Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dusan19
Příspěvky: 338
Registrován: sob říj 03, 2009 02:58
Bydliště: hrinova

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Dusan19 »

ahojte dnes som bol na prvej servisnej prehliadke v Nitre a spokojnost Posudte sami. Cely cas som bol pri aute.
Přílohy
23062010162.jpg
23062010162.jpg (224.38 KiB) Zobrazeno 3504 x
5x lada 2101, Aro 240, Aveo sedan, biela farba, 1,4 16v 69kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
sk.kk
Příspěvky: 67
Registrován: čtv led 21, 2010 22:13
Bydliště: Kežmarok

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od sk.kk »

tak to myslim, ze si bol spokojny -i , len ma tam zaujala jedna polozka a to odhrdzovac :?: Na co ho prosim ta pouzili?!?
Este vidim, ze mas bydlisko Hrinova a presiel si kvoli garancke cca 140 km... :lol: ! Vidim, ze sa oplati hladat lacnejsie a pristupnejsie servisy, aj ked su od bydliska podstate dalej... :PP: !
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil, siva Urban
Chevrolet Cruze LT Plus 1,6 16V, 124k, Biela Summit
Uživatelský avatar
Dusan19
Příspěvky: 338
Registrován: sob říj 03, 2009 02:58
Bydliště: hrinova

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Dusan19 »

Nepouzil to vobec ale to ma vobec netrapi. Za tu cenu sa to aj tak oplati. Pracujem v Trnave tak to nemam az tak daleko.
5x lada 2101, Aro 240, Aveo sedan, biela farba, 1,4 16v 69kw
Uživatelský avatar
sk.kk
Příspěvky: 67
Registrován: čtv led 21, 2010 22:13
Bydliště: Kežmarok

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od sk.kk »

to potom ano, ale aj tak si myslim, ze je asi vhodnejsie pozistovat si na foru referencie na autorizovane servisy a obetovat napriklad 30€ na benzin a pritom este aj usetrit...
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil, siva Urban
Chevrolet Cruze LT Plus 1,6 16V, 124k, Biela Summit
Uživatelský avatar
Dusan19
Příspěvky: 338
Registrován: sob říj 03, 2009 02:58
Bydliště: hrinova

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Dusan19 »

To mas pravdu. Keby som siel do servisu kde som kupoval auto KOVA Lucenec tak by ma to stalo aj okolo 200€ co tu pisali chalani. To mas okolo 100€ rozdiel a to je uz ozaj dost. Pristup chlapa co mi to robil bol fakt super: len chvalit mozem. Spytal sa mi cim mam dake problemi s autom a na co si mam davat pozor. Aj ked Vam skonci zruka na auto treba kazdych 15000 km zhodit zadne bubny dole lebo uz mali take problemi ze sa nedali dat dole a bolo treba odvrtavat srouby( su tam na krizovy sroubovak) Staci tam nastriekat cistic na brzdove obolzenie, vyumyvat a vycistit aby so ten bordel nikde nenalepil a nehrzdzavelo to tam. To je odporucanie servisaka Chevroletu. Po vymene oleja sa mi zdal motor tichsi ako bol predtym. V servisnej knizke pisu ze treba menit aj pelovy filter po roku alebo 15000 km. Nemenili ho, ze vraj to nieje az tak potrebne a staci to raz za 2 roky ale je dobre ho vycistit. Ja som si ho cistl pred servisnou prehliadkou ale vybrat ten filter nieje az taka malickost ako sa zda.
5x lada 2101, Aro 240, Aveo sedan, biela farba, 1,4 16v 69kw
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od ladinek »

Tak mam po první servisní prohlídce.
Auto jsem přistavil o půl osmé a šel pro něho v 15,00.Bylo mě slíbeno i výměna kol v záruce ,ale nekonalo se protože prý nemají čas.To je blbost co?Jinak prohlídka stála 3634 kč.

olej 5W - 30n dexos 1611kč
vložka čis. 215kč
airco filter 484kč
voda ostřik 34kč
práce 684kč plus dph všechno

vodu nechápu proč doplnují ale to je jedno :roll: :roll:

celkově 3634kč v RENOCAR BRNO SLATINA

Připadne mě to trošku drahý na rok starý auto nevím jestli pojedu na další.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Chevychachar
Příspěvky: 14
Registrován: pát črc 23, 2010 13:33
Bydliště: Ostrava

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Chevychachar »

Cena 3634kč mi přide zcela v pohodě... jen nechápu co máš na mysli těmi koly??? Jak vymění kola v záruce???
Aveo 1,4 16V 69kW r.v. 2008 Zvláštní poznavací znamení: koRn na zadních dveřích :-)
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od mino »

Ja pojdem pomaly s HB asi za týžden na druhu tak to sem hádam možem dať.
Škoda Roomster TSI
rudik
Příspěvky: 14
Registrován: ned dub 25, 2010 10:10
Bydliště: Poprad

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od rudik »

Nuž páni AVEACI.Dnes som absolvoval druhú prehliadku pri 22 500KM v Poprade.Suma sumárum 204,84 EUR
Položky:servisna prehliadka-47,25 €
motorový olej-GM 5W30 3,9L=92,31 €
podložka -0,24 €
ol.filter -2,90€
sviečka -4 ks. -26,23 €
brzd. kvapalina -8,81 €
peľový filter -21,13 €
čistič 1 ks. -5,97 €
Doporučujem vlastný olej na nete je ho dostatok a podstatne lacnejší.Od 1.7.2010 sa môžu garančky robiť aj u neautorizovaného servisu a záruka Vám nepadne.Nariadenie EÚ.
Následne objednaný na výmenu čidla ABS.
Pri prvej garančke 30,72 € ale s vlastným olejom. Ohľadne servisu KOVA Badín skutočne majú nadsadené ceny.Chodil som tam so služobným Oplom až kým sa mi nerozsypala vodná pumpa, ktorá mala byť vymenená pri 120 000 KM.Stalo sa mi to pri 270 000 KM(celkom slušne vydržala)nuž tak sa mi stretli piesty s ventilami a výsledok si viete predstaviť.
Uživatelský avatar
Dusan19
Příspěvky: 338
Registrován: sob říj 03, 2009 02:58
Bydliště: hrinova

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Dusan19 »

Ahoj prosim ta vies mi ten zakon niekde najst alebo dat aspon odkaz kde si to videl? Dakujem.
5x lada 2101, Aro 240, Aveo sedan, biela farba, 1,4 16v 69kw
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od hladolef »

Dusan19 píše:Ahoj prosim ta vies mi ten zakon niekde najst alebo dat aspon odkaz kde si to videl? Dakujem.


Tak to musis hledat,jo pozpatku,byl vydan EU asi pred 5 lety.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od PeterF »

Ahojte hodte si do googlu blokova vinimka je tam cele znenie.

napr. http://ekonomika.etrend.sk/svet/volnejs ... -trhu.html

a zacina sa to pouzivat aj v praxi aj ked pripadne hadanie sa s autorizovanym servisom je na dlhe lakte. :D
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
sk.kk
Příspěvky: 67
Registrován: čtv led 21, 2010 22:13
Bydliště: Kežmarok

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od sk.kk »

Dusan19 píše:Ahoj prosim ta vies mi ten zakon niekde najst alebo dat aspon odkaz kde si to videl? Dakujem.
Tu to mas, len je to trochu zlozito popisane... ;)
www.cpasr.eu
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil, siva Urban
Chevrolet Cruze LT Plus 1,6 16V, 124k, Biela Summit
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od Lucaso1 »

Dusan19 píše:To mas pravdu. Keby som siel do servisu kde som kupoval auto KOVA Lucenec tak by ma to stalo aj okolo 200€ co tu pisali chalani. To mas okolo 100€ rozdiel a to je uz ozaj dost. Pristup chlapa co mi to robil bol fakt super: len chvalit mozem. Spytal sa mi cim mam dake problemi s autom a na co si mam davat pozor. Aj ked Vam skonci zruka na auto treba kazdych 15000 km zhodit zadne bubny dole lebo uz mali take problemi ze sa nedali dat dole a bolo treba odvrtavat srouby( su tam na krizovy sroubovak) Staci tam nastriekat cistic na brzdove obolzenie, vyumyvat a vycistit aby so ten bordel nikde nenalepil a nehrzdzavelo to tam. To je odporucanie servisaka Chevroletu. Po vymene oleja sa mi zdal motor tichsi ako bol predtym. V servisnej knizke pisu ze treba menit aj pelovy filter po roku alebo 15000 km. Nemenili ho, ze vraj to nieje az tak potrebne a staci to raz za 2 roky ale je dobre ho vycistit. Ja som si ho cistl pred servisnou prehliadkou ale vybrat ten filter nieje az taka malickost ako sa zda.
hm neviem ako ty ale už dalšie prehliadky sú drahšie :-) a čím dalej odrbkávanejšie ( vlastná skúsenosť ) raz som nestál pri aute a narátali také pálky že až a nič neurobili špiny iba olej vymenili a stálo ma to 145 eur v mgm topolčany mi zistili že auto nemalo vymené sviečky podla papierov ani brzdovku a mne tam stáje chňápali polosintetiku a pritom druhým do tých istých motorov dávali syntetiku a dáky problém ? riešenie to je dobre to sa rozbehá
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
martyr
Příspěvky: 361
Registrován: ned led 10, 2010 16:03
Bydliště: Humenné

Re: Skusenost s PRVOU SERVISNOU PREHLIADKOU

Příspěvek od martyr »

Dnes moje vozítko absolvovalo 1 garančku. Vyšlo ma to na 136 ečiek. Čo si myslím, že celkom v pohode. Menený olejový filter, olej, motorový, prevodový, brzždová kvapalina, mazivo, , Cu pasta na mazanie a zarátaný aj odmasťovací prípravok + 33,20 E za prácu. Servis AB Autoservis v Humennom. A ani dlho čakať nebolo treba, Objednaný som bol na osmu, o deviatej bolo po všetkom. Ešte mi aj natrhnutý poťah zreklamovali ;)
[color=#0000BF]Aveo 1,2 16V sedan, 2009[/color]
Ex: [color=grey]VW Golf III Variant, 1,9 TD[/color]
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“