svieti kontrolka airbagu

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
miroVK
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 13, 2010 21:26

svieti kontrolka airbagu

Příspěvek od miroVK »

Caute chlapi. Som majitelom Chevroletu Nubira (2004).
Mam taky mensi problem a konkretne to,ze mi svieti kontrolka airbagu... Aby ste si nemysleli,ze som nejaky dement a ze si mam precitat forum,lebo tu uz taka tema je,tak to vysvetlim preco to robim nanovo. Ja viem,ze mi odporucite zase diagnostiku,alebo nieco podobne,ale ocividne a vzhladom na poslednu skusenost neviem ci to je potrebne.
Problem sa mi opakuje v pravidelnych intervaloch cca 3 mesiace po navsteve servisu. Ono to zacalo znicoho nic svietit a svietilo to cca tyzden.Potom zrazu bolo vsetko "ok" a 3 dni bol klud. No po tych 3 dnoch to svieti zas. Predtym to malo tiez takyto priebeh. Stale je to tak,ze to na 3 dni prestane a potom sa to zase zapne a uz to svieti donekonecna.Zaciatkom roka som bol s tym v znackovom servise konkretne vo Welsi (Rakusko) kde som proste nahlasil. Chlap na to potreboval cca minutu aby to spravil. Vec je taka,ze nerobil ziadnu diagnostiku a ani nic podobne. Niekde pod palubnou doskou nieco porobil a prestalo to. Nic viac k tomu nebolo treba. Zial ja hlupak som sa ho zabudol spytat v com bol problem. A tak sa pytam,ci nahodou neviete co to tam mohol spravit... Ja som dnes kukal do toho cely den a nemam šajnu.
Ono keby bol problem v konektoroch,ze sa odpojil,popripade ze ma zly kontakt,alebo ja neviem co ine,tak aj tak by bola potrebna diagnostika.Alebo sa mylim? Ale opakujem,on ziadnu diagnostiku nerobil... Proste hned vedel co ma robit a kam sa ma zamerat...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Baryk
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 03, 2010 12:59
Bydliště: Pardubice

Re: svieti kontrolka airbagu

Příspěvek od Baryk »

V tomto případě to vypadá, že se jedná o špatný kontakt ve spoji, což potvrzuje to, že kontrolka střídavě svítí a nesvítí. Jako diagnostiku použij tu kontrolku co svítí. V místě, kde se hrabal mechanik musí být nějaká svorkovnice nebo konektory co jsou spojeny. Spoje rozpoj, mechanicky setři z kontasktů oxid, svorky trochu proti sobě vyhni, aby při zasunutí do sebe šly tíž nasouvat. Pak je jistota, že spojení je dokonalé, bez vůle a elektricky funkční.
AVEO sedan 1,2 16V / 72856 km
Spotřeba: 4,7 až 5,9 l/km
miroVK
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 13, 2010 21:26

Re: svieti kontrolka airbagu

Příspěvek od miroVK »

dakujem za odpoved.. zajtra to skusim cele skontrolovat.. dufam,ze to tak bude. Dam vediet
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti kontrolka airbagu

Příspěvek od palikx »

nejde o kontrolu ale o prihnuti vsech pinu v konektorech airbagu.tedy vsech airbagu pokud nechces na diagnostiku kde ti reknou ktery to dela.
nejcasteji ale sedackove bagy.
prihnout a prostrikat.na chvili to pomuze.nebo ustrihat original konektory a udelat si svoje z klasickych konektoru.fuguje to spolehlive.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
miroVK
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 13, 2010 21:26

Re: svieti kontrolka airbagu

Příspěvek od miroVK »

No chlapi tak ja osm to vsetko pokukal ako sa len dalo.ROzpajal som a znova spajal.... :oD No zial nic nepomohlo.. Teda pojdem do toho servisu a uvidm co mi na to povie v com je problem.. samozrejme potom sem napisem...

No dakujem aj tak za pomoc...
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: svieti kontrolka airbagu

Příspěvek od cobyll »

mně taky svítí kontrolka airbagů !!! :D Ale u mne je to tím, že ŘJ airbagů je pod středovým panelem a tam byla loni v létě voda. Asi 300 litrů !!! :) Takže při nastartování se kontrolka rozbliká a pak zůstane svítit. Měl jsem to ještě před vysušením auta u autoelektrikáře ale nedokázal tu jednotku zachránit... Tak jezdím se svítící kontrolkou a chystám se ji odpojit... Už rok se chystám... :lol:
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: svieti kontrolka airbagu

Příspěvek od palikx »

mozna by stalo za to se preci jen podivat na konektor prostrikat a treba to bude dobry.
nebo aspon diag a zjistit jestli je po smrti nebo ne.
pripadne mam novou za slusny peniz
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“