Prehrievanie motoru?

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

DarkAngelOne
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 19, 2009 18:44

Prehrievanie motoru?

Příspěvek od DarkAngelOne »

Ahojte. Mam taky problem s mojim Lanosom. Teplota motora mi po chvilky jazdy zacne stupat az k cervenemu. Vypnem motor, do 10 sekund opet nastartujem a teplota je v normale a v normale sa drzi aj pocas dalsej jazdy. Pripada mi to ako by na zaciatku len teplota na teplomery prirastala a rucicka aj pri ochladeni neklesala ale len prirasta. Chladic som cistil na jesen Engine Fluschom na cistenie chladicov. Vrtula na chladici sa v pohode zapina len mam pocit ze ked sa roztoci tak ta teplota zacne rapidne stupat. Myslim ze je to tym ze zacne horuci vzduch fukat na motor.

Stretol ste sa niekto s podobnym problemom? Je mozne ze je v prdeli cerpadlo chladica? Ked som chytil privodnu a odvodnu hadicu obe boli horuce a na zaciatku po nastartovani aj citit kedy sa otvory a zacne prudit voda. Alebo bude chyba niekde v cidle teplomeru?

Uz som s toho hotovy lebo pred dvoma rokmi mi odyslo cidlo na spustane ventilatoru. To som vymenil potom to bolo v pohode a ked o rok opet zacala teplota stupat myslel som ze je cidlo v prdeli ale ventilator sa spustal ale akonahle sa spustil teplota zacala rychlejsie stupat :( .
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od Dark69 »

No tak vymen este za par korun termostat, a uvidis ci sa nieco nezmeni. A ked nie tak budes mat chybny budik v palubovke. Mne ked rucicka vzdy vyletela hore, tak stacila iba jedna presne mierena rana do stredu palubovky :lol: a hned rucka klesla naspät do polky.. Uz som sa stretol z vela pripadmi ze budik v palubovke haluzil.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
DarkAngelOne
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 19, 2009 18:44

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od DarkAngelOne »

Oky vyskusam pozeram ze to stoji to 7,20 eura a doma mam mudru knihu o lanose s komplet schemami tak to vymenim :) Do budika by som nerad buchal pokym nemusim :)
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od FoXo »

Kolegovi na Opli ale to je skoro to iste :lol: robilo toto podobne len s tym ze mu sem tam rucicka zacala behat hore dole.
Odvzdusnili sme to a prestalo mu to robit. Skus aj ci ti kurenie ide teple alebo blbne pripadne studene :) Tu sme sli hodinu cesty a z tepla zrazu chlad :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
DarkAngelOne
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 19, 2009 18:44

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od DarkAngelOne »

S kurenim problem nemam v aute mam pohodicku teplucko. Rucicka nebeha len ako keby nechcela klesnut len stale stupa a stupa teplota a po tom vypnuty a naslednom nastartovani je na normaly. Po case ide o kusok hore ale len ozaj kusok. Ako keby po opetovnom nastartovani sa resetol nejaky zblbnuty snimac. Myslel som ze nejde cerpadlo ale ked je studeny motor a nastartujema a chytim privodnu a odvodnu hadicu tak citit ked zacne precerpavat vodu cez chladic. Skusim este ten termostat vymenit.
Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od krowman »

Ted me tak napada, ze ja sem vlastne ani nikdy neslysel tocit se vrtulu na lanosu, ani kdyz sem popojizdel v kolone v lete :) asi to staci chladit samovolne... :)
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od FoXo »

Ja som prvy krat pocul vrtulu v Olsovci ked mi ju Palixx cez diagnosticky pristroj pustil ze ci ju mam funkcnu a ona bola inak nikdy :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od JRD McLAREN »

no a kedze je zima...
tak je docela mozne...
ze voda v chladici je zamrznutaaaaa.....
zatial co voda v motore uz vre.... :o)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
DarkAngelOne
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 19, 2009 18:44

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od DarkAngelOne »

Logiku by to malo lenze mne to robi aj cez leto :D
Este som ten termostat nemenil kedze bolo vonku hnusne, nechcelo sa mi vrtat sa v aute, ale uz ide teplo tak sa do toho musim pustit.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od Richard »

No řekl bych, bude nějaká blbá kostra v okolí měřáku, mě se stalo něco podobnýho, měj jsem asi 1/4 nádrže a najednou začala ručka stoupat a dostoupla až na plno , velmi příjemné :D :D :D , ale v nádrži nic nepřibylo :evil: :evil: :evil:
Jinak ověřit funkci termostatu rukou na hadici k chladiči ( dlouho studená, max. u termostatu vlažná a najednou horká = správný termostat)
Pokud je všechno výše uvedné OK je ještě možné a to nejhorší v případě že se motor opravdu přehřívá a to je těsnění pod hlavou...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od Serpico »

...podstatný by bylo zkusit změřit při ukazateli na přístrojovce teplotu přímo ve vyrovnávací nádržce teploměrem, jsou takové do 150°C ...( opatrně otvírat, ale není to žádný problém ) no a pokud by to bylo v pohodě ( stačí i jenom otevřít jestli nevaří...) a potom jít po kontaktech, funkční termostat zjištíš snadno po nastartování musí být hadice od něj studená a pak se následně musí otevřít...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
DarkAngelOne
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 19, 2009 18:44

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od DarkAngelOne »

S tym teplomerom sa priznam ze to ma nenapadlo. Termostat urcite otvara lebo to citit ked zacne pustat vodu ta hadica sa zacne zohrievat a potom je taka horuca ako privodna hadica. Haluska je ze ked sa spusti ventilator tak rucika namiesto toho aby klesla tak ide hore. Pripada mi to ze ako fuka ten horuci vzduch na blok motora tak sa viac zahreje. kolko je optimalna teplota? alebo lepsie povedane maximalna?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od Serpico »

...optimální teplota na bloku a hlavě přes 90°C do 98°C ( termostat reaguje - otvírá se při 87°C - 92°C podle určeného klimatu provozu ), pozor ve vyrovnávací nádobce už jenom 85°C, prostě voda cirkuluje a nové chladící kapaliny si posouvají bod varu na až 107°C - 109°C...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
DarkAngelOne
Příspěvky: 27
Registrován: úte kvě 19, 2009 18:44

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od DarkAngelOne »

Ahojte tak som to vyriesil. Blbosti robil snimac teploty vody v chladici. Kupil som novy za 5€ a uz je teplota v norme nedostane sa ani cez polovicku, predtym my vybiehala teplota do cervena.
Uživatelský avatar
skorpion,
Příspěvky: 50
Registrován: pon úno 11, 2008 17:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie motoru?

Příspěvek od skorpion, »

tak já mám opačný problém. V zimě mam dlouhou dobu zahřívání ( zčásti to řeší karton před chladičem :-) ) jenže v létě sem ho tam nechal taky a i v obrovskym vedru v koloně se auto v pohodě uchladí, což je dobře, ale je to divný ne? Tu zimu by asi vyřešil nový termostat, ale spíš mě zaráží, jak se auto i ve vysokých teplotách krásně uchladí.
Honda Varadero 125L , Daewoo Lanos 1,5l 1999 5HB
obojí mam
Odpovědět

Zpět na „LANOS“