvym majitelem Chevroletu Aveo sedan, dnes pri parkovani na trochu mirnejsim kopci jsem byl prekvapen ci lepe receno sokovan chovanim auta, zaradim za 1, vytahnu klicek k zapalovani a jeste nez jsem stacil vystoupit auto popojelo o kousek a zastavilo se, vyslapl jsem spojku abych se ujstil jestli jsem opravdu spravne zaradil, znova za 1, ale mezitim auto popojelo zas o kousek a tohle se neustale opakovalo, zkousel jsem totez a zaradit zpatecku nebo za 2, ale tohle nepomaha, proste vozitko samovolne popojizdi pri zarazene rychlosti pri parkovani na mirnem svahu, nechtel jsem ani domyslet co by se stalo kdyby nahoda tomu nechtela a ja si toho nevsiml, pod tim svahem je parkoviste a mezi nim jeste frekventovana cesta, no potes panbuh, tedy se ptam, vuz mam 4 dny, mam chtit vymenu za druhy nebo pristoupit na navrhovanou opravu servisu prodejce, nejak nevim jak postupoavat a nakolik je tato zavada vazna nebo je to bezny ukaz techto vozu? :o
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od ladinek »

a měl jsi zatáhlou ručku?to ti auto určitě nevymění od toho je ruční brzda :roll:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od Daff.Cz »

No tak pokud bych ja mel stat v jakemkoliv svahu, zaradim zpatecku a HLAVNE zatahnu rucku. Bez rucky v kopcu ani rana. -i
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
borsuk
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 26, 2007 00:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od borsuk »

Jasne, jak pisi vyse, zkousel jsem i zpatecku, auto popojizdelo taky, coz by ale nemelo, pochopitelne samozrejme pouzivam pri parkovani rucni brzdu, akorat mne zarazi toto chovani vozu, byl jsem zvykly u jinych aut obcas parkovat i bez ni a to i z kopce, proste kdyz jsem vuz postavil, zaradil za 1 tak se ani nehnul a tak by to melo byt, takze si myslim ze jde o zavadu, no pobezim s tim do servisu pristi tyden, tam uvidim co mi k tomu reknou, zavada, pokud se tedy jedna o zavadu ne o vlastnost, byla zatim konzultovana telefonicky pouze s prodejcem auta, podle nej to pry ale normalni neni.
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od xwing »

Presne tak, normalne to neni, pretoze som uz parkrat parkoval z kopecka a auto sa ani nepohlo pri zaradenej zpatecke ;)
Ja skor vidim problem v spojke, ktora nejako nedolieha a preklzuje pri vypnutom motore ???
Neviem... som laik, v tomto sa nevyznam, ale v com inom by to mohlo byt, ked cele gro zaradenej rychlosti stoji na spojke ? ;)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
srebalat
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 25, 2009 08:40

Re: Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od srebalat »

pridavam sa, tiez mam ten isty problem, na ktoromkolvek prevodovom stupni(aj 1 aj spiatocka) to auto pomaly "posuva".. s tymto som sa nestretol este na ziadnom aute.. je tam sice ta rucna, ale tiez mi to vadi(hlavne v zime pri velkych mrazoch sa snazim neparkovat na rucnej, kvoli moznosti primrznutia)..
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od Docent II. »

ladinek píše:a měl jsi zatáhlou ručku?to ti auto určitě nevymění od toho je ruční brzda :roll:
Podle tebe je normální, když auto se zařazenou jedničkou nebo zpátečkou popojíždí z kopce? Já to teda ještě nezažil, a jezdil jsem už s leččíms.
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od ladinek »

každý má představu kopce uplně jinou záleží na jakým kopci stojíš už v autoškole učí ve svahu s ruční brzdou :evil:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Chevrolet Aveo, samovolné pojíždění...

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak můj kluk i na rovině používá ruční brzdu :lol: Jak dojede s autem před dům, tak je jako první slyšet zuby u ruční brzdy ;)
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“