nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od Lucaso1 »

mám taký dotaz ako to mám vysvetliť tým ťuťmákom drblým v servise že sa mi na tom aute niečo nevidí a že pri studenom motore to auto trhá na volnobehu a všímam si že to dáko ide aj na výkon auta no žial vždy mi povedia že to auto je dobré a nič mu neni pretože ho pravidelne servisujeme no niečo mu predsa je pretože to auto trasie a vydáva pazvuky tečúcej vody ako som už spomínal !!!
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od lomngi »

Lucaso1 píše:mám taký dotaz ako to mám vysvetliť tým ťuťmákom drblým v servise že sa mi na tom aute niečo nevidí a že pri studenom motore to auto trhá na volnobehu a všímam si že to dáko ide aj na výkon auta no žial vždy mi povedia že to auto je dobré a nič mu neni pretože ho pravidelne servisujeme no niečo mu predsa je pretože to auto trasie a vydáva pazvuky tečúcej vody ako som už spomínal !!!
Keď budeš mať čas tak sa zastav a pozrieme to. Čo s tým je. Alebo čo je zo šoférom.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od Lucaso1 »

lomngi píše:
Lucaso1 píše:mám taký dotaz ako to mám vysvetliť tým ťuťmákom drblým v servise že sa mi na tom aute niečo nevidí a že pri studenom motore to auto trhá na volnobehu a všímam si že to dáko ide aj na výkon auta no žial vždy mi povedia že to auto je dobré a nič mu neni pretože ho pravidelne servisujeme no niečo mu predsa je pretože to auto trasie a vydáva pazvuky tečúcej vody ako som už spomínal !!!
Keď budeš mať čas tak sa zastav a pozrieme to. Čo s tým je. Alebo čo je zo šoférom.
aaaaa aku mám istotu že sa nezastavím skorej než prídem tam ?
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od KakosWRC »

ak budes mat cestu druhym smerom tak sa mozes aj tu a zistime snad pricinu...mame tu aj krajciho servis a ten neni C ani Bckova tireda a diagnozu auta ti povie ihned...a ak mam nieco povedat na remesloservis su to obycajne V.....é k....y ktore zhrabnu kese za auto a seru sa na vsetko...stary otec im dal hotovost ma zaruku este rok aj pol a seru sa mu na auto svietil mu check svietil mu abs ale nic nezisitli vsetko je ok...hlavna vec ze v druhim servise u krajciho mu krasne zistilo chybny snimac abs a to robilo aj chybu riadiacky...vsetko vymenil...a rekacia u remesenikov v nitre bola preco to nesvieti vidite pane hovorili sme ze to nic nieje a mi nato ze to je vymenene a tak dalej a ze tak si berte auto prec padla vam zaruka lebo ste sa priznali ze to davate hocjakym garazovym servisakom...ostat cely remesloservis!!!
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od Lucaso1 »

KakosWRC píše:ak budes mat cestu druhym smerom tak sa mozes aj tu a zistime snad pricinu...mame tu aj krajciho servis a ten neni C ani Bckova tireda a diagnozu auta ti povie ihned...a ak mam nieco povedat na remesloservis su to obycajne V.....é k....y ktore zhrabnu kese za auto a seru sa na vsetko...stary otec im dal hotovost ma zaruku este rok aj pol a seru sa mu na auto svietil mu check svietil mu abs ale nic nezisitli vsetko je ok...hlavna vec ze v druhim servise u krajciho mu krasne zistilo chybny snimac abs a to robilo aj chybu riadiacky...vsetko vymenil...a rekacia u remesenikov v nitre bola preco to nesvieti vidite pane hovorili sme ze to nic nieje a mi nato ze to je vymenene a tak dalej a ze tak si berte auto prec padla vam zaruka lebo ste sa priznali ze to davate hocjakym garazovym servisakom...ostat cely remesloservis!!!
štvrtok idem do servisu tam a si budem aj žiadať potvrdenie o tom že som tam bol a že je auto v poriadku !!
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od honza72 »

Chlapi, protože CZ i SK jsou v EU, platí tady bloková výjimka. Málo kdo to ví a "značkoví" nás zbytečně balamutí! Protože:
Nezávislé autoservisy přitom představují plnohodnotnou alternativu pro údržbu jakéhokoli vozidla. Mohou provádět veškeré servisní úkony na vozidle, a to i v době jeho záruční lhůty, která tím není nikterak dotčena. Postaral se o to totiž prvek evropské legislativy, známý pod názvem bloková výjimka (nařízení Komise ES 1400/2002). Týká se například servisních prohlídek předepsaných výrobcem, oprav a výměny dílů opotřebených provozem či oprav po haváriích. Jediným případem, kdy by měl majitel vozu v záruční lhůtě navštívit „značkový servis“ jsou reklamace vadných dílů ve vozidle použitých při jeho výrobě.
(Citace z nekonečného média zvaného internet...)

Tzn.: nikdo nemůže nikoho vyhodit za to, že dal auto nezávislému servisu!!! Jen to musí být opravované, v době záruky, originálními díly.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Chevychachar
Příspěvky: 14
Registrován: pát črc 23, 2010 13:33
Bydliště: Ostrava

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od Chevychachar »

honza72 píše:Chlapi, protože CZ i SK jsou v EU, platí tady bloková výjimka. Málo kdo to ví a "značkoví" nás zbytečně balamutí! Protože:
Nezávislé autoservisy přitom představují plnohodnotnou alternativu pro údržbu jakéhokoli vozidla. Mohou provádět veškeré servisní úkony na vozidle, a to i v době jeho záruční lhůty, která tím není nikterak dotčena. Postaral se o to totiž prvek evropské legislativy, známý pod názvem bloková výjimka (nařízení Komise ES 1400/2002). Týká se například servisních prohlídek předepsaných výrobcem, oprav a výměny dílů opotřebených provozem či oprav po haváriích. Jediným případem, kdy by měl majitel vozu v záruční lhůtě navštívit „značkový servis“ jsou reklamace vadných dílů ve vozidle použitých při jeho výrobě.
(Citace z nekonečného média zvaného internet...)

Tzn.: nikdo nemůže nikoho vyhodit za to, že dal auto nezávislému servisu!!! Jen to musí být opravované, v době záruky, originálními díly.
a problém je ten, že málo který neoficiální opravce, byď lepší, použije originál... ale to není jisté ani u některých AUTORIZOVANÝCH servisů.... pár takových tu je taky... -P
Aveo 1,4 16V 69kW r.v. 2008 Zvláštní poznavací znamení: koRn na zadních dveřích :-)
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od jamal89 »

no ochota v remesloservise veru chyba ako su to ako kakos aj lucaso spominal obyvajne ... ale skoda reci sak ten primaci technik ktoreho uz urcite poznate jazdi na hnilom espere a stara sa on jak moj dedo o hrdzavy furik takze aj taky pristup ma nist netreba vacej dodat
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od jamal89 »

a lukaso sak behni inde do servisu pokial viem je v komarne aj v ba a mozno aj niekde blizsie a kasli na tychto v nr
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od Lucaso1 »

chyba bola v remeslodebiloch nie vo mne ani v aute vymienali mi iba olej a aj to pochybujem že či mi v prevodovke vymenili a do motora tie kuvy miešali pol takého pol hentakého !!!

dakujem kakošovy za sprostredkovanie oleja a poradenie pomohlo to nech žije MGM International topolčany
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od jamal89 »

asi sa pridam ku vam a koncim s remeslakmi
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od KakosWRC »

luky neni zaco...ved sam si mal moznost vidiet ze nebol si jediny co mal na SPZ remesloservis ale ich tam chodi ovela viac... ;) ....topolcany mozem len odporucit.ja nanich zleho slova nemozem povedat..ako mrel som nadtym ked ti miska vypisovala knizku a valala oci ze brzdovka neni vymenena sviecky sa mali menit a bars co ostatne....bodaj by skoncili remeselnici to uz len nazov hovori za vsetko... :lol:
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: nepravidelné otáčky pri studenom štarte a kles výkonu

Příspěvek od Lucaso1 »

KakosWRC píše:luky neni zaco...ved sam si mal moznost vidiet ze nebol si jediny co mal na SPZ remesloservis ale ich tam chodi ovela viac... ;) ....topolcany mozem len odporucit.ja nanich zleho slova nemozem povedat..ako mrel som nadtym ked ti miska vypisovala knizku a valala oci ze brzdovka neni vymenena sviecky sa mali menit a bars co ostatne....bodaj by skoncili remeselnici to uz len nazov hovori za vsetko... :lol:
tak hlavé je to že už ma kope nie len absko ale aj spojka a autíčko ide tichučko ako hodinečky a už aj pri štarte to auto nevrndží ako som tu spomínal a výkon ? hm toto nech nečítajú naši cestný kolegovia celú cestu z topolčian až domov som predbiehal šetko čo sa dalo lebo išiel pán ciest NR-CHEVY :-) celú cestu 90 :-)
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“