Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: spotřeba

Příspěvek od mzprx »

Never PSovi, ved je ovecka. :D :D :D
Kamosova Fabia HTP ma vyssiu spotrebu ako moja Epica, pri polovicnom motore.
(3 valce oproti 6, 1.2l oproti 2.5l)
Proste vacsi motor vyzaduje istu davku sebadiscipliny.
A automat mi radi v meste bezne 5ku a motor ma 1200-1300 otacok pri 50-60km/h.
Zaklad je, nehybat s plynom a nechat auto prirodzene zrychlovat.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

mzprx píše:Never PSovi, ved je ovecka. :D :D :D
My ovce zdravíme marťany :-D
Ono 2.0 TCDi není zas tak veliký motor - je to spíše standard. Faktem je jedna věc - např. Fluence uvádí spotřebu, kterou v průměru SKUTEČNĚ řidiči dosahují.
99% řidičů Chevroletu není schopno dosáhnout avizované spotřeby. Nezdá se mi, že by tohle bylo pouze "neuměním" řídit automobily...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: spotřeba

Příspěvek od mzprx »

Ja bezne dosahujem spotrebu ovela nizsiu, ako pise vyrobca. :lol:
Kedze pouzite motory (benzinove), su derivaty motorov GM/OPEL, tykala by sa nadspotreba aj
ostatnych znaciek GM. Pokial viem, s bombasticky nizkymi spotrebami prichadzaju vyrobky inych
znaciek a na prislusnych forach vedu tiez debaty o nemoznosti dosiahnut take cisla.
Nikomu sa nepodarilo za poslednych 60 rokov vyrazne vylepsit ucinnost spalovacich motorov
v ustalenom rezime. Dokonca moderne motory mozu byt na tom aj horsie, kvoli obmedzeniu emisii.
Priamy vstrek benzinu mal uz motor znameho Bf109. http://en.wikipedia.org/wiki/Daimler-Benz_DB_605
Samozrejme pri medznych rezimoch je situacia ina, napr. studene starty, caste startovanie, kratke jazdy,
caste rozbiehanie a podobne, to vsetko zdvihne spotrebu aj na dvojnasobok.
Preto si dovolim tvrdit, ze je to stale o hmotnosti auta a zrychleni a pri ustalenej jazde o valivom odpore,
rychlosti a suciniteli odporu vzduchu.
P.S. Ja nie som martan, ja som vnucik zo vzdialenej buducnosti :D (z TV serialu Miazgovci - v Cesku Smolikovi)
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: spotřeba

Příspěvek od mzprx »

Surove motory s malym poctom km maju vysoku spotrebu a nizsi vykon.
Ako som uz o nieco vyssie pisal o Captive, ta spotreba vyrazne klesne, najprv asi po 5000km a potom este raz
po cca. 10 tis. km. Robili to prakticky vsetky auta, co som mal.
S novym autom bol pomaly problem prejst na plnu nadrz 300-400km.
Ked pojdes na testovaciu jazdu, vypytaj si predvadzacie auto, co ma co najviac nabehane, resetni pocitac a
potom uvidis.
A s 1.6 motorom sa az tak premahat nemusia, skor naopak. Ja s 3.2l V6 uz trochu ano.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

chrudoš píše:Tak najeto 9000 a jsem porad na 9 litrech, uz me to ale nejak nevzrusuje. Jsou to kratke jizdy do mesta, jinak to podle me ani nejde. A neni rozdil, jestli jedu eko nebo trham asfalt (max 0,5 litru). Ten motor ma proste dobry vykon, kdyz se toci, sype jak drak, kdyz ne, jede taky vyborne, na spotrebu to nema zadny vliv. A reci o spotrebe 7,5 teto 1,8 ve meste jsou bud kecy nebo je to tyrani motoru v rozmezi otacek 1500-2500, to si zkousejte s dieselem :)
Kdybych znovu vybiral auto, spotrebu bych hodil za hlavu, Cruze je proste auto se vsim vsudy, nemusis v nicem slevit, spotreba max o 1,5 litru vyssi neni podle me zadny jazycek na vahach
No jako město je město, tam je to těžký s tou spotřebou, ale uvidime až bude víc najeto.

Když natankuju plnou tak mi palubák ukáže, že to mám na 600 - 650 km.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

PeS: Jak si psal že jsem měl štěstí tak zajížděl jsem už tři ty diesely u Cruze a pokaždý jsem měl normál sotřebu 6,5 a jinak při svižnější s přejížděnim 7 nebo lehce přes. Myslim že to je taky o tom, že to nezajíždim tim že bych to auto šetřil. Prvních cca 350km točim do2500-3000ot. a pak už i vejš.
Nevim jestli to je tim jak se to zajede, ale kusem to nebude, tim že bych jezdil pomalu taky určitě ne.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

File12 píše:PeS: Jak si psal že jsem měl štěstí tak zajížděl jsem už tři ty diesely u Cruze a pokaždý jsem měl normál sotřebu 6,5 a jinak při svižnější s přejížděnim 7 nebo lehce přes. Myslim že to je taky o tom, že to nezajíždim tim že bych to auto šetřil. Prvních cca 350km točim do2500-3000ot. a pak už i vejš.
Nevim jestli to je tim jak se to zajede, ale kusem to nebude, tim že bych jezdil pomalu taky určitě ne.
Zajímavé :-) - já měl po prvmních 600 km spotřebu 5,8!!! A pak už to vylítlo. Jestli to dělá filtr pevných částic nevím, ale klidně se podívej na mou spotřebu v pospise - je to odkaz na spritmonitor.de... Spíše bych se díval na spotřebu těch,. co mají najeto cíce než 6000 km...
Jé, jak já byl nadšený po prvním tankování!!! To si ani neumíte představit... Ale pak...
Rozhodně jsem auto při zajíždění nešetřil. Není to moje první nové auto.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Tak na zajeti jsem si daval pozor, presne dle instrukci prodejce (nejdrive pohoda, pak to hezky tocit, zadne mazleni, ale taky zadne rallye) a prd, zadne klesani spotreby, zadne zvysovani vykonu, proste motor je stejny po 9000 jako po 1000. Ale vim, ze jezdim hlavne mesto, dneska zase phodova jizda mimo dediny a spotreba 7,9, a to jsem se soustredil na ekojizdu. S timto motorem se NEDA jet za mene jak 7 litru, jedine na rovince 80 km/h, coz je nemozna jizda.
Technicak tohoto auta je proste mimo misu (5,5 mimo mesto, pche!) Takze jestli jezdi jine auta jinak a spotreba je pro nekoho duvod na prvnim miste, tak at se Cruzovi vyhne. Komu je to jedno a chce si dobre zajezdit a mit z auta a vseho v nem opravdovou radost, Cruze je vyborna volba!

No a najezd 600 km je sice u benzinu dobry, ale na 60 l nadrz je to trosku malo :)

Samozrejme netvrdim, ze lide s benzinovou spotrebou okolo 7 jsou lhari, ale pokud je nekdo takovy v brne, rad si vymenim zkusenosti a jizdu, at vidim, cim je dosazeni takove spotreby dane :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

Jasne ze ne to pri zajizdeni zdimat do mrte ale urcite ne to setrit. Ale tady to asi vime. Ja nevim proc mam teda spotrebu mensi. Videl bych to na min mesta a kdyz uz mesto tak tam hazim 4 a jezdim 60( samozrejme na prehlednym miste) Je pravda ze kdyz jsem nechal jen mesto tak sem mel 8,5.
Ja myslim, ze kdyz tam ma clovek to turbo tak na to proste chce slapat.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

Mzprx: by me zajimalo, kdyz mas takovouhle spotrebu u epicy, jakou bys mel u cruze. Ja stejnountrasu pri stejny jizde mel s epicou 2,5 za 9,4 a s cruzem vcdi za 6,5.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

No nevím, jak to tak čtu, tak mě začíná mrzet nákup Cruze. Auto je to sice parádní ale s tou spotřebou to prostě posrali.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Sekt0r
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:17

Re: spotřeba

Příspěvek od Sekt0r »

ja si myslim ze spotreba je uplne v pohode kedze je to tahsie auto a napriklad ako ja mam osobne tu 1.6 tak si myslim ze je to uplne v pohode ja som si ratal spotrebu 8,3 a to mam najazdene len nieco okolo 3800 Km a kupoval som ho ako predvadzacku uz so 600 Km A co sa tika toho zabehnutia tak ako som sa bavil s predojcom a autoservismi zabehnnutie auta je blbost a to sa uz davno nemusi robyt auto si samo pusti vykon a aj spotreba si sadne , proste Palubne pocitace su uz davno programovane a zabehavanie to sa uzz nemusi . Takze podla mna spotreba je OK kedze jazdim mesto a mimo-mesto a dialnica fakt len raz za mesiac :D
Chevrolet Cruze 1.6 Base + Klima , cierna carbon
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

Daff.Cz píše:No nevím, jak to tak čtu, tak mě začíná mrzet nákup Cruze. Auto je to sice parádní ale s tou spotřebou to prostě posrali.
No, myslím, že auta jsou výborná, to co mrzí, není ani špatný motor - ale chování výrobce, který úmyslně mate. Uvádí nereálnou spotřebu. Vezmu-li Renault, Kia, Hyundai - uvádí průměrnou spotřebu, kterou auta skutečně dosahují, Chverolet uvádím vždy spotřeby o 1,5 - 2 litry nižší, než je skutečnost.
Tedy asi ze sta řidičů se vždy najde jeden "ecco" jezdec, který potvrdí spotřebu uvedenou výrobcem, ale průměr řidičů s vyšší spotřebou je nepoměrný k těm (k tomu), který má spotřebu nízkou - resp. takovou, jakou udává výrobce.
Myslím, že to je důvod, proč člověka trochu rozladí koupě vozu. Auto za to nemůžeš, pouze pitomá (nepravdivá) tabulka s udávanou spotřebou (ale jaksi pro jiný vůz, než jste si zrovna koupili :lol: )

to Daff.Cz: Dokonce my, majitelé Lacetti v dieselu, jsme dokonce byli reklamovat vysokou spotřebu, protože nikomu z nás se nepodařilo ani náhodou se dostat na avizovanou spotřebu. Jedijné, čeho jsme dosáhli, že vydali nový soft pro řídící jednotku, kde upravili chování DPF flitru a jeho automatické vypalování.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: spotřeba

Příspěvek od Muco »

Je pravda sice,že sa dnešné moderné autá nezabehávajú,ale pod pojmom "zabehavať" v dnešnej dobe sa myslí to,že existuje nejaký čas na to,aby sa "stabilizovali"-sadli si všetky súčiastky,čidlá a čo ja viem čo ešte v softe-ponastavovalo a tak...
To práve "trvá" niekedy dlhšie,niekedy kratšie-ako u koho.
Pokial sa spotreba neupraví cca do 15-20 tis.km,tak by som už asi hladal nejaké riešenie ak by som vôbec nejaké našiel,lebo so spotrebou sa neradi zaoberajú v servisoch.Oni to myslím si ani "neodstránia" v prípade,že by ste sa sťažovali na veľký apetit vašich tátošov .(A teda nie len vašich-chevroletov,ale aj iných -bez rozdielu značky!) :(

U mňa pri yarise-ked som ho bral z obchodu ukazoval palub. PC 4,1/L -priemerná spotreba a teraz po najazdení skoro 17 tis.ukazuje 5,4/L no...nesťažujem sa-len konštatujem,že u mmňa to miesto toho,aby klesala spotreba,tak vyliezla.
Ser.. na neho-pokial jazdí. Viem,že nemôžem porovnávať vaše kone s mojimi poníkmi :lol: :lol: -len som napísal moje skusenosti.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Smankote paniku se vzrustajici spotrebou tu snad ani nerozsiruj :)
Nicmene taky si myslim (a i vidim), ze zajeti auta je dnes uz blbost, na aute se zhola nic nemeni, ujistovani prodejce, ze si spotreba za dalsi 2000 km sedne, uz neberu vazne :) Na reklamaci to samozrejme neni, vim, ze jezdim po meste, takze auto zrat bude a prani o litr nizsi spotreby je jen a jen o me noze a ne o servisu.
A ze by me nakup tohoto auta kvuli vyssi spotreb stval...mozna u dieselu, to asi jo, ale u benzinu, clovek s vyssi spotrebou musi pocitat.

Toz lidi, budme radi, ze resime jen a jen spotrebu a auta zatim jezdi bez technickych zavad! Tak mnoho stastnych km vsem :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“