A MÁME PO STK

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
JOMAT
Příspěvky: 345
Registrován: úte bře 03, 2009 19:55
Bydliště: Bratislava,SLOVENSKO

A MÁME PO STK

Příspěvek od JOMAT »

Tento týždeň som bol na STK.Všetko bolo v poriadku okrem nesúmernosti ručnej brzdy.Ľavá strana 1,65 a pravá 0,18.To znamená, že vozidlo je nespôsobilé jazdy na komunikáciách.Takže som to rozobral, došteloval valček,prebrúsil bubon a pakne.Na druhý deň som išiel na opakovanú kotrolu.A ejhla ľavá strana 1,65 a pravá 1,64.Aj tak moc ručnú nepotrebujem, ale pri hodinách sa zíde.Inak ju mám stále off aj pri prudkých kopcoch.Šak motor je silný a utiahne toho hodne.Čauko JOMAT :lol:
Daewoo LEGANZA CDX 2.0L,r.v.1997(2002 SR),modrá metalíza,kožený interiér,aut.clima,hlinikove disky, Na úprave sa stále pracuje
Daewoo NEXIA,1.5 8V,r.v.98 ,zelenošedá metalíza(exla K.O.vrakovište)
,KAWASAKI 650 er6f.
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od -peha- »

Gratulujem a ručná no Já som vymenil lanka aj obloženie a celé som to asi 5x čistil no fungovala tak mesiac a tak som sa na to vykašlal lebo tento problém majú aj FORDY tak čo už proste len ukecať STK lebo ostatné je v 100% poriadku :lol:
Sparky07
Příspěvky: 31
Registrován: pát čer 25, 2010 06:38

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od Sparky07 »

no tak ja s rucnou problemy nemaaaam veru ...brrzdi jak hovado...no mal som kedysi passata..s tym som cez stk nepresiel a odvtedy chodim cez stk uz len....vsetci vieme ako....kedze radsej si cosi priplatim ako dva krat platit stk:D
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od Patrick »

Chtěl bych napsat, že já s ručkou taky problémy nemám na Leganze :) ..S Legou vždy projdu technickou i emise jak s novým autem :), ale předtím jsem měl také Passata a tam bylo tolik problémů a všeho, že jsem technickou ani emise neudělal :/...4 roky co mám Legu, tak vždy bez problémů :)
Sparky07
Příspěvky: 31
Registrován: pát čer 25, 2010 06:38

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od Sparky07 »

heh tak teda asi obidvaja vieme o com hovorime:D:D: passat 4ever:D:D
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od PeLi »

V piatok som bol aj ja na STK. Všetko OK ale tam sme zistili že brzdový pedál pri brzdení nedrží a pomaly klesá. Nezvyknem prudko brzdiť, tak som si to nemal ani ako všimnúť.
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od HusarJan »

No to máš smolu je to hlavný brzdový valec a orginal je dost drahý ja ho tiež chcem vymenit :D
PeLi
Příspěvky: 70
Registrován: úte srp 09, 2005 09:23
Bydliště: Palárikovo, SK

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od PeLi »

HusarJan píše:No to máš smolu je to hlavný brzdový valec a orginal je dost drahý ja ho tiež chcem vymenit :D
A nebude stačiť povymieňať gumičky?? Teda ak sa dajú kúpiť samostatne.
Inak som to včera odvzdušňoval - myslím že sa to zhoršilo a pedál stále pomaly klesá
Daewoo Leganza 2.0 CDX, r.v.98 , LPG
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od conpet »

Tak jsem taky neprošel kvuli zadním brzdám :( nesouměrnost účinku :(
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od Serpico »

...to conpet problém zadních brzd línající brzdová prasátka a následně zasratý buben, opakovaně jsem řešil prasátka před STK, vždy výměna po dvou letech před STK, teď jsem dal ATE dávají se do prvovýroby a nejsou až tak drahé jedno za 400 Kč po slevě, original ( a může to být přebalený ATE do GM ) 800 Kč v czdrafel pro nesii... z ruční problém nemám, prostě to chce používat při stání se zámkem zpátečky, nutnost při stání v kopci jednostranné bodové zatížení ložisek spojky...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od conpet »

Jasny , zejtra to vezu mechanikovi, musí se to prostě rozdělat a uvidí se co se tam děje , nechci to dělat já, protože vím že bych skončil u sundávání bubnu :roll: na ručku mě brzdí levý a pravý ne a na provozní brzdu brzdí pravý a levý ne :roll: prostě chaos :roll:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od -peha- »

Peťo to vetšinou robia tie piestiky ono sa to má občas mazať Já to robím 2x ročne lebo som mal na každej strane tak zarezlé že som jeden odlomil no a to vlastne súvisí s brzdným účinkom a ručka no už som vymenil všetko a ledva chytá tak som sa na to už vykašlal už ma hnevá ale tie brzdy budeš mať isto zanesené piestiky a tak Ti vlastne zle pritláčá platničky :idea:
Přílohy
DSC00061.jpg
DSC00061.jpg (61.86 KiB) Zobrazeno 3828 x
DSC00008.jpg
DSC00008.jpg (66.54 KiB) Zobrazeno 3828 x
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od conpet »

Peto hod me sem prosím to rozkreslené schéma tech zadních brzd , ja vím že to určitě někde máš po ruce ;) Dik
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od -peha- »

Večer Ti to nahodím ale nie je tam žiaden problém je to lajšie ako Š 120 proste dáš dole koleso a jedeš -- zo strmena zozadu odmontuj ten plávajúcí čo je na nom valček (sú tam hore a dole prachovky no a použi 15 klúč na skrutky a 17 na aretáciu) a keď ho sundáš tak daj dole klietku čo drží celú brzdu (17 klúč a zo zadu 2x skrutka) no a v kotúči je jedna 6 skrutka na krýžový skrutkovač (ta sa dosť zle vyberá a dakedy je nutné odvrtávať) a potom dáš dole kotúč a pod ním už uvidíš je tam jednoduchý mechanizmus ručnej brzdy a nič viac :D Proste zadná brzda má len 3 komponenty takže žiadná velké vec.Keď dorazím domov tak to keď tak pošlem ale fakt tam neuvidíš nič len brzdič a kotúč no a prstienok ručnej toť vše,jo a keď sa to skladá tak dakde je dobré dať troška medenej vazeôínky na skrutky ale nie na tie šo držia celú brzdu tam sa dáva pojistovacia pasta no nie je to nutne ono to pochvílke zrezne a drži fest :D
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: A MÁME PO STK

Příspěvek od conpet »

OK -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“