Výmena zadných žiaroviek na DAEWOO KALOS 1,4

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Výmena zadných žiaroviek na DAEWOO KALOS 1,4

Příspěvek od michal.sk »

Ako sa menia žiarovky na DAEWOO KALOSe 1,4 v zadu ? V návode píše, že stačí vyskrutkovať dve samorezky a sňať kryt svetla ale akosi mi to nešlo. Vie to niekto. Bál som sa, že zlomím kryt.
Reklama
 

Uživatelský avatar
impik 1
Příspěvky: 168
Registrován: ned zář 24, 2006 18:55
Bydliště: litvínov

výměna žárovky

Příspěvek od impik 1 »

Jestli máš hatchback a ne sedana tak vyšroubuješ 2 šroubky a pak trochu musíš zabrat protože jsou ještě dva trny na sdružené svítilně která jsou zapuštěny do umělých podložek v karoserii.Jde o poprvé pak už dostaneš cvik a půjde to samo.Kolama dolů ahoj.
nejdúležitější je ráno se probudit
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: výměna žárovky

Příspěvek od michal.sk »

impik 1 píše:Jestli máš hatchback a ne sedana tak vyšroubuješ 2 šroubky a pak trochu musíš zabrat protože jsou ještě dva trny na sdružené svítilně která jsou zapuštěny do umělých podložek v karoserii.Jde o poprvé pak už dostaneš cvik a půjde to samo.Kolama dolů ahoj.

Ďakujem, ešte som to nerobil ale dúfam, že to pôjde. ďakujem veľmi pekne Ahoj
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: výměna žárovky

Příspěvek od Mirek »

impik 1 píše:Jestli máš hatchback a ne sedana tak vyšroubuješ 2 šroubky a pak trochu musíš zabrat protože jsou ještě dva trny na sdružené svítilně která jsou zapuštěny do umělých podložek v karoserii.Jde o poprvé pak už dostaneš cvik a půjde to samo.Kolama dolů ahoj.
Je to u sedanu stejné? Měnil to už někdo? Mně se to nepodařilo. Po vyšroubování těch 2 šroubků to pořád někde drží, mám strach zabrat, abych něco neulomil.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Re: Výmena zadných žiaroviek na DAEWOO KALOS 1,4

Příspěvek od Marek Petružela »

opravdu ..nic na tom není,jen ty šroubky a pak trny se kterýma je to přicvaklé,jsou pevné a tak neměj strach, že do urveš,bude to možná trochu přilepené tím,jak se to často nesundavá,ale jde to musíš trochu zabrat.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Výmena zadných žiaroviek na DAEWOO KALOS 1,4

Příspěvek od Mirek »

Marek Petružela píše:opravdu ..nic na tom není,jen ty šroubky a pak trny se kterýma je to přicvaklé,jsou pevné a tak neměj strach, že do urveš,bude to možná trochu přilepené tím,jak se to často nesundavá,ale jde to musíš trochu zabrat.
Děkuji za informaci, přilepené to není, celá "svítilna" se po odstranění šroubků pohybuje, ale jen cca půl centimetru. Zkusím teda zabrat. Ve kterých místech (přibližně) jsou ty trny a kolik jich je?
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Re: Výmena zadných žiaroviek na DAEWOO KALOS 1,4

Příspěvek od Marek Petružela »

máš to na fotce,zkus to nejdřív rozpohybovat a v tom jak s tím budeš pobybovat tlač to směrek k sobě.jsou tam dva třmeny ve kterých je to nacvaklé.
Přílohy
světlo
světlo
Snímek 226.jpg (27.63 KiB) Zobrazeno 4437 x
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Výmena zadných žiaroviek na DAEWOO KALOS 1,4

Příspěvek od Mirek »

Díky, už se mně to včera odpoledne konečně "povedlo". Částečně byl problém v tom, že soudruzi v Korei udělali trochu divně plech na levé straně, takže boční část plastu svítilny se zarazila o přebytečný plech a vytáhnout svítilnu rovně směrem od auta nebylo technicky možné - bylo nutné tlačit svítilnu silně doprava, aby se plast dostal mimo plech - což jsem zjistil až po vytažení :cry: Bohužel jsem kousek toho plastu ulomil, ale na funkci to nemá vliv. Na druhé straně auta je plech x plast v pořádku, tam by to šlo vytáhnout jednoduše - přesně tak, jak jsi popsal.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Odpovědět

Zpět na „KALOS“