Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: spotřeba

Příspěvek od Muco »

Ano,ano. Máš prepínač zvlášť na to.
Ale k tej záruke-ako tu chalani píšu,je to na "ochote" servisu,ako sa k tomu postaví.Rozhodne by som sa pre pokoj v duši najskôr na to spýtal v servise.My si tu môžeme radiť,ale servis je na tebe...Niektoré servisy v tom problém nevidia,niektoré sú také,že o tom ani počuť nechcú a niektoré zasa budú tlačiť také kaleráby do hlavy ,že záruka týmn epadne,pokial to dáš spraviť im alefo firmám,kroré ti oni ponúknu. Toš to je tak truchu aj BIZNIS.. :? :?
Ja stým sice osobné skusensti nemám ,ale kolegovia sa bavili o plyne vs.záruky na auto...
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Na LPG je prepinac ale standartne v automatickem rezimu ze se o to vubec nestaras.Nastartuje na benzin automaticky az nastavene hodnoty dovoli prepne na LPG.Spotreba dnes bych rek temer stejna jak na benzin max 10 az20% vetsi nez benzin.Nadrz misto rezervy je idealni ale muzes mit i klasickou za sedadly ale ubere ti kufr a co se tyce bezpecnosti je to bezpecnejsi nez bezin ;) Zaden problem jak to mas v aute ani o tom nevis jen vis o tom ze jezdis za par korun ja jen si zpivas JEZDIM NA PLYN JEZDIM RAD AUTO JE MUJ KAMARAD a na pumpach se budes u placeni jen usmivat :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

No zacinam na tim uvazovat vic a vic. Zacina se mi to libit. Akorat bych teda nechtel prijit o rezervuale zase ani ne o misto v kufru, to bude tezke dilema. Vy jezdite bez rezervy nebo to mate jen tak hozeny v kufru?
A jak je to se zapisem do TP? Kolik to kostuje?
A je k tomu potreba neaky zvlastni chovani, teba jako k nafte? Nedela to problemy kdyz je moc velka zima nebo moc velky vedro?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Zdenek R6 »

Čau borci. Během pár dní budu šťastným ( :?: )majitelem Cruze 1,8 LT. Jen k tomuto tématu o spotřebě.
Zjišťoval jsem si co je vlastně palivo E85 etanol. Proč na to jezdí v několika zemích. Cena je suprová, má to vyšší výkon, opravdu plusy převažují nad mínusy. Mínus je to, že benzinek s tímto palivem není moc. Je to super v tom, že když dojde etanol, natankuješ normálně benzin. Neplatí se také silniční daň.
Hodně lidí to vyzkoušelo, auto jelo, ale blbě. To jen proto, že to natankovali a bez jakékoliv úpravy na to mzačali jezdit.
Přikládám odkaz, kde je trošku vysvětleno co a jak, jinak montují to mj. v Brně, to mám nejblíž a cenovka s prací je kolem 9000. Doživotní záruka na jednotku, jinak normální záruka na auto jako při předělání na ;) LPG.http://www.4cc.eu/E85_faq.htm
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

Daff.Cz píše:No zacinam na tim uvazovat vic a vic. Zacina se mi to libit. Akorat bych teda nechtel prijit o rezervuale zase ani ne o misto v kufru, to bude tezke dilema. Vy jezdite bez rezervy nebo to mate jen tak hozeny v kufru?
A jak je to se zapisem do TP? Kolik to kostuje?
A je k tomu potreba neaky zvlastni chovani, teba jako k nafte? Nedela to problemy kdyz je moc velka zima nebo moc velky vedro?
Sice bychom se s tímto měli přesunout do sklece o LPG - ale, kromě Lacetti, které mám v dieselu, jsem všechna auta měl na plyn a měl toroidní nádrže - místo rezervy. Nevozil jsem rezervu, ale sprej na opravu pneumatik a kompresor. Ale přiznám se, že jsem to nikdy nepoužil. A rezervu jsem měnil jen jednou - u Lacetti.
S Policií nikidy nebyly problémy - koukli, viděli plyn, sprej a kompresor a "v pořádku" (i když to tehdy podle předpisů v pořádku nebylo)
Zápis stojí 50,- Kč. (nebo alespoň stál...)
Chování je stejné jako k benzinu - myslím, že rozdíl v podstatě nepoznáš. Já měl paradoxně pocit lepších jízdních vlastností na plyn, ale spíše šlo o sluchový dojem
Zimu ani teplo řešit nemusíš - řídí si to jednotka sama. V zimě to přepne později, až se trochu zahřeje motor.
Taky se ale mění směs propan-butan. V zimě je jiný poměr těchto směsí než v létě a taky se mění trochu chvování. To je někdy znát třeba na volnoběhu. V zimě natankuješ o něco více (nějaký ten litřík se tam vejde navíc...)
Ale co potěší, jsou částky hrazené u pumpy a počty najetých kilometrů vzhledem k těmto částkám :-D
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

Asi urcite do toho pujdu. Jen mam trosku strach co mi na to rekne prodejce, nejak drasticky bych o zaruku prijit nechtel. Skoda ze neni nejaky ofiko postup ktery by delali v autoriz. servise bez ztraty zaruky.
Jeste bych se chtel zeptat jak casto se stim musi na kontrolu? Rok? A kolik takova kontrola stoji? A jak je to s stk?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: spotřeba

Příspěvek od Muco »

Polatok na zmenu v TP je zverejnený na dopr.inspektoráte.Samozrejme musíš mať orig.certifikát,že to robila firma ,ktorá to môže robiť.Ďalej je nevýhodou,že (aspoň u nás) kto má plyn , chodí každý rok na technickú prehliadku.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

Daff.Cz píše:Asi urcite do toho pujdu. Jen mam trosku strach co mi na to rekne prodejce, nejak drasticky bych o zaruku prijit nechtel. Skoda ze neni nejaky ofiko postup ktery by delali v autoriz. servise bez ztraty zaruky.
Jeste bych se chtel zeptat jak casto se stim musi na kontrolu? Rok? A kolik takova kontrola stoji? A jak je to s stk?
Pokud jsi v Čechách, nemusíš každý rok na technickou - jen když musíš s autem normálně. Ani po přestavbě nemusíš na technickou. Jen si nechat zapsat do TP za poplatek 50,- Kč.
Každý rok se musí na kontrolu. Za mě stávala kolem 300 - 350,- Kč. (před asi 3 lety). Nic strašného. A navíc Ti to servis udělá na počkání - cca 30 minut až 1 hodinka.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Caute, zdravim vsetkych! Dieselaci, aku mate priem. spotrebu? Mne sa to zastavilo na 7.4 (vacsinou jazdim mestske dialnice, trochu mesto, a trochu out)
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od xsoftx »

Jak jsem psal jinde, spotřeba byla 7,5. Počítač nenuluji a už měsíc a půl jezdím jen po Praze, takže se postupně zvedla na 8,1. A protože stále někde stojím v kolonách, občas chci cítit pohyb, tak na to šlapu....a to se také podepisuje na rychlosti vyprazdňování nádrže. Ač by někdo řekl, že spotřeba je příliš velká - já jsem spokojen, protože to co jsem zažíval s 2.4 benzínem tak tato 2.0 vcdi je naprosto skvělá....
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Tak ja jsem najel 10000 a spotreba prudce spadla z 9,3 na 8,0, takze ja jsem taky nadmiru spokojeny. Akorat me furt fascinuje: mimo nesto pri 90-100 km/h - 7 l/100 km, dalnice pri 130 (tempomat) - 8 l, mesto pri beznem toceni - 8,3 l. Nejak nechapu, jak prisli na ten rozptyl 5,5-9,3, co pisou v technicaku :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

Tak na auto.cz jim vycházela spotřeba 6.7 a 6.9 u automatu. Oba diesely., takže si nemyslim že bych byl ojedinělej :o)
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spotřeba

Příspěvek od milosh »

Tak mit diesela a jezdit vic jak za 7 litru to se vyplati uz 1.8 benzin jak to vidim -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Uprime mi taky uchazi smysl dieselu pro normalni pouzivani. Je drazsi, spotreba je pouze o 1-2 l nizsi a servisni prohlidky jsou dvakrat casteji. Suma sumarum, ten diesel se nemuze vyplatit
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

chrudoš píše:Uprime mi taky uchazi smysl dieselu pro normalni pouzivani. Je drazsi, spotreba je pouze o 1-2 l nizsi a servisni prohlidky jsou dvakrat casteji. Suma sumarum, ten diesel se nemuze vyplatit
Mám to přesně spočítané - pokud nechcete mít výborná krouťák a pohodlnou jízdu po dálnici, rozhodně ne diesel! Prostě Vás kilometr přijde o dost dráž, než u benzínu. Vím co říkám, protože jsem s 2.0 CDTi najel 54000km a právě kvůli vysokým nákladům jsem ho prodal. K čemu mi je, že nádherně táhne a má opravdu příjemný chod, když jsem ho kupoval kvůli spotřebě, která je v podstatě stejná, jako u benzinu...
Takže ve středu si jdu pro nové auto - a bude to benzin s LPG...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“