Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Závady

Příspěvek od honza72 »

Doprčic, dyť já mám napsané do 120 000km...
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Závady

Příspěvek od Hanzy »

Chlapi uz jsem to tady psal nekde platte si pravni ochranu DAS a nebude resit tyhle problemy.
Platim kolem 250kc mesicne pro dva lidi s pripojistenim znalecneho a na hlavu si srat nenecham v nicem...
Stat se to me s tou spojkou tak uz jde na znalecky posudek a nestoji me to nic a soudim se s kymkoli a nestoji me to taky nic.V dnesni dobe bohuzel je to o tak se vsim a spolehaji na to ze si to nechame libit a nebudem to slozite resit...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od xsoftx »

Součástí kupní smlouvy by měly být podmínky garance, kde je popsáno, kdy garance nemůže být uplatněna a na co se nevztahuje. Problém řešíte buď přímo s prodejcem, nebo s importérem....pokud tedy není uvedeno, že na spojku se to nevztahuje tak mají smůlu. Zkus pohrozit negatívní reklamou, zatáhnutí některých publistický pořadů do případu :)
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Závady

Příspěvek od Hanzy »

honza72 píše:Dvouhmoťák benzíňáky nemají. Je jen u dízlů, kvůli potlačování vibrací traktorového stroje...

Nicméně dávám návrh na zavedení vlákna o servisování strojů Cruze. Posílali byste mi SZ s tím, co se na Cruzu dělalo, kde (servis), za kolik, záruka / nezáruka, spokojenost s řešením, spokojenost se servisem, spokojenost s cenou, přístup servisu vstřícný ano/ne. Vždy za nějakou dobu, podle množství, bych vytvořil tabulku a dal sem na fórum, abychom byli, jako komunita srozuměni s přístupem servisů k problematice údržby Cruzů, ať záruční nebo nezáruční nebo u garanček..

Co vy na to?
Mno jiste vsak sam znas byl si jako cena ve znackovem servisu 300kc hez DPH v krasnem novem servisu a sikovnymi mechaniky znam uz je osobne a mam absolutni duveru navic pod prisnou rukou pana Horecky nekdy sice az moc prisnou :D
http://www.auto-horecka.cz/sluzby.htm
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od xsoftx »

To je krása, ale trochu daleko. Hned bych tam jezdil - tedy pokud by to cruzík vyžadoval... ;)
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: Závady

Příspěvek od topa77 »

pro Daffa: zkoumal jsem to ohřívání středové konzole u nohou a u mého cruze je úplně u podlahy dost teplé místo, ať běží klima nebo ne, ale že by z toho teplo sálalo, to ne...
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

Topa77: no tak ja mam primo horkej celej ten bok stredove konzole a jako kdyby tam chybela nejaka izolace nebo kryt navrchu a od tama to sala primo.
Jestli by jste sem mohl hodit nekdo foto jak to mate nebo nemate zakrytovany, izolovany kolem podalu a tu stredovou konzolu byl bych moc vdecnej, at muzu porovnat. Dekuju mockrat chlapi.
Protoze uz i moje teplomilna pritelkyne uznala, ze me tam jde strasny vedro, ze ona to tak u spolujezdce nema, stredova konzola na strane spolujezdce je studena nebo max. vlazna. :(
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: Závady

Příspěvek od TOMTCE »

Může mi teda někdo říct na co se záruka vztahuje, když na spojku ne? Nový auto sem si kupoval hlavně kvůli tomu abych měl klid, ale v žádném případě bych Cruze nezatracoval po jednom (doufejme, že posledním) případě. Jinak mě když zákazník přinese poškozené zboží a třeba i po roce, tak se vždycky nějak dohodneme.Občas se vracej peníze a občas výměna za jiné zboží nebo za nový kus.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: Závady

Příspěvek od TOMTCE »

chrudoš píše:Jo a jinak zminene tuknuti po rozjezdu jsem pri vypnutem radiu zaregistroval taky, tim padem to asi nebude nic velkeho. az pojedu do servisu (doufam, ze az na garancku), optam se, co by to mohlo byt
Tak to tuknutí po rozjezdu taky registruju. Co by to tak mohlo být?Určitě nic závažnýho. Jinak sem se dnes ráno zaměřil na spojku a nepřevádí mi na nohu vůbec nic. Je totálně bez vibrací.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: Závady

Příspěvek od topa77 »

Daff: jejda to chceš moc, já to nemám kde zvednout. Ale až budu na garančce, tak to zkusím blejsknout. To horké místo je cca 25 na 25 cm a dost ohraničené a úplně dole vpředu u motoru.

TOMTCE: obecně odpovědost za vady je dvojího druhu, jednak za vady, které má věc v době převzetí a za vady, které se vyskytnou v nějaké době po převzetí ( tj. záruka ) vada je pak to co není ve shodě s kupní smlouvou. Shoda pak je :

že prodávaná věc má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované, prodávajícím, výrobcem nebo jeho zástupcem popisované, nebo na základě jimi prováděné reklamy očekávané, popřípadě jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé, že odpovídá požadavkům právních předpisů, je v tomu odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a odpovídá účelu, který prodávající pro použití věci uvádí nebo pro který se věc obvykle používá. Připouští-li to povaha věci, má kupující právo, aby byla věc před ním překontrolována nebo aby její činnost mu byla předvedena.

vada ale není to co se způsobí nesprávným užíváním nebo běžným opotřebením apod.

často bývá na hraně jestli to je vada nebo ne a tady rozhoduje soud, respektive znalec.

u té spojky pokud by se zjistilo, že ji přidřel a proto se rozpadla, není to vada,kteroulze reklamovat, pokud by to ale bylo čímkoliv jiným, tak to na reklamaci je. Prodejce se nemůže jednostranným prohlášením nebo i dohodou se zákazníkem dostat pod to co říká zákon! Navíc spotřebitel má výhodu v tom, že do určitého času je na prodejci prokazování, že to není vada nena něm...
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Závady

Příspěvek od Hanzy »

Jak pises ja bych si nechal udelat znalecky posudek a pak bych se podle toho zaridil.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: Závady

Příspěvek od topa77 »

Jinak to co jsem psal platí jen pro soukromně kupovaná auta, ne do podikání!!
černý Cruze 1,8 LT
Sekt0r
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:17

Re: Závady

Příspěvek od Sekt0r »

No aj mne sa uz stalo ze mi spojka doslova zasmradela ale tak to som sa musel rozbehnut do fakt prudkeho kopca . Inak aj ja som zarazeni ze ta spojka sa neda reklamovat - inac dalo by sa to potom spravit cez havarinu poistku ? ( nemam s havarinou este skusenosti aj ked ju mam este som ju nastastie nemusel vyuzit ) .

No a co sa tika toho mojho problemu co som tu davnejsie pisal s tim reprakom tak dal som to reklamovat 21.7 a 21.8 konci 30 dnova lehota a tak som tak vcera volala a ten co mi vybavoval reklamaciu tak ten ze tam uz neroby ( ze to kdesi zalozil a tak sa mi ospravedlnovali) a ked som povedal ze kedy konci doba reklamacie tak zrazu boly vsetci ochotni chned a tento tyzden mam od nich cakat telefonat kedy sa mam zastavit , oprava napisana min. 100Eu a samozrejme zreklamovane a zadarmo to bude aj vymenene
Chevrolet Cruze 1.6 Base + Klima , cierna carbon
Uživatelský avatar
getrewt
Příspěvky: 25
Registrován: ned srp 08, 2010 15:57
Bydliště: Bratislava, Slovensko

Re: Závady

Příspěvek od getrewt »

otazka na vsetkych.

tyka sa zaradovania spiatocky na manual prevodovke na benzinovej verzii (1.8L).

niekedy ide zaradit plynulo - 'potichu', niekedy s miernym 'zadrenim' a to vacsinou, pokial ju zaradujem rychlo.

ostatne rychlosti zaradujem bez akychkolvek podozrivych okolnosti.

neviem, ci je to normalny jav, alebo problem ...

mam nabehanych 1700km....

vase skusenosti?
CHEVROLET CRUZE 1.8 LT Pewter Grey
najazdenych : 14.500 km
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Závady

Příspěvek od PETO »

:D Tak ju zaradzuj pomaly néééééé . :D
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“