Veľká spotreba oleja-modrý dym z výfuku

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Pilla
Příspěvky: 16
Registrován: úte srp 21, 2007 23:36

Veľká spotreba oleja-modrý dym z výfuku

Příspěvek od Pilla »

Mám Tacumu 1.6 benzín r.v.2002 najazdené 102000 km.Lievam polosyntetiku každých 1000km 1L.Čím to je taka vysoká spotreba?Nikde olej nerosí ani nekvapká.Pri podraďovaní sa vyvalí z výfuku modrý dym.Skusmo som dal spraviť emisný test,hodnoty Co boli strašné.Tlaky vo valcoch boli ešte celkom ok.Ktosi múdry poradil že to môžu byť stvrdnuté guferá tyčiek ventilov.Menil to už niekto?Pomôže to?No a ešte jedna otázka,po ubehnutí koľkých km treba meniť rozvody a čo to zhruba stojí?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Veľká spotreba oleja-modrý dym z výfuku

Příspěvek od Richard »

To ti žere olej docela dost i to že se při podřazení vyvalí z výfuku modrý dým je zankem toho že se do spalovacího prostotu dostává olej, může se tam dostat v podstatě jen okolo dříku ventilů (gufera) a nebo vadným stěracím kroužkem...... Vlastně ještě jedna možnost je těsnění pod hlavou.......
Mě Nubi při 110000 km nežere od výměny do výměny skoro nic, aspoň nic nedolévám
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Veľká spotreba oleja-modrý dym z výfuku

Příspěvek od rudla »

Já mám najeto již 186 000 km a olej Tacuma bere velmi málo. Nikdy jsem nedoléval. Měním ho po 15 000 km. Vypadá to na vadné těsnění pod hlavou.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Veľká spotreba oleja-modrý dym z výfuku

Příspěvek od megajvr »

Jsem na tom podobně jako Pilla, akorát ne tak drasticky. Nejhorší je to v zimním období. Když stojím na křižovatce, tak to vypadá jakoby někdo hodil na cestu dýmovnici. Jenomže hlavu mám po opravě a těsnění je samozřejmě taky nové :? Takže zbývá překroužkovat válce :(( Dělal to už někdo?
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“