motor 1,6 benzin

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Helmut
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 01, 2010 15:35

motor 1,6 benzin

Příspěvek od Helmut »

Mám Lacetti SW r.v. asi 2009 (v TP je "Dátum typového schválenia ES 10.06.2009"), kúpené nové - február 2010. Najazdené niečo cez 7000 km.
Rád by som vedel aké máte skúsenosti s výkonom tohto motora. Čo sa mne nezdá je strašne pomalé zrýchlenie nad 3500 otáčok. Do tých 3500 ot. na všetkých prevod. stupňoch ešte ako tak, ale na vyšších otáčkach ako keby bol ten motor menej pružný a to pri 3600 ot. má mať max. krútiaci moment. Až sa bojím na 4-ke a 5-ke predbiehať. Na Octavii 1,6 benzín sa dalo zrýchlit v pohode, aj keď to bol o 6 kW slabší motor (samozrejme Lacetti SW je ťahšie a nemajú tie motory rovnaké charakteristiky...). Na fóre sa spomína, že po prestavbe a jazde na plyn je ten výkon ešte znížený (no tak to ozaj díky :o)).
Bude to len subjektívny pocit, alebo môžem mať niečo s motorom?

V súvislosti s tým mám ešte jednu otázku. Štandardnú veľkosť kolies/gúm mám 195/55R15. Prečo taký malý celkový priemer? Neboli v minulosti kolesá väčšie a kvôli tomu výkonu ich zmenšili? (autá podobnej kategórie majú gumy 195/65R15, alebo aspon 185/65R15) Aj výrez blatníkov opticky vyzerá na väčšie kolesá...

Budem rád za každý názor na jazdu rovnakym "približovátkom".
Naposledy upravil(a) Helmut dne stř srp 11, 2010 14:59, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od milosh »

Na tak velke auto je to slaby motor, nejsem si jist ze se delala i 1.8 to uz by bylo lepsi.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od Krtek »

To víš že se dělala 1.8 90kW a 165 Nm. Já mam teda zkušennost jinou. Auto do 2 tis otzaminů nejede. Mezi 2-3,5 tis je to použitelný na běžnou jízdu. Od 4 tisíc konečně ožívá a táhne až k omezovači (6,5 tis) jak utrženej ze řetězu.
Pokud ale vim tak byl vylepšenej soft v řídící jednotce takže výkon i krouťák posunuli do nižších otáček. Mně to vrcholí někde koelm 4500 a 5800 otzaminů.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od Rastos »

Mal som 1.6 a ked sa jej slaplo na krk, isla slusne, nespominam si na problemy s vykonom.
Takze treba najst rovnake auto a previest sa v nom. Tak uvidis, ci je niekde problem. Ak nenajdes 1.6, staci aj porovnanie s 1.4.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
mustafa
Příspěvky: 17
Registrován: čtv úno 25, 2010 12:45

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od mustafa »

ja mam 1.6 Sw a nezda sa mi ze to netaha. ja sice zvyknem jazdit kludne a predbiehal len ked treba, ale zda sa mi, ze ten vykon je postacujuci na moj styl jazdy.
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od dizl »

na Lacetti SW je motor 1,6 skutečně jen na klidnou jízdu. Pokud s tak těžkým vozem je potřeba pohnout , nebát se motor vytáčet do vyšších otáček, nic jiné nezbývá , Lacetti SW slušně rozhýbe až motor 2,0 CDTi .
Helmut
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 01, 2010 15:35

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od Helmut »

Aktualne je v ponuke len 1,6 benzin a 2,0 dizel. Dizel som nechcel, a touto 1,6-kou som zatial sklamany (mozno sa s nou musim naucit jazdit :? ).
Konkurencia k podobnym autam tiez vo vacsine pouziva max. 1,6b motory...

Medzicasom som dal trasu SK-HR-SK a smerom na Rieku sa na dialnici, v tych tiahlych stupaniach po odbocke dole na Zadar, len potvrdili moje "tušenia". Na 5-ke, pri rychlosti 130 km/h a otackach nieco pod 4000/min., nebol motor schopny udrzat rychlost. Pri 100 km/h som uz radil 4-ku... Zase možem porovnat len s 1,6-kovym skodovackym motorom (Octavia Tour), ktorym som tu trasu isiel minuly rok a to stupanie som zaregistroval az ked mi z druheho auta (peugeot 206 SW 1,4 b.) hlasili ze nestihaju...
Tiez jazdim kludne, predvidavo, skor na spotrebu a pod 2500 ot./min. idem len malokedy. Ale ked potrebujem na 4-ke pri 90 km/h predbehnut, tak sa musim popredu rozbiehat z vacsej vzdialenosti spoza auta, inak mam pocit, ze mi naschval pridava, ked som vedle neho (A to mam pedal na podlahe)...

A tie rozmery kolies mate tiez vsetci rovnake? Aj s Lacettakmi starsej vyroby?
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od Krtek »

Asi jseš nějak moc náročněj. Mně muj sedan přijde celkem svižnej i s plynem. Akorát nedavno jsem myslel že mam zatáhlou ručku páč mně někde do kopce mezi Plazní a Strakonicema předjížděly na 3proudovce i náklaďáky. pak mi došlo že mam plný obě nádrže, jede nás v tom 5 pořezů a mam plnej kufr. Jinak v 1-3 lidech bez nákladu nemam problémy s předjížděnim. 4ka a 90 km/h je tak akorát na odpich. S Koktou 1.6 jse kdysi v práci služebně taky něco najezdli ale už je to moc dávno od sebe takže těžko porovnam.
Ten poaskvilní rozměr pneu máme všichni, neboj :-) Díky Hroozamsterum, kteřá je maj taky, ale pneu tohohole rozměru už naštěstí zlevnili na použitelnou cenu. Já kdysi nemoh sehnat dvoje první gumy pod 2500 kč za kus ! Podle mně je tenhle rozměr ale poceněnej protože sem zatim na žádný ze 4 sad co jsem ojel nenajezdil víc jak 30 tis km což je strašně málo a myslim že gumy vyloženě neničim.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od pekrtek »

Tak já také něco přidám: Jak jsem tvrdil, že jsem nikdy neměl probémy s EGR ventilem: do 14 dnů po mém "chvástání" se rozsvítila kontolka. Pavel čistil dvakrát, já také a naposled tímto:
BG 406 Throttle Body & Intake Cleaner
potom jsem nalil do nádrže ještě toto:
http://www.44k.cz/bg-44k.htm

Vyjel jsem poctivě celou nádrž, natankoval novou a zatím drží.
Jinak pocitově si nemyslím, že by ten motor (1,6) byl špatný. Srovnal bych ho S Octávií 1,6 74 kW jak do spotřeby, tak i do výkonu. Někdo tady psal, že Tacuma má ráda kvalitní benzín. To znamená, že i Lacetti, které má motor stejný, potřebuje i stejně kvalitní palivo. Od té doby, co se čistil EGR ventil dáváím do nádrže Vervu 100. Motor je tišší, zabírá lépe od nízkých otáček a spotřeba? Na 548 km při kraji Prahy spotřeba dle PP 6,95. Podle natankovaného benzínu (38,07 l) vychází stejně. Ten motor si nemyslím, že by byl špatný, ne nadarmo v návodu na obsluhu je, že se má tankovat benzín minimálně 95 oct. A co se týká lenosti po 7 tis. km? Po zkušenosti s Racerem, Lanosem a nyní Lacetti tvrdím, že se rozjede nejdříve po 20 tis. km.
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od Rastos »

Helmut píše:Na 5-ke, pri rychlosti 130 km/h a otackach nieco pod 4000/min., nebol motor schopny udrzat rychlost. Pri 100 km/h som uz radil 4-ku...
Ano, presne toto ti ten motor v tiahlych stupaniach spravi. Je to dane tym, ako ma polozeny krutak a ako ma vyskladanu prevodovku. Preto ho treba lepsie spoznat a dat mu co potrebuje. To znamena, ze ak k tiahlemu stupaniu prides rychlostou 130, mas to prehrate a musis radit do 4 (a ostatni ta predbiehaju). Musis vsak prist k stupaniu rychlostou 145 az 150 (tacho) a vtedy ten kopec vybehnes na 5-ke.
Osobne viackrat odskusane v Chorvatsku.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
krasonko
Příspěvky: 32
Registrován: čtv dub 29, 2010 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od krasonko »

NEviem ale spominas ze mas 7000 km :) takze este ho nemas ani v zabehu :) ja mam 40 000 km :) a stale podla mna neje zabehnute :) mam ho na LPG :) za 20 eur idem do BA :) s klimou.
ale tak po dialnici idem 170 alebo 160 km :) viem neje to podla predpisov ale tak dobieham to , co mi na case ubralo Strecno. a 180 vytlacim na plyne ale maximalku som nedal a ani nechcem. Tankujem 99 slovnaft alebo carrera omw :) na roztocenie a potom omw LPG :)

Inak Majitelia mam SW a ked idem 160 tak mam pocit ze mi ide odletiet predna kapota ? nepostrehli ste to vy? na dialnici do 130 ok. ale potom mi strasne sa trasie. zistoval som a tam cez tu mriezku musi vzniknut nenormalna tlakova sila na kapotu kedze je tam diera rovno pod kapotu.

dakujem za postrehy.


1.6 uplne ine radenie ako seat :) to som tu pisal, ja som spokojny, aj ked mi svieti kontrolka ABS a 2 mesiace nic a zase. neviem neriesim. auto sa mi paci,
CHEVY LACETTI 1.6 16v. LPG/B..
....krasonko...
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od PavelZ »

Taky si myslim, ze je to tim, ze motor ma jeste najeto jen moc malo kilometru. Mel sem Lacetti 1.6 (a pred nim Nubiru 1.6 a i u ni to bylo to stejny) a motor ze zacatku nebyl nic moc, cca do 15000km, kolem 30000km uz is vcelku sednul a dalsi citelny zlepseni bylo po garancce na 60000km. Pak uz se motor pocitove nemenil. Takze muj dojem je, ze 1.6 si "sedne" az po tech 60000km.
Pavel

Současné: Chevrolet Captiva 2.0 VCDi LT HIGH
Předchozí:
Chevrolet Lacetti SW 1.6 Elite Platinum, Daewoo Nubira SW 1.6 LPG CDX, Daewoo Lanos HB5 1.5 LPG SE, Fiat UNO 75ie
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: motor 1,6 benzin

Příspěvek od blackjohn »

Pokud se Ti zdá, že to jede opravdu špatně, tak si můžeš nechat změřit výkon na válcové brzdě, stojí to tak 1200-1500Kč. Jestli nebude odpovídat tabulkám výkonu u 1.6ky, můžeš to reklamovat, ale v autorizovaném servisu stejně budou mít spoustu výmluv, takže si moc nepolepšíš.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“