problem s poistkovej skrinke na nubire

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od marrad »

Zdravim
Ked som upratoval vnutrajsek auta,v pojistkovej skrini som objavil akoby dve specene pojistky,boli uplne na spodu na pravej strane a maju byt na diody.Mohli by ste mi napisat,na ake diody su tieto poistky a aku maju tieto diody funkciu?Som v tejto veci amater,hladal som aj po fore,ale na nic som nenarazil,ani v manuale nic nieje,iba ze to je na diody.Su
specene dohromady,tak neviem,ci maju byt samostatne,alebo je to nejaka specialna poistka,ak
ano,kolko A maju.Mam Nubiru combi,1.6,16V,r.v.2000,lpg
Mockrat dakujem za odpovede
Reklama
 

marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od marrad »

Fakt nikto neviete?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od ppp »

Polstine velmi nevladnem a v eng som manual ku nubire nenasiel ale pamatam si ze jedna z diod zapina airbag, ale to je tusim popisane aj v uzivatelskom manuali.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Počuj a nemal si naopak schému ? lebo čo ja si pametám tak tá čudná vec tam je ale to je taká plastová sranda na vyťahovanie poistiek ako som zistil :D aj pod prednou kapotou v motorovomo priestore ako sú poistky je niečo podbné ale väčšie....
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od marrad »

Dimco Nubira 97 píše:Počuj a nemal si naopak schému ? lebo čo ja si pametám tak tá čudná vec tam je ale to je taká plastová sranda na vyťahovanie poistiek ako som zistil :D aj pod prednou kapotou v motorovomo priestore ako sú poistky je niečo podbné ale väčšie....

Dimco,nie,nemal to naopak,je to v poistkovej skrini na pravo dole,ten vytahovak na poistky
by mal byt pod nimy,aj na tom plastovom obale je oznacenie pre diodu,urcite to tam je,iba
neviem,ci to byli poistky dve samostatne,alebo dve poistky v jednom obale,co mi pripada
nenormalne,ale ako sa mohli tak spect dohromady,to je zahada,preto ma zaujima,na co su to vlastne poistky,skusal som ich vytiahnut,ale nejdu a bojim sa,keby som ich tahal,tak sa mozu
rozsypat a neviem,co by to urobilo s autom,aj som to sledoval,ci sa nezohrivaju ked s autom
jedem,ale nic....som s toho aj trocha nervozny,co keby...
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od Vlasta »

Jsou to dvě samosatané diody. Podle jejich umístění a zapojení by jedna měla být pro imobilizer a druhá od kontrolky nabíjení. Doufám, že se nepletu. :roll:
Přílohy
diody.jpg
diody.jpg (74.31 KiB) Zobrazeno 3305 x
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od marrad »

Vlasta píše:Jsou to dvě samosatané diody. Podle jejich umístění a zapojení by jedna měla být pro imobilizer a druhá od kontrolky nabíjení. Doufám, že se nepletu. :roll:

Vlasto,mockrat dakujem,mozno sa mylim,,ale znamena to,ze keby bola ta poistka
na imobilizer zla,tak nenastartujem auto,kedze nebude imobilizer funkcny?Som v tomto
smere uplny amater.
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od Vlasta »

Je otázka, k čemu ta dioda tam vlastně slouží. Když se na to znovu dívám, měla by to podle značky být LED dioda, tedy svítící. Jestli ale opravdu je, nevím, nezkoumal jsem to. Je to celé divné. Prošel jsem všechna zapojení co mám a ty diody jsem našel jen 3. Jedna je v pojistkách v motorovém prostoru a dvě v kabině. U popisu co je ke skřínce v kabině není o diodách nic napsáno a ve schématech jsem našel jen tohle.
Až budu mít chvíli, zkusím je vyndat a uvidím, co se stane. Víc mi nenapadá.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od marrad »

Vlasta píše:Je otázka, k čemu ta dioda tam vlastně slouží. Když se na to znovu dívám, měla by to podle značky být LED dioda, tedy svítící. Jestli ale opravdu je, nevím, nezkoumal jsem to. Je to celé divné. Prošel jsem všechna zapojení co mám a ty diody jsem našel jen 3. Jedna je v pojistkách v motorovém prostoru a dvě v kabině. U popisu co je ke skřínce v kabině není o diodách nic napsáno a ve schématech jsem našel jen tohle.
Až budu mít chvíli, zkusím je vyndat a uvidím, co se stane. Víc mi nenapadá.
Vlasto,este raz,vdaka za odpovede,ked to vyskusas,daj prosim ta vediet,co si vypatral.
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od Vlasta »

Vyzkoušeno, ale moudrý z toho nejsem. Vyndal jsem spodní diodu, zkusil nastartovat a šlo to i zhasla kontrolka dobíjení. To samé i s druhou diodou. Na co tam tedy jsou je mi záhadou. Už vůbec mi není jasné, proč se ti spekly, když tam na první pohled nemají žádnou funkci. Chtělo by to nějakého autoelektrikáře, já jsem v tomhle jen samouk a amatér a víc nevymyslím. :oops:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od Richard »

no já myslím, že ty diody jsou tam kde je potřeba aby proud tekl jen jedním směrem..... ale nejsem elektrikář.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od Vlasta »

To je jasné. Dávají se tam, kde se nesmí dvě věci mezi sebou ovlivňovat. Jinak řečeno, aby prod v nějakém provozním stavu netekl někam, kam nemá. Jenže když je vyndám, pak by se to mělo nějak projevit. Tady to ovšem nic nedělá, jako kdyby tam nebyly potřeba. Ve schematu jsou ještě nějaké další diody, ale ty jsou pro automatickou převodovku a ta tady není. A že by je tam dali a nebyly by potřeba, to je mi divné. Až bude chvilka času zkusím znova projet ty schemata, jestli jsem něco nepřehlédl.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od marrad »

Chlapci,vdaka za odpovede,este taka otazocka,kedze ich asi vyberem aj nasilu a asi sa rozpadnu,kolko amperou by podla vas by ty poistky mali mat?
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od Vlasta »

Nakonec mi to nedalo a prohlížel jsem to všechno znovu, ale o diodách ti kluci šikmooký cudně mlčí. Asi to bude nějaký překvapení. :lol:
Ty diody nejsou pojistky, to NEJDE zaměnit, pozor na to! Jestli je vyndáš, musíš tam dát zase diody a správnou stranou, tak jak jsou na obrázku. Zvlášť když se nám nepovedlo zatím zjistit na co tam jsou. Podle mě je lepší je tam nedat, než tam dát místo nich pojistky. Maximálně nebude něco míň důležitého fungovat a to zjistíš brzy. V opačném případě ti poleze elektrika jinam než má a to by mohl být daleko větší problém.
Přílohy
pojistky.jpg
pojistky.jpg (48.14 KiB) Zobrazeno 3271 x
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
marrad
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 17, 2009 17:48

Re: problem s poistkovej skrinke na nubire

Příspěvek od marrad »

mas pravdu,zatial to necham tak a skusim volakde zohnat tie poistky,alebo ako sa temu hovori,
este raz vdaka za pomoc
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“