Vymena chladici kapaliny

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Vymena chladici kapaliny

Příspěvek od soooc »

Zdravim,

podle navodu jsem vymenil chladici kapalinu, ale zarazila me jedna vec - vytekly mi jen 2 litry, na webu pisou, ze se tam ma vejit 3 litry. Dolil jsem tam tedy 1 litr fridexu G48 a 1 litr destilky z tesca a chladic byl plny. Tak se chci zeptat jestli to je dobre.

A pak jeste kde se daji koupit ty sponky na hadici? Mam na jednou sroubu sezrane ty draty a strhlou hlavu, tak nevim, co v autodilech koupit.
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pepino_99
Příspěvky: 168
Registrován: pon led 19, 2009 18:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena chladici kapaliny

Příspěvek od Pepino_99 »

Objem je myslim 2,7l, měl jsi zahřátý motor? Myslim, že by tam měly být dva okruhy - malý a velký, ten velký by se měl otevřít termostatem až při určité teplotě.
Tico - it's fun!
soooc
Příspěvky: 89
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:55

Re: Vymena chladici kapaliny

Příspěvek od soooc »

Pepino_99 píše:Objem je myslim 2,7l, měl jsi zahřátý motor? Myslim, že by tam měly být dva okruhy - malý a velký, ten velký by se měl otevřít termostatem až při určité teplotě.
Mel jsem teplou horni hadici. Kdyz to vyteklo, tak nejdriv tekla takova vlaha a pak takova az dost tepla.
Daewoo Tico r.v. 96 najeto 151000km, přezdívka Vražda, byla ve Švédsku za 63. rovnoběžkou!
Tico1996
Příspěvky: 54
Registrován: stř kvě 26, 2010 21:43

Re: Vymena chladici kapaliny

Příspěvek od Tico1996 »

Taky vám mizí kapalina z nádobky, ale ne z chladiče?

Byl jsem s tím ve značkovém servise a nevěděli, jestli náhodou nemá být nádobka prázdná. Každopádně je na ní ryska minimum.
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: Vymena chladici kapaliny

Příspěvek od marianH »

Myslíš tú prepadovú nádobku napravo? Tak tá by mala byť pri naplnení novej chladiacej zmesi na max. Ako sa postupne zahrievaním a chladnutím motora chladiaci odruh odvzdušní, tak sa časť tej kvapaliny postupne nasaje do chladiaceho okruhu a potom má byť hladina medzi min a max. Rozhodne nesmie byť tá nádoba prázdna! To by sa ti po vyvretí vody a následnom ochladnutí zavzdušnil okruh.

Marián

Tico1996 píše:Taky vám mizí kapalina z nádobky, ale ne z chladiče?

Byl jsem s tím ve značkovém servise a nevěděli, jestli náhodou nemá být nádobka prázdná. Každopádně je na ní ryska minimum.
Odpovědět

Zpět na „TICO“