Vůle při otáčení

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
tommula
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 07:13

Vůle při otáčení

Příspěvek od tommula »

Zdravím, oběvil se mi problém s nubi I 1.6 :(
Nubirka zacala po technické vrzat(aspon mam pocit ze po STK :) ), nekde od predni napravy, kydz bylo mokro tak to nedelalo, za sucha ano ale radio to resi... :) takze jsem tomu nevenoval pozornost, preci jen je to starsi auti... nevim zda se nejak to vrzani stupnovalo nebo tak, ale bylo to pri jizde pres nerovnosti, nebo i pri zhoupnuti auta pri vysedani apod. ale jak rikam neresil jsem :)

Bohuzel se objevil problem se zatacenim, myslim ze jsem ho prvne vypozoroval v pondeli kdyz jsem mel sundane prave kolo a zkousel na nej 15tky ( nepasovaly :( ) tak jsem nahodil klasicky kolo zpet, a vyrazil domu, pri ceste jsem odbocoval na parkoviste a zdalo se mi ze mi nejde dobre a plynule zatocit, jakoby kola drhly nebo mely velkou vuli pri zataceni... Vcera vecer jsem se vracel domu a jak jsem prijizdel k sidlisti opet sem pocitil pri zataceni velkou vuli, ani volant se nechce lehce vracet :(
Dnes rano jsem to jiz pocitoval v kazde vetsi zatacce :(

Nemuze to byt sjetymi gumy? tak cca 2mm vzorek... zitra jdu prezouvat, dnes mi maji prijit nove gumy :) ale ymslim ze tim to nebude :(
Jen doufam ze neodchazí servo... :( Ze by tam bylo neco skriple?
Nema nekdo nejaky tip ?

Díky Tomm :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od Ivoš »

Mě se dělo něco podobného, ale spíš to bylo tak, že do zatáčky se zatáčelo ztuha a nedrželA Nubi moc dobře stopu...výsledkem byla výměna levého předního ramene a čepu v pravém předním kole. Přední gumy byly sjeté během asi týdne zevnitř až na drátěnou výstuž pneumatiky :(
Takže se na to raději podívej, nebo to dej prohlédnout do servisu. Není s tím sranda.
Nebo to může být úplně jednoduché a neutáhnul jsi pořádně šrouby...ale to je spíš blbost...
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
tommula
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 07:13

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od tommula »

diky za reakci, zitra to jede do servisu na prezuti a klimu tak na to necham mrknout... jinak s temi srouby nevim, to snad ne, ale mozne to je, radeji zkontroluju, ona jinak stopu drzii pekne a gumy ty stare asi taky v pohode.... vcera jsem jel z prace a cvhilku to slo z tuha a pak zas uplne normalne az k baraku :( no uvidime co mi povi...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od Ivoš »

O.k....může to být mnoho dalších věcí, nicméně vycházím z vlastních zkušeností. No snad to nebude nic zásadního. Držím palce ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od -peha- »

Pozri si hladinu oleja v servu a pokud chýbá tak pozri či dakde na potrubý nie je únik :idea: Ono to u teba vyzerá na problém zo servom alebo riadenie,aj keď toto robí dosť často aj vrchné uloženie tlmičov tak keby dačo tak prekontrolovať olej v servu a skúsiť premazať to vrchné uchytenie tlmiča :D
tommula
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 07:13

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od tommula »

Tak jsem si vcera vzal auto ze servisu, kde jsem si nechal plnit klimu a prezouval jsem na nove gumy, chtel jsem nechalt udelat samo i geometrii ale bylo mi receno ze mam v haji silentbloky, na jedne strane a na druhe jsou jeste dobre ale uz by preventivne chtely vymenit taky,tudiz geometrii nema smysl dokud to nebude...coz by melo byt pricinou toho vrzani...

co se tyka toho rizeni psal jsem se na to a rikal ze nevi presne, ale ze to vypada spis na mechanicky problem, takze snad servo ne, (olej jsme kontrolovali). Pry uchyceni kol(tlumicu?) nebo neceho takoveho, pod kappotou, rekl bych ze asi tlumicu, a nebo je problem v nejakem kloubku ktery spojuje ridici tyc s osami kol (mozna sem to dopletl uplne :-) toot neni muj obor :)) coz by pry byl problem, jelikoz repasovat se to nesmi, tak leda sehnat nekde na vrakaci nebo tak :( ale ze to chce projit a zjistit... nj ale projit a zjistit znamena X hodin nasobeno 300 bez DPH :( na coz nemam.... takze asi necham udelat z poslednich penez ty silentbloky a geometrii (2300 komplet) a to rizeni si asi bud zvyku nebo nevim :(
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od Richard »

ještě zkoukni, ev. vyčisti a promaž ten kloub na volantové tyči zhruba v úrovnbi podlahy, ten občas zarezne a drhne, ale spíš se to projevuje jakoby skokovým ovládáním zatáčení.... a chrupáním.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
tommula
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 07:13

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od tommula »

tak dneska pri jizde do prace jsem slysel pro zmenu nejake krupani nebo mlaceni z prave strany...takze parada, u leveho kola to vrze jak svina, u praveho mlati a obcas spatne se zataci..... chjo kdybych nemel nubirku tak rad..... :twisted: :roll: :roll:
tommula
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 07:13

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od tommula »

ahoj tak vrzani vyreseno.... byl to urvany silentblok, takze vymena silenbloku samozrjmne obou a je klid... :) jeste se udelala geometrie, zadnni lozisko dalo dokupy ze bylo nejake uz vyhrkane a to zataceni kol je v tom kloubu na ridici tyci, tak to kluci v servisu promazali a je to dobre nebo minimalne lepsi :)

jinak se chci zeptat daji se dat na nubika sedana toho meho nosice? kombik ma pricniky takze tam to jde, ale chtel bych mladou vytahnout s kolama v lete na tri dny, a neni jak prevest kola :(

pripadne kdyby byl nekdo ze Zlina nebo okoli a me je na sedana a byl ochotny ty nosice pujcit za lahvinku neceho dobreho nebo tak tak by to bylo uplne idelani :)
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od Ivoš »

Příčníky se prodávají stoprocentně, určitě je seženeš...a nejsou ani moc drahé ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Vůle při otáčení

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

ja sa pripojím....rovnaký problém som mal.... občas sa mi divno zatáčalo. Len pravé koleso to robilo a väčšinou ked som zatočil doprava. Neskôr sa k tomu pridal hnusný buchovaý zvuk taký dunivý a potom aj klepotavý kovový. Robilo to väčšinou pri zabočení vpravo a neskôr už aj po rovine len vo vyšších rýchlostiach. Mám mechanika známeho tak sme zisťovali čo by to mohlo robiť... nič sme nemohli nájsť až na jednu maličkosť. Na pravej polosi (tyči ku kolesu neviem jak sa tomu hovorí som elektrotechnik :D ) je vyvažovač nápravy. Je to guma prichytená o tú tyč a na sebe má gumovými výstupkami prychtený kovový krúžok (taký mohutnejší) ktorý je obalený gumou. Táto vecička sa urvala od toho držiaka na tyči a pobehovalo to tam. Mechanik aj tak nechcel veriť že by to mohlo byť tým. Čuduj sa svete bolo. Predvčerom sme to jednoducho urezali ten krúžok a odvtedy to nebuchoce a zatáčanie je ok .... ak sa ti dá daj auto na dvihák a pozri sa na to či to nie je odtrhnuté...ak ano zožeň najbližšieho mechanika anech ti to za 100 korún ureže ....ževraj je to aj tak len na dve veci..na nič a na hovno :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“