Kontakty na majitelov Lanosov

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od FoXo »

Takze este aj kolieska mas vacsie do prdele :)

No mozes mat pridrete brzdy, alebo napriklad to co som mal ja, ze som mal uz stare rozstrapakane, prehrdzavene lanka rucnej brzdy a po odbrzdeni sa lanka nevratili a ostali na svojom povodnom mieste a przdili. Takisto nanovo nastriekane bubny na cerveno sa zmenil jeden na hnedu, smrad, a dym.

Daj si to skontrolovat dakemu mechanikovi, ci to je rucna brzda alebo normalna brzda.

Na nase auta je toho malo ale je z coho aspon trosku si vybrat aby to vyzeralo.
Drzim palceky a prosim nove foto :D
No a ja mam chrobaka aspon v hlave ta aspon v niecom dobehnut :D
I ked rozmyslam ci sa vobec oplati do toho investovat :)

A kolieska mas zapisane aj v papieroch ?
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od Blue Lanos »

Oplati sa investovat :lol: Ja som investoval do novej zadnej pravej pruziny (stara bola praskal o dobry jeden zavit :oops: ) a vymenil som KLIMOVY remen lebo ten stary robil tststststts. Teraz mam motor tichucky ako mazda :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od SkylineGTR »

Mihalka255 píše:;) Ahoj Foxo

kolieska mám 15" 205/50 ja som trochu psychopat :evil:
A prečo máš 205/50?? Na 15" patri 195/50. -i
Jj, aj já chcem foto.... :o)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Mihalka255
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 21, 2009 10:37

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od Mihalka255 »

Ahojte,

to Foxo: už som aj ja myslela na to lanko ručnej brzdy,ale podľa mňa by to robilo na obidvoch kolesách, alebo nie? Brzdy sú úplne nové. Skor sa mi zdá, že vo vnútri toho bubna tie "čeľuste" - no neviem ako sa to presne volá, to čo sa tam rozpína o bubon aby to pribrzdilo kolo, tak asi toto je odídené. Ale samozrejme je to len môj amatérsky subjektívny pohľad. No brzdy mi nahadzoval kamarát môjho kamoša, tak to asi nejak pobabral.
No a kolieska nemám zapísané v papieroch, jazdím už na nich 3 roky, a zatiaľ mám viac šťastia ako rozumu :D .

to Blue: súhlasím, oplatí sa investovať, hlavne keď obiehaš s úsmevom nejakú Fóbiu a Koktáviu, a to nehovorím keď sa mi lepí na " zadok" VW Golf, trošku podradím, a v spätnom zrkadle uvidím len prekvapený výraz - pocit na nezaplatenie...len tá spotreba :x

to Skyline: no lebo 195/50 mám na zimu a na leto som si kúpila 205/50 :lol:
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od FoXo »

Jaaaj teba ale policajti zbuzeruju ked ta raz chytia ak na nich ovsem nebudu platit zenske vyhovorky :D

Nie nerobili by ti to obe kolesa, pretoze kazda strana ma svoje lanko ktore sa potom napaja na jedno. Mne tiez pribzrdievala len jedna strana. Kazdopadne ti pakne pribrzdievaju z dakeho dovodu. A v tom stave v akom to mas ti neodporucam jazdit ale co najskor navstivit servis cize kamarata tvojho kamarata :D

A tie forecky :D
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Mihalka255
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 21, 2009 10:37

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od Mihalka255 »

Tak opäť zdravím všetkých tu na fóre

no mám srdce na kúsky, autíčko som vyumývala naleštila a išla ho pofotiť, a čo sa nestalo??? Odišli mi rozvody a pekne sa mi stretli ventily. Takže motor mám KO :-(
Som z toho úplne na prášky.....môj miláčik je odstavený a ja sa furikujem po MHD...katastrofa :-((

Keby ste niekto vedeli o predaji motora 1.6 16V, alebo aspoň takej istej hlave motora bola by som vďačná.

Tak veľa šťastia pri jazdení. :)
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od FoXo »

Uf tak to ti teda veruu nezavidim :(
A pri kupe si rozvody nemenila?
A to ti aj zdvyhatka vsetko ? Ci kapota je aspon neporusena?

Treba asi len niekde hladat na nete ohladom motoru, prednedavnom tam niekto predaval s lanosa 1,6 16V.
Drzim teda palceky nech to cim skor opravis, aby si mohlaprist na zraz do Manina a ziadna odpoved NIE nepoznam :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od Blue Lanos »

Je to nemile :( ale riesitelneee neboj. Kuk http://auta.bazac.sk/z/162/
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Mihalka255
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 21, 2009 10:37

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od Mihalka255 »

Ahojte,

to Foxo: Dík za opýtanie sa, no rozvody som nemenila, nejak som to stále odkladala, stále sa našlo niečo iné čo potrebovalo investovanie a takto som dopadla. Stretlo sa mi všetkých 16 ventilov, ale zdá sa, že zvyšok motora je neporušený, v podstate mi treba len novú hlavu motora, alebo tú starú dať na repas. Auto mám už v servise, ale tu v KE sú len 2 firmy čo to robia, tak teraz už začína tretí týždeň čo čakám na vyjadrenie či sa to bude dať opraviť, alebo či si mám zháňať nový motor/hlavu motora. ALe asi si to pozháňam, neviem či aj po repase by bol ten motor OK, teda či by mal taký výkon. Neviete mi len tak poradiť čo by bolo lepšie???

to Blue: ďakujem za link volala som tomu chlapcovi , ale inzerát je už 3 roky neplatný :) No nevzdávam to, idem hľadať ďalej. Len mám taký pocit že tu na východe tieto autá sú nejak odpísané, zohnať nejakého Lososa je priam zázrak, väčšinou je to všetko stred a západ slovenska :o(

Tak dúfam, že sa to čoskoro opraví, potom hodím už tie foto, Vy zatiaľ zariaďte pekné počasie ;)

Papa
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od FoXo »

Drzim vsetkych 11 palcekov :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Mihalka255
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 21, 2009 10:37

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od Mihalka255 »

Ahojte opäť, zdravím všetkých

ďakujem za podporu, auto už mám opravené, ale už to nie to čo bývalo....nejak to stratilo ťah, vyriešila som to tak že som kúpila druhý motor, ale bol pôvodne na plyn, a je celý nejaký taký lenivý, vôbec neťahá v nižších otáčkach...ožije až keď mu šlapnem na krk a ťahám to od 3500 otáčok vyššie, ale to sa samozrejme odrazí aj na spotrebe :(

Takže teraz som na vážkach, čo mám robiť, už som pokukovala aj po iných autách ale to svoje mám stráááášne rada a nechcem sa ho vzdať...
neviete nejakú dobru radu ako pomôcť tomu motoru aby trošku ožil..?

Už som mu dala aj nové Densa sviečky aj nový vzduchový filter, ale mňa ako ženu už nič iné nenapadá čo by sa dalo ešte robiť...

Za každú radu ďakujem a želám veľa šťastných kilometrov... -i
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od FoXo »

Pod zbavime sa obaja svojich Lanosakov a kupime daco ine :)
Mne zase zacala svietit kontrolak ABS dneska ach ja to j...m
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Mihalka255
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 21, 2009 10:37

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od Mihalka255 »

Foxo nič si z toho nerob, ABS aj mne svieti ako vianočný stromček, bola som s tym na diagnostike, zistili, že je to odídený snímač ABS + taký nejaký kábel, ktorý je napojený ku kolesu či ako to je..... tak som si zohnala nový snímač ale káblik nemám tak mi to svieti ďalej, ale vyriešila som to - odpojila som poistku na ABS tak sa to ABS už nespína, ale len svieti na palubovke...no moja najhoršia obava je zo strešného okna, nejak sa mi nechce zatvárať, ale stalo sa mi to zo dňa na deň, tak neviem či sa mi nejaká dobrá duša nechcela postarať o zábavu.... :shock:

Hlavne že nám to jazdí :lol:
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od FoXo »

Na stresne si davaj pozor to je zradne.
Ja mam v rici tesnenie + vzperu ktora sa ako nahradny diel kupit neda takze tak :)
Cidlo ABS je kua drahe ja to auto necham dodychat a nejdem na nom robit uz nic
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Mihalka255
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 21, 2009 10:37

Re: Kontakty na majitelov Lanosov

Příspěvek od Mihalka255 »

Foxo to strešné ide aj mne na nervy no najviac ma pobavilo keď som bola s autom v origo servise Daewoo tu u nas v KE a povedali mi že Lososy so strešným oknom sa ani nevyrábali. Tak som na nich pozerala ako puk oni na mna tiež ako puci a potom som pozerala to strešné, lebo je tam logo výrobcu....čuduj sa svete - Daewoo.... tak len pokrčili ramenami, že nechápu. Ináč aj mne chýba časť tesnenia, mojim kamošom sa v návale radosti podarilo prepchať von cez strešné a užívali si jazdu a kus tesnenia mi urvali. Lenže teraz mám hlavu v smútku, pretože keď začne obdobie dažďov, tak budem plávať aj s autom :D ....a neviem či zoženiem niekoho na opravu :lol:

No uvidíme čo s tým, niečo vymyslieť musím :shock:
Odpovědět

Zpět na „LANOS“