Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

shindys píše:ahoj, jsem zvědavý, kolik bude žrát moje nové auto - mám objednaného 2.0 VCDi LT manuál a přiznám se, že k objednávce mě přesvědčila spotřeba, kterou uvádí výrobce (kombinovaná 5,6 l nafty) a spotřeba, která byla uvedena v recenzích od motoristických novinářů, kteří podle mě moc auta nešetří, jezdí v nezajetém autě a přesto většinou uváděli něco kolem 8 litrů. Ono asi záleží i kus od kusu, některé budou asi žrát víc. Předpokládám, že když si to auto dobře zajedu, tak bych měl mít po odjetých 3000 km kombinovanou spotřebu kolem 6,5 litru (denně najezdím 2x 30 km - do práce a z práce - z toho 2x10 km 50km/h v obcích a zbytek 90 km/h po okreskách). Hlavně mě zajímá, jakou rychlost budu moct mít zařazenou v obci, aby to turbo už táhlo, ale abych nejel víc než 50 km/h (4? nebo 3?). Jestli máte někdo zkušenost, budu rád, když odpovíte. Zkušební jízdu jsem měl, ale vzhledem k dobrému pocitu z jízdy jsem měl co dělat, abych povolenou rychlost dodržel, takže jsem jel v obci spíš kolem 60 - 70 km/h :-), a tak si už nevybavuju, jestli se 50 km/h dá jet ještě na 4. O těch otáčkách ta spotřeba totiž asi bude. Pod 2000 ot/min asi nemá smysl jít, když nejde turbo, ale fakt zatím nemám moc zkušenost s tímto motorem.
Tak nemam moc nalitane (8000 km, moje prvni auto), takze hodnotim jen dosavadni zkusenosti:
- papirova spotreba 6,8, realna 9:)
- pri pohodove jizde na dalnici a mimo obec 7,5
- jezdim normalne, sem tam na to slapnu, ale netocim porad do cerveneho
- jezdim stejne trasy jako ty
Takze dle me se s tim diselem pod 7,5-8 do prace nedostanes....nicmene realita ukaze. Jak je videt s temi motory se da jezdit od 5-10 litru :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

Uživatelský avatar
Wallyjirka
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 24, 2009 23:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Wallyjirka »

No asi budeš jezdit pořád za tři a stejně budeš pod 2000. Ale motor je fakt silnej, takže od 1700 už pěkně tahne.
Cruze 2.0 VCDi, 110kw, černá carbon
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

No tak já mám nalítáno zatim jen skoro 600 KM , jeydim převážně město a tam mám spotřebu 10L, když jsem byl na delší vyjížďce tak jsem se dostal na 8,7L. Předpokládám a doufám, že to ještě sedne. :D musí :lol: :lol:
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: spotřeba

Příspěvek od Fus »

Tak sem se ve stredu stal majitelem Cruze LT 2.0 VDCI mam najezdino zatim neco pres 300 km a spotreba se zatim drzi na 6.3 a to se s tim moc nemazlim. Tak sem zvedavej jak to bude vypadat dyl
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Ja mam to iste, najazdene nieco cez 1000 km a priemer. spotreba zatil 8.0. Jazdim po meste, ale vacsinou dialnice priamo v Bratislave krizom-krazom, takze celkom dobre vzdialenosti. Ale este ma klesajucu tendenciu...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

A na dialnici, ked nevymyslam, tak 5,6...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Wallyjirka
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 24, 2009 23:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Wallyjirka »

No mám pocit, že chlazení klimatizace mi zvedlo spotřebu o minimálně 0,5-1l/100km. Zpozoroval jste to taky někdo? Jsem teď na 7,5l/100km, teda podle počítače. Ve skutečnosti si myslím, že je to víc, budu to muset změřit.
60% město 30% dálnice (130-150km/hod)
Cruze 2.0 VCDi, 110kw, černá carbon
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: spotřeba

Příspěvek od Fus »

Tak to nechapu podle pc mam po 600km spotrebu uz nejakejch 7.5protoze sem hodne tahal prives ale kdyz se to koupil tak sem tankoval plnou a kazdou chvili uz na me zarve rezerva coz to by znamenalo spotrebu kolem pomalu 9 litru. Je to mozny ze by az takhle ten pc promeroval
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

tak já mám najeto zatim jen skoro 700 km a spotřebu mám město 10l a mimo město převážně dálnice 8,5l. Tajně doufám že si to sedne. Mělo by si to sednout. Jinak maličká poznámka k tvému rozhodování Renault fluence je jenom 1.6 a je to strašně líný auto (podle toho co jsem četl) a Cruze LT do konce roku pravděpodobně nebudou, možná listopad, ale nikdo neví (info od prodejce) a LS plus je časově omezená, limitovaná nabídka.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: spotřeba

Příspěvek od mzprx »

Rozdiely v spotrebe medzi podobnymi motormi rovnakeho maximalneho vykonu od roznych vyrobcov su v jednotkach percent.
Cele je to o zrychleni urcitej hmotnosti na urcitu rychlost za urcity cas a o predvidani dopravnej situacie, cize o plynulej jazde.
Cize zalezi viac na vodicovi, ako na motore. A na tom, ci je ten motor primerany danej hmotnosti auta.
Preto ma 1,6ka v Cruze vyssiu spotrebu ako 1,8ka.
Ked som bol na predstaveni noveho Sparka, mal som moznost jazdit aj s Cruze diesel v plnej vybave s automatom.
Dostal som ho do ruk so spotrebou okolo 10l/100km. Resetol som pocitac, presiel som sa 50km po Bratislave a svietilo mi tam 4,8l/100km.
A nik na mna netrubil, ze brzdim dopravu. :D Nebolo to v noci, bolo to okolo 14:00.
Kedze auto pohana vykon a nie tocivy moment, tak aj benzin bude mat lepsie zrychlenie, ako nafta a jazda
bude ovela plynulejsia oproti dieselu. Ciastocne to vyrovna automaticka prevodovka, ale turbo potrebuje mat pre
uspokojivu funkciu aspon 1700-2000 otacok a benzin taha uz od 1000 a nekonci pri 4500, ale pri 6500 otackach.
S Cruze, 1,8l, co som dohodil kamaratovi sa obcas zveziem a spotreba je v pohode v meste okolo 7,5l.
Pri troche snahy je mozne dosahnut aj 6,6l, len sa clovek musi zdrzat prudkeho slapania na plyn.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: spotřeba

Příspěvek od mzprx »

Ked som kupil pred rokom novu Captivu, mala na pocitaci spotrebu 18,5l/100km.
Dnes, po 20 tis. km jazdim ja priemerne za 10,5l a manzelka za 11,5l. (na dialnici to ide za 9l)
S dieslovou Captivou s AT som mal presne rovnaku spotrebu.
Cize je to o sposobe jazdy. A to sa tym 230 konom pomerne tazko odolava.... :D

Uz sa mi u predajcu vyhrazaju, ze pride CAMARO V8, aj ked ja pokukavam (ako elektrikar) po chevy Volt.
Som zvedavy, za kolko naucim jazdit to Camaro.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

no taky v mém výběru byl rencek fluence a nakonec jsem vzal Cruze vzhledově se mi líbí víc a 1,6 neznámená menší spotřebu, a bál bych se, že na tak těžký auto je to málo (asi určo v tom nebudeš jezdit sám a když to plně naložíš...) i když někomu to stačí. Samozřejmě ta výbava je v rencku skvělá, ale ani cruze na tom není vůbec špatně. ale s Cruzem se jezdí opravdu nádherně a místa je tam habakuk. a ta spotřeba si sedne a pak je to o stylu jízdy. Je to těžký rozhodování, uznávám.každý má něco do sebe.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od Daff.Cz »

no co si budem povídat, taky mě ta spotřeba cruze překvapila až zděsila, ale snad si to sedne. a pak by to mohlo být dobré. a navíc taková perlička nedalo mi to a zkoušel jsem rychlost Cruza a při 170 neustále plynule zrychloval. :lol: a ani nějak výrazně neřval.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Tak najeto 9000 a jsem porad na 9 litrech, uz me to ale nejak nevzrusuje. Jsou to kratke jizdy do mesta, jinak to podle me ani nejde. A neni rozdil, jestli jedu eko nebo trham asfalt (max 0,5 litru). Ten motor ma proste dobry vykon, kdyz se toci, sype jak drak, kdyz ne, jede taky vyborne, na spotrebu to nema zadny vliv. A reci o spotrebe 7,5 teto 1,8 ve meste jsou bud kecy nebo je to tyrani motoru v rozmezi otacek 1500-2500, to si zkousejte s dieselem :)
Kdybych znovu vybiral auto, spotrebu bych hodil za hlavu, Cruze je proste auto se vsim vsudy, nemusis v nicem slevit, spotreba max o 1,5 litru vyssi neni podle me zadny jazycek na vahach
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

chrudoš píše:Tak najeto 9000 a jsem porad na 9 litrech, uz me to ale nejak nevzrusuje. Jsou to kratke jizdy do mesta, jinak to podle me ani nejde. A neni rozdil, jestli jedu eko nebo trham asfalt (max 0,5 litru). Ten motor ma proste dobry vykon, kdyz se toci, sype jak drak, kdyz ne, jede taky vyborne, na spotrebu to nema zadny vliv. A reci o spotrebe 7,5 teto 1,8 ve meste jsou bud kecy nebo je to tyrani motoru v rozmezi otacek 1500-2500, to si zkousejte s dieselem :)
Kdybych znovu vybiral auto, spotrebu bych hodil za hlavu, Cruze je proste auto se vsim vsudy, nemusis v nicem slevit, spotreba max o 1,5 litru vyssi neni podle me zadny jazycek na vahach
No, třeba pro mě to ten jazýček je... :-( Koupil jsem 2.0 TCDi právě s vidinou nízké spotřeby a ač se pohybuji na chvostu Lacetti v dieselu skoro s nejnižší spotřebou, pořád jsem o 2 litry výše, než uvádí výrobce. Už po roce jízdy jsem se rozhodl, že na konci leasingu jde Lacetti pryč. Už ho prodávám a také tohle byl důvod, proč jsem se sice poohlížel po Cruzi, ale nakonec, kvůli spotřebě, jsem to vzdal. Nakonec si říkám, že toho tolik nenajezdím a půjdu do něčeho osvědčeného. Ale Cruze je nádherné auto. Bohužel s nepovedenými (žravými) motory.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“