Politika - Co vy na to ?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Muco »

VYHRALI SME !!!!!!!!!!!! :o) :o) :o) :lol: :lol: :lol: :lol:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od FoXo »

To je kto ? :) Madari ?
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Muco »

To ako vieš ? (aha-sorry máš môj mail-z toho sa dá vyčítať všeličo- :lol: :lol: )

No ale maďarov som zrovna nemyslel..(no a teraz si sadni...-vlastne už sedíš,tak nevstávaj) .
Ja mam rodičov maďarov -originál slovenských :lol: :lol: :lol:
a na papiery-v kolonke "národnosť" nemám slovenskú...Teraz mi povedz ,že som ko... Pochopím ťa! (ale myslím si,že ty zrovna medzi nich nepatríš!-stačia mi vidieť tvoje fotky na tvojich stránkach..-ty nie si z tých "magorov",ktorý sudia ludí podla národnosti - máš smolu !! - ty mňa teda nenaser.. - ako aj nikto "domáci" na tomto fóre...) ;) ;) ;) ;)
A predstav si,čo sa mi pred nedávnom stalo??!!
Prestal sa so mnou kamarátiť jeden kolega, lebo až po 20 rokoch zistil,že mám národnosť maďarskú- dovtedy sme boli ako bratia...
Ano...dôvodom konca našich dobrých vzťahov bol jeden jediný pohľad do mojich osobných záznamov.No čo už-aj takí sú medzi nami.
5 rokov som studoval v čechách(nie na výške..)-v živote som tam s nikým nemal ani najmenšie potyčky kvôli tomu,že som slovák-alebo maďar.A vedeli dokonca o tom !! Vychádzali sme spolu ako súrodenci(preto ma aj nasr..rozdelenie ČSFR)
No a vidíš,som svetlým príkladom toho,že existujú aj normálni ludia v menšinách,ktorí NEfandia a NIE sú zastancami Fideszu a spol.. :twisted: :twisted: :twisted: O dvojitom občianstve je zbytočné rozprávať,ako bolo aj uplne zbytočné takúto kok..nu vymyslieť zo strany susedov(teda presnejšie Orbána) .
P.S. priznám sa ,SMK som v živote nevolil a teraz ani MOST - aj ked sa mi Bugár nezdá ,že by bol nejaký vymetený.
Vadí mi však len jediná vec..- a to len to,že ak by sa niekto opýtal niekoho (napr.v nejakej ankete) ,že čo ho napadne ako prvé,ak počuje slovo "maďar"...
Ver tomu,že iné slovo ako kok..a podobné vybrané výrazy dotyčného "opýtaného" nenapadnú. Ale čo už..beriem to len ako fakt,pretože toto jedno nikto nikdy nezmení :roll: :roll:

Napísal som svoj názor aj na tuto stránku na podobné úvahy---ľudia su naozaj niektorí bez chrbtovej kosti :

http://korzar.sme.sk/diskusie/1610729/1 ... l#11710042

Tento dlhý príspevok som písal ja,lebo ma už sr.. s tými ich "dôvodmi",prečo spadol môj bývalý kolega zo skaly.
Ako vidím,zavrel som im asi hubu...,keďže na tieto moje slová nikto nereagoval
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od FoXo »

Vsak si BB tak ako by som ta nemohol mat nerad :)
Ale nie ja mam kamaratov madarov, spoluziakov byvalych a takisto v brandzi v ktorej robim mam kolegovcov, co ziju na SK dole na juhu robime stretavacky kde sa zabavame popijame. Ba dokonca mi ani tak nevadi ze niektore slova nepovedia pekne slovensky ale skor sa na tom spolocne zasmejeme kedze tusim madari rody nerozlisuju :)

Ja ak sa mam priznat ja sa v politike vobec nevyznam ani neviem kto je kde a za co bojuje iba trapne slubujuce reklamy.
Ale vadi mi ked som na SLOVENSKU a som sice blizko hranic madarska ale dost vzdialenych km od hranic a daka tena v obchode na mna vybafne madarsky a ked sa jej prihovorim po slovensky tak po slovensky nevie a chce komunikovat po madarsky. A toto nieje ojedineleny pripad. Toto ma vie fakt nasrat a hlavne to ked sa madari tlacia na slovensko a nase slovensko si kusok po kusku kradnu. Ziju na SK a chcu mat prava a veci ako v Madarsku to kde sme toto? Toto by nikde netrpeli napriklad cesi, poliaci, ci rakusania aby zato ze tam pri hraniciach zije niekolko slovakov, aby boli knihy pisane po slovensky, aby bolo dvojite obcianstvo atd atd. Tak toto teda nie a ked vidim madara v parlamente mi tiez srdce bije pretoze to je slovenska politika teda bordel a nemala by tam ina narodnost co robit tym nemam namysli to ze niekto ma obcianstvo madarske a zije od narodenia naslovensku a je aj tak vychovavany vsak ja mam tiez priezvisko pochadzajuce vraj z madaraska :)
Toto by v inych krajinach nestrpeli ale na slovensku jemozne vsetko.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Muco »

No,uvidíme po týchto volbách -ale ako som už písal.Chodím často tiež domov-ale nikoho som nepočul,že by nadŕžali tomu dvojitému občianstvu. 8) Okrem toho-pred nedávnom dávali na STV reportáž o tom,ako to vnímajú ľudia a či by využili možnosť prijať občianstvo maďarské..
No,nebol som prekvapený,lebo opäť sa mi potvrdilo to,čoho som aj ja názoru.na čo by mi to bolo...
Z tých asi 10 opýtaných ľudí (s maďarským prízvukom :lol: ) sa našiel iba jeden, že by to privítal.Ostatní to odmietli akýmito podobnými výrokmi:
"Väď som narodila tu,tak som slovänským občanom niä maďarským na čo by mi to bolo...:lol: " (neviem,či si to videl-cca 2 týždne dozadu..)
Ver tomu,že je to len a len politická záležitosť.Normálni občania to tak neberú (ale netvrdím,že sa medzi nimi nejaký čierny ovca neobjaví..) :mrgreen:
Trochu ma trápi hlavne ta extrem.strana či garda v maďarsku,čo prísahala na námestí v Budapešti- ta je fakt drzá ...Po nich by som šlapal a serie ma to,že do toho nevstúpi aj EU-veď sme všetci na jednej lodi...
Ale sr.. na to-hlavne-nech sme zdraví a bohatí ! Lebo furt je to lepšie ako byť chudobný a chorý 8) 8)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od alvin »

Muco som na Tvojej strane, hoci TeBa osobne nepoznám,ale Tvojho otca "Imra" ako sme ho volali keď nás,vozil,no holt,ktorý iný šofér by nás nebol zobral na "verím ti" keď si niekto zabudol preukážku,či peniaze a týždenku,fakt on bol skvelý človek a Ty si sa podal na neho nielen podobou,a každý na tej linke sme si vraveli,že radšej 3x Imro ako raz Vincko zo zobora (NR-77-29.neskôr NRA-20-43,číslo strojčeka 12427) ale Tvoj otec mal povesť a dodnes má poctivca,jeho sme mali naozaj radi, nejde o to,že kto a ko nás dovezie domov,ale on bola naozaj vodič s ľudskou tvárou,férový uznalý. Ja kašlem na jazykovéa iné predsudky,ale na Imra,Tvojho otca,nedám dopustiť,mal som ho oveľa radšej ako Fona K. čo bol z tej istej dedidny,kde máme chatu,ale Tvoj otec bol proste človek férový,širokej duš aj srdca aj je mi jedno akú národnosť si píšete,vážim si ho dodnes.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od FoXo »

Alvin podla mna to bolo cislo strojceka 12428 :lol: :lol:
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od alvin »

ani náhodou,ešte aj s STOPe z r.1985 boli odfotené lístky od Vinca, on bol povestný šidil,tam miesto 5 korunového vydal 50 halierove a Mucov otec mal strojček s číslom 15366
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...to Muco ten tvůj bývalý taky " kamarád " je vůl, kterého nemá smysl jakkoli brát v patrnost...měl jsem kamaráda Petra, matka němka a otec maďar a moc príma kluk, bohužel příliš brzo umřel, kamarády vůbec lidi přeci nehodnotíme při dnešním celosvětovém sjednocování podle národnosti, to je nesmysl a nacionální extremisty je třeba vyřadit, odsunout ze společnosti nás normálně uvažujících, nakonec tady na nettu jsme " čechoslováci " a hlavně si rozumíme, to je podstatný a tak bych se s tím ani nezatěžoval...

...inu mějme se všichni fajn ať jsme jakékoliv národnosti, vyznání...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od alvin »

presne tak u kamaráta pozerám na to,aký je človek a nie akou rečou sa doma rozprávaju,povedzme u partnerky,no holt vždy som si vravel,že keby mala byť inej národnosti,tak jedine Češka,bilingválnu domácnosť by som asi nechcel,take že by to boli 2 navzájom nezrozumiteľné reči,ina svojim spôsobom my všetci sme tu bilingvisti,pre nás Slovenčina ako Češtiny,berieme to pomaly ako jednu reč,mne bárskedy uletí nejaké české slovko,alebo aj celá vetička po česky,ale žiaľ pre naše deti to už tak nebude ,aj na našich zrazoch som som si všimol,že naší najmenší členíkovia z českých zemí sa na slovenčinu nechytali,musel som s nimi hovoriť po Česky,potom bolo všetko v pohode
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Muco »

No,alvin,som rád,že má môj otec takú povesť ako píšeš !;) ;)
A SAMOZREJME aj ostatním ďakujem za rozumné zmýšľanie a (pre mňa úplne prirodzené)podobné názory na tuto "problematiku"(?) ;) ;) ;) ;) ;)
Tu sú proste Ľudia s Veľkým "L" -i -i -i

No a a čo sa týka tých českých výrazov -ako píšeš-alvin-e :lol: , u mňa sa to stáva uuuplneee bežne.A čo...mám sa hodiť pod lietadlo kvôli tomu ?? :( :(
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Krtek »

Kamarády taky neposuzuju a neodsuzuju podle národnosti ale... Myslim že na ní záleží a nemělo by se to uměle potlačovat a nahrazovat třeba evropanstvym jako to dneska předvádí EU. Já se bohužel na slovensku setkal s nějakejma "lidma". Nedomluvil jsem se tam česky, slovensky, rusky, německy... furt nějaký férencvároš fekete... Nic proti menšinám ale když někde žijou, maj respekrovat a znát místní jazyk. Ostatně bez toho bych jim ane nedal státní občanství (národnsot by se neměla získávat, ta je od slova naroit se!) a ani trvalekj pobyt. Podobně rákosníci kteří "neumí čečky" by tu neměli dlouhodobě co dělat, natož podnikat. Když chce bejt někdo na slovensku s maďarskou národností, nedej bože i občanstvim, nevidim důvod proč by měl na slovensku dál setrvávat a neodstěhuje se do svýho milovanýho maďarska.
Já kdybych se někam plánoval dlouhodobě někam nastěhovat,beru místní jazyk a zvyklosti jako samozřejmost stejně jako změnu občanství.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Jalan-Aajav »

nemýľ si európske občianstvo propagované EU s národnosťou - taký nezmysel naozaj nikto nechce zaviesť.
dokonca aj koncept čechoslovakizmu je blud - právna fikcia, ktorá umožnila vznik spoločného Česko-Slovenského štátu po rozpade Rakúsko-Uhorskej monarchie - keby sa každý národ vtedy pokúsil vytvoriť štát samostatne, asi by to neprešlo, lebo sme národy maličké. To že na Slovensku bol za RUM umelo pribrzďovaný rozvoj infraštrukúry a vzdelanosti, yatiaľčo v Čechách nie, by naviac asi znamenalo, že bez českej pomoci by sme my Slováci boli na oveľa nižšej urovni ako sme - napríklad ako Ukrajina či Rumunsko. Napriak tomu koncept jednotného československého národa napáchal značné škody na našich vzájomných vzťahoch - zčasti preto, lebo TGM (dieťa zmiešaneho česko-sloveského páru) tento fiktívny koncept prijal za svoj a dlho sa ho snažil nie práve najjemnejším spôsobom presadzovať.

čo sa jazykovej príbuznost medzi slovenským a českým jazykom týka, to je mylná dojem vyvolaný dlhoročnou bilinguálnosťou nášho spoločného štátu a z toho vyplývajúcej silnej kultúrnej previazanosti. čo sa gramatiky a slovníka týka Slovenčina si je oveľa príbuznejšia s Chorvátštinou ako s Češtinou a Čeština si je najpodobnejšia myslím s Poľštinou.

maďarskú agresívne nacionalistickú do detailu politiku rozoberať nebudem, je to pychologické kompenzovanie si maďarskej národnej traumy.
slovenskí maďari sa do Maďarska samozrejme odsťahovať nechcú, majú sa tu lepšie.

čo sa týka "rákosníkov" máme ich dosť aj na slovensku... a väčšina z nich ani nemá občianstvo, iba povolenie k pobytu, lebo jednou zo základných podimenok na udelenie občianstva cudzincovi je znalosť reči (na Slovensku). Zacháda to asi aj trošku priďaleko, že kolega(cudzinec), ktorý je ženatý so Slovenkou, žije tu, pracuje a platí dane, nemá občianstvo, lebo nevie po Slovensky.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Krtek »

A jak dlouho u vás je že se ještě nenaučil slovensky? Nemyslim nějak extra zvládat třeba psanou gramatiku ale normálně se domluvit je myslim všude základ.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Docent II. »

Jalan-Aajav píše:čo sa jazykovej príbuznost medzi slovenským a českým jazykom týka, to je mylná dojem vyvolaný dlhoročnou bilinguálnosťou nášho spoločného štátu a z toho vyplývajúcej silnej kultúrnej previazanosti. čo sa gramatiky a slovníka týka Slovenčina si je oveľa príbuznejšia s Chorvátštinou ako s Češtinou a Čeština si je najpodobnejšia myslím s Poľštinou.
Rozhodně nechci vyvolávat flame a rozdmýchávat nacionalistické vášně, ale slyšel jsem, že Slovenčina vznikla tak, že ožralý Ľudovít Štúr překládal z ruštiny do češtiny... ;) .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Odpovědět

Zpět na „POKEC“