Mám problém - neštartuje mi Tico

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Swiftinoha
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 27, 2009 08:58

Mám problém - neštartuje mi Tico

Příspěvek od Swiftinoha »

Zdravim vsetkych priaznivcov tohto auticka!
Chcem Vas tymto poprosit o pomoc. Mam Tico r.v. 1996, a vcera sa mi stala jedna velmi nemila vec. Z nicoho nic, nedalo sa mi nastartovat. Ked som otocil klucikom na polohu START, starter ani nemukol, vobec ako by tam ani nebol. Zato doteraz startovalo vzdy bez jednej chybicky, chytalo mi to hned.
V com bude chyba? Spinacia skrinka, alebo starter (uhliky)?
Bude treba nieco vymenit, alebo to dokazem opravit aj sam? Prosim, pomozte mi. Co mam urobit? (staci niecim pomykat, poklepat, a pod, alebo to bude chciet odborny zasah?)

Jedina moznost, ako sa niekam zatial dostat, je parkovat v kopci, aby som sa nemusel trapit s roztlacanim, kedze jednemu sa to blbo robi...
Reklama
 

Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

možno to je zlý kontakt v spínacej skrinke, niekde tu na tico fóre sa už problém z kontakmi v spínačke tuším riešil
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..vymen baterku..

(kedze si nenapisal ci tomu svietia svetla)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám problém - neštartuje mi Tico

Příspěvek od 99 »

Kontorlky se ti normálně rozsvítí? Při otočení do polhy start hodně zhasnou?
1.) Zkontroluj zda nemáš zooxidované kontakty.
2.) Máš-li origo baterii, tak je na ní kontrolka, svítí li zeleně, tak je baterie v pořádku, nesvítíli, tak je to baterkou. Zkus třeba zapnout větrák a sám poznáš, jde-li normálně anebo se stova roztočí. 8)
3.) Když ani jedno, tak to může být opravdu kontaktem ve spínací skříňce, jak říkali kolegové. ;)
4.) Anebo špatným kontkatem u startéru.

:idea:
Swiftinoha
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 27, 2009 08:58

Příspěvek od Swiftinoha »

JRD McLAREN píše:..vymen baterku..

(kedze si nenapisal ci tomu svietia svetla)
Batéria je úplne nová, menená cca pred 2 týždňami. Navyše použitá bola 45Ah namiesto 35Ah.
Všetko je v poriadku, tak ako má byť, len neštartuje a už ma nebaví parkovať stále v kopci, aby som ho nemusel roztláčať...
Naposledy upravil(a) Swiftinoha dne pon říj 06, 2008 12:18, celkem upraveno 2 x.
Swiftinoha
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 27, 2009 08:58

Re: Mám problém - neštartuje mi Tico

Příspěvek od Swiftinoha »

Pepino_99 píše:Kontorlky se ti normálně rozsvítí? Při otočení do polhy start hodně zhasnou?
1.) Zkontroluj zda nemáš zooxidované kontakty.
2.) Máš-li origo baterii, tak je na ní kontrolka, svítí li zeleně, tak je baterie v pořádku, nesvítíli, tak je to baterkou. Zkus třeba zapnout větrák a sám poznáš, jde-li normálně anebo se stova roztočí. 8)
3.) Když ani jedno, tak to může být opravdu kontaktem ve spínací skříňce, jak říkali kolegové. ;)
4.) Anebo špatným kontkatem u startéru.

:idea:
Tiež mám taký pocit, že to budú kontakty. Auto parkuje vonku, preto je to dosť pravdepodobné.

Po otočení kľúčika síce niečo tak jemne pukne, ale štartér sa vôbec nehlási k životu.

Skúsime sa dostať k spínacej skrinke, len neviem, či to bude také jednoduché. Sú tu nejaké návody, ako sa čo najľahšie a bez poškodenia dostať s spínacej skrinke? So štartérom to bude horšie, k nemu je veľmi zlý prístup, ak som správne identifikoval jeho polohu...
Swiftinoha
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 27, 2009 08:58

Příspěvek od Swiftinoha »

Takže spínacia skrinka to nebude... :( Zostáva nám už len štartér.
Je však veľmi tažko prístupný a nevieme sa k nemu dostať.

Ako sa dá dostať k štartéru? Čo všetko treba vymontovať a ako?
Z ktorej strany je k nemu lepší prístup?
Za rady vopred ďakujem.
michal696
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 23, 2006 13:14
Bydliště: zbehy 95142
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od michal696 »

nazdar. mam presne ten istí problém ako ty. po otočení klúču do polohy štart mi netoči motor. dnes , neviem prečo ale asi že je vonku trochu teplejšie mi motor naskočil , ale som si všimol že pri točení mi nedrží pastorky a vyhadzuje mi ich von. takže mam zrejme asi zlú cievku na štartéri. ale ak bi niekto vedel niečo iné , budem vdační za každú radu. a ešte sa spítam či je pred cievkou na štartéri aj nejaké relátko alebo je to spínané priamo zo spínacej skrinky??? dakujem.
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 99 »

Zkus zkontrolovat pojistky, třeba je to v tom. 8) ;)
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám problém - neštartuje mi Tico

Příspěvek od MACHINE »

...mne sa to dnes stalo tiež...predtým štartovalo na prvý krát, nikdy nebol so štartovaním vážnejší problém a teraz bum a len tak zničoho nič nenaskočí...keď pomykám káblami pod palubovkou tak sa menia iba dva stavy...prvý že štartér točí ale motor len tak pocukáva a nikdy nenaskočí...a ten druhý stav je ešte horší. Po otočení kľúčikom a držaní v polohe "štartuj ty slimák!" len ticho a akokeby som nemiesto štartéra a motora mal pod kapotou ventilátor...rozobral som palubovku, dokopy som nič nezistil, kukol som poistky, všetky sú v pohode, vypol som rádio, nepomohlo, vypol som automatické zapínanie svetlel, tiež žiadna zmena...a a teraz sa niektorí zasmejú...ako sa roztláča auto?...
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Mám problém - neštartuje mi Tico

Příspěvek od Mirin »

To vypadá že startér točí ,ale jen nevysune pastorek. Nevím jak náročná je oprava,ale celý špatný asi nebude.A Tico jsem roztláčel sám když odešla baterka. Postup je následující:zapneš klíček až se ti rozsvítí kontrolky,roztlačíš to,skočíš tam,rychle šlápneš na spojku,dáš tam 2 a pustíš spojku.Z kopce to jde mnohem líp. :D
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám problém - neštartuje mi Tico

Příspěvek od MACHINE »

...bývam na kopci, len aby mi to naozaj naskočilo, nieže sa zveziem až dole a motor nenaskočí...asi s tým v pondelok behnem do servisu...ak naskočí... :?

//...a na koľko ho mám asi rozbehnúť? Alebo na koľkých metroch? A spojku mám pustiť čo najrýchlejšie alebo pomaly? Mám pri to pridať plyn?
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Mám problém - neštartuje mi Tico

Příspěvek od Mirin »

Tak plyn nepřidávej,spojku pouštěj normálně a rychlost stačí asi 10km/h,mělo by to stačit.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám problém - neštartuje mi Tico

Příspěvek od MACHINE »

...tak som to spravil a naskočilo to na prvý krát, akurát som ledva stihol naskočíť aj ja a v polovici cesty som zistil že som si v tom zmätku zabudol zatvoriť dvere...je to v servise, v stredu by to malo byť hotové tak potom sa ozvem čo bolo vo veci...
Odpovědět

Zpět na „TICO“