Proč právě Cruze?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od xsoftx »

milosh píše:... přepínač na sportovní režim...
Tož miloshu, co pak to dělá? Přepínáš 92kW na 150kW a vypínáš odpružení???? :) Je to poměrně zajímavé u vozu do výkonu 130kW...Jinak výbava samozřejmě výborná...u cruzíka pociťuji jako nedostatek nemožnost dokoupení xenonů a možná bych připlatit za ten monitoring tlaku v pneu....to už je pár korun a je trochu s podivem, že to není v nabídce. Jinak jak psal chrudoš je tam téměř to samé....
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od milosh »

Tlacitko SPORT u automaticke prevodovky radi az pri 6000ot cca misto klidne jizdy kdy radi tak pri 2-2500ot. No proste to tahne slusne ale je treba mit vypnuty palubni pc :lol:
Kazdopadne ja jej temer nepouzivam, na semaforech jsem vzdy prvni, nez to tam lidi s manualem naskladaji uz jsem na dalsi krizovatce ;)

Vice k rezimu SPORT si muzes precist ZDE.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od ladinek »

těch co jsou na semaforech první znám hodně,pak stojí na červené a čekají na zelenou,ti ostatní to v klidu k té zelené stihnou a nemusí zastavovat :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od milosh »

Co nadelas -i :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od xsoftx »

ladinek píše:těch co jsou na semaforech první znám hodně
...taky jsem tam rád první...... :)
milosh píše:Vice k rezimu SPORT si muzes precist ZDE.
Přečteno - je to zajímavé. Kajícně se přiznávám, že jsem vůbece netušil o oplíku, že něco takového montuje do aster....
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Kjub »

milosh píše:Dobre, nenechate se presvedcit ze auto v social vybave je lepsi nez vybavena ojetina, tak mi reknete kolik by musel stat Cruze ktery by mel vybavu jako mam ted v astre h r2005 a ktera me stala 200t kc. Pod 600t by to urcite neslo a za tu cenu mam ty auta 3 -i

Auto jsem kupoval v rijnu 2009 v Nemecku s najetymi 83t km a servisni knihou, pocet km overen pres diagnostiku TECH2.

Výbava:
- motor 1.8 92kw (125koniku) Z18XE
- ALU originál Opel 16x6,5
- xenony
- rádio CD70 (v češtině)
- CID - barevný informační displej (v češtině)
- elektronická klimatizace se senzorem kvality vzduchu
- čelní, boční a hlavové airbagy pro řidiče a spolujezdce
- aktivní opěrky hlavy u předních sedadel
- elektricky ovládaná okna vpředu
- elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
- tónovaná skla středních a zadních oken
- chromované lišty bočních oken + střešní nosiče chrom
- kryt zadního prostoru, práh krytý nerezovým plechem
- středová loketní opěrka sedadla řidiče polohovatelná
- sedadlo řidiče s bederní opěrkou
- tempomat
- ovládání rádia na volantu
- palubní počítač
- kontrolní systém
- dešťový senzor
- zpětné zrcátko citlivé na světlo
- přepínač na sportovní režim
- parkovací asistent
- držák brýlí
- přední mlhová světla
- elektronický stabilizační systém (ESP)
- sada Flex Organizer se sítí do zavazadlového prostoru
- UHP - mobilní portál s technologií bluetooth (v češtině)
- automatické rozsvícení světel po nastartování
- dálkové zavírání a otevírání oken klíčkem
- OPC Volant
- tlačítko DDS - monitoruje únik vzduchu z pneu
Tak to je ako Cruze LT + mas tam nieco navyse. Inak fakt slusna vybava 8)
Ale - mala najazdenych 83t km. To je dost, tym padom aj cena bola urcite super. A Cruze je, sorry, ale o dost viac krajsie auto ako Astra a preto som si ho vlastne aj kupil. Lebo sa mi fakt pacil a preco by som si nedoprial ked mozem?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od milosh »

Jasne tva volba, ale precejen pro me je jedine prakticke auto kombik a ty teda krome Lacetti Chevrolet nedela -P
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od chrudoš »

Tak chapu uvedeni toho prepinace jako nadstandart u automatu, my, co si radi zakvedlame, mame ten prepinac v ruce, proc vyhazovat za priplatkovou vybavu, ze :) No jinak xenony mi nijak nechybi, nerad je potkavam, sofer mozna vidi dobre, ale ostatni soferi vidi 10 vterin prd, neprijde mi to jako dobry bezpecnostni prvek.

A ke srovnani noveho a jeteho, opravdu je to jen na preferencich kazdeho, nicmene auto jsem kupoval s cilem mit ho 7-10 let, dnesni auta to vydrzi v pohode. Vzhledem k tomu, ze do 5 let bude rodina, radeji budu 4 roky platit auto, ktere mi pak bude slouzit "zadarmo", nez koupit ojetinu, ktera se bude mit v dobe rodiny 10 let a rozsype se v nejnevhodnejsi dobu, resp zacne zrat prachy, co jsem predtim utratil za nove. Tot muj nazor...no a Cruze je proste pecka, takze rodina nerodina, stejne bych si ho koupil :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od milosh »

Tak az bude rodina tak si na me vzpomen az budes sundavat kolecka u kocarku aby se ti vesel do kufru ;)

btw: Kolik stoji ten novy Cruze co ma podobnou vybavu jako ma astra a s automatem? Klido do SZ, rad se zamyslim, pokud bych nechal manzelce Astru, sedan by se libil ale mit ho jako rodinny auto to podle me neni to prave. Jeden kombik se doma urcite hodi.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od chrudoš »

Tak si Cruze prohlidni, kufr ani viko neni zadne omezeni, nacpes tam, co chces. Ma docela nizkou hranu, takze ten prostor pro vsunuti neceho je dost velky. I ten kocarek se tam nejak vejde, nebal bych se. To jen lidi tady u nas potrebuji kombiky, minimalne lifty, aby mohli kazdy vikend vozit nove lednicky :) Kolik stoji Cruze muzes najit v ceniku, dneska jsou uz mozna i nejake slevy, driv nebyly, pouze sleva pro zamestnance urcite firmy :) Nicmene 1,8 LT automat s barvou je stopro do 450 000, kdyz se podivas na vybavu, netreba nic pridavat :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od milosh »

Hmm to uz je celkem balik, me by zajimalo na kolik penez vyjde nove auto vcetne servisu rekneme po 10letech pokud ujedu do 15t km rocne? To uz bude pul mile si myslim.

Stale mi nikdo nevymluvi pokud koupim ojetinu rekneme 5 let starou v dobrem stavu nebude to po 5 letech pouzivani stat tolik co naklady na nove auto plus jeho servis. Nehlede na to ze u noveho auta se za kazdou blbost navic plati tezky balik kdezto u ojetiny to je daloby se rict "v cene" :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od chrudoš »

Ale vzdyt te nikdo nepresvedcuje, to jen vy bazaristi presvedcujete ostatni, ze nove auto je blbost. My jsme spokojeni a tyhle problemy neresime :) No a navic jak pises, ze te po peti letech provozu bude stat ojetina to, co nove, tak nevidim duvod tu ojetinu kupovat. Precejen mit za stejne penize po peti letech pet nebo deset let stare auto, je dneska sakra rozdil. To petilete ti bude dalsich 5 let slouzit za hubicku, to 10lete zacne brat penez vic a vic.
A jak vidis, to co bylo pred 5 lety nadstandart, je dnes uz vychytana vec a bezna vybava, a uz vubec nezminuju srovnani bezpecnosti...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od xsoftx »

Vzhledem k tomu jakou občas mají zkušenost různí lidé s ojetými vozy a jak já se chovám ke zkušebním....tak jen nové auto...
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od chrudoš »

Ano, ja nejsem zadny Borek stavitel ani Macgyver, takze auto radeji nove a v zaruce, pokud se neco pohnoji, da se to uhrat pres zaruku. Co si znicim sam, moje blbost, v tom se nove a jete nelisi. Ale nikdy clovek u jeteho nema 100procentni zaruku, ze je vse, jak nekdo proklamuje, jsem od narozeni pesimista, takze uz proto taky radeji nove
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Tano
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 11, 2009 17:56

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Tano »

Hele, nemá cenu se hádat, kdo má pravdu.
Pravda je ta, že člověk co si chce kupovat ojeté auta, se neobejde bez těch lidí, co ty auta nakoupí jako nové a ten co kupuje jen nové auta, tak se zase většinou neobejde bez těch co kupují ojetiny, pokud to není nějaký milionář, co ojeté auto rovnou dává do šrotu. Takže obě 2 kategorie jsou pro sebe navzájem potřebné :)

Já teď řeším jiný problém, rozhoduji se mezi dvěma autama, mezi Cruzem a mezi (ne Fluence to není :) ) a mezi Nissanem Jukem. Jsou to taková celkem podobná vozítka, tak teď nevím :)
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“