Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
schnappi
Příspěvky: 49
Registrován: ned srp 02, 2009 10:43

Re: spotřeba

Příspěvek od schnappi »

jj město zaruka 10l :D
Ford Focus 2001 , Silver , 1.8 TDDI (66kw)
Chevrolet Cruze 1.6LS+ MarBlue (83kw)
Mini Cooper JCW, Black-white , 1.6 (155kw)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Ja ho mam ted v ucicim rezimu 4500 az 6500ot/min tak tez to nejak pod 10l nejde :D
Ale uz jsou vysledky zacina se hybat ta 1.6 :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Prispejem do tejto temy. Prave dnes som si kupil Cruze 2.0 11OKW, a urobil som okolo 100km a primerna spotreba je 9.5l? To sa mi zda celkom dost. Je pravda, ze som sa s nim pohraval (presiel som zo 75 koni na 150 s turbom, takze to urcite chapete :mrgreen: ) a je to nove auto...
Tak neviiim, co myslite, pojde to dole?
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: spotřeba

Příspěvek od mikikoti »

Dole to určite pôjde . Moja Nexia má mimo mesta 8l a v meste 10l a to dole nepôjde.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

Kjub píše:Prispejem do tejto temy. Prave dnes som si kupil Cruze 2.0 11OKW, a urobil som okolo 100km a primerna spotreba je 9.5l? To sa mi zda celkom dost. Je pravda, ze som sa s nim pohraval (presiel som zo 75 koni na 150 s turbom, takze to urcite chapete :mrgreen: ) a je to nove auto...
Tak neviiim, co myslite, pojde to dole?
Neboj, nepůjde :lol: Vysoká spotřeba u dieselů je všeobecný problém. Mám sice Lacetti, ale skoro se stejným motorem (nemám variabliní lopatky..) ale spotřebu mám asi o 2 litry vyšší, než uvádí výrobce. Ale neboj, průměr budeš mít kolem 7,5.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: spotřeba

Příspěvek od kolargol »

Tak jedna reálná zkušenost:
a) cesta Jindřichův Hradec - Praha (přes Tábor, Benešov a Vrané nad Vltavou, čili dálnice jen kousek, bez klimatizace): jel jsem jako prase, brzda-plyn, průměrná spotřeba 9,9 l/100 km
b) zpáteční cesta, ta samá trasa, klidná jízda v sobotu odpoledne, celou dobu s klimatizací, spotřeba 7,7 l/100 km.

Při dálniční rychlosti kolem 130 ukazuje počítač spotřebu 5,5-6 l/100 km, čemuž celkem bez problémů věřím.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od xsoftx »

PeS píše:Ale neboj, průměr budeš mít kolem 7,5.
To je dobré:) Přesně na téhle hodnotě(7,5) se ustálila má spotřeba po 6000 a ježdění hlavně po Praze.... computer se tam tvrdošíjně drží - jestli mi nechce udělat jen radost. ;) Před tím bylo město kolem 8,4 - 8,8 l/100km
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

xsoftx píše:
PeS píše:Ale neboj, průměr budeš mít kolem 7,5.
To je dobré:) Přesně na téhle hodnotě(7,5) se ustálila má spotřeba po 6000 a ježdění hlavně po Praze.... computer se tam tvrdošíjně drží - jestli mi nechce udělat jen radost. ;) Před tím bylo město kolem 8,4 - 8,8 l/100km
Myslím, že to je už normální spotřeba. Já mám průměr kolem 7,5 litrů, ale musím dodat, že jezdím s docela lehkou nohou. Faktem je, že tenhle diesel je skvělý na jízdu - výborné vlastnosti, ale mizerná spotřeba.
Jinak Ti blahopřeji k dobrému autu! LT (sice ne v dieselu) byl můj sen, ale zůstalo jen u snu...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

Jo půjde to dolu. Když člověk chce tak to jde i za 5,5 (30%město,30okrsek,zbytek dálnice), ale to se člověk týrá. myslim že při svižný jízdě za sedm. Klidně tomu dávej kotel at si zvykne.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Tak zatial mam 8.5, ale jazdim 70/30 (mesto/dialnica). Najazdene mam zatial iba asi 550 km... 5.5 si moc neviem predstavit, hlavne ked moj styl jazdy je skor svizny... :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Covece tak to me s tim dieselem docela prekvapujete. Cekal jsem spotrebu daleko daleko nizsi. Kdyz si vezmu, ze se svym 1,8 LT jezdim za 9 (dneska mimo mesto a dalnice 7,5) a vy s dieselem 7,5, nejak mi unika vyhoda dieselu...ale jasne, preference paliva je vec kazdeho.

A prekvapuje me, ze ty 1,6 maji o tolik nizsi spotrebu (6 na dalnici), cekal bych, ze v techto otackach a rychlostech se projevi vyhoda vetsiho motoru.
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

chrudoš píše:Covece tak to me s tim dieselem docela prekvapujete. Cekal jsem spotrebu daleko daleko nizsi. Kdyz si vezmu, ze se svym 1,8 LT jezdim za 9 (dneska mimo mesto a dalnice 7,5) a vy s dieselem 7,5, nejak mi unika vyhoda dieselu...ale jasne, preference paliva je vec kazdeho.

A prekvapuje me, ze ty 1,6 maji o tolik nizsi spotrebu (6 na dalnici), cekal bych, ze v techto otackach a rychlostech se projevi vyhoda vetsiho motoru.
Mě tato výhoda uniká 3 roky, co vlastním 2.0 TCDi :-) Taky se ho kvůli tomu chci zbavit... A vrátím se zpět k mému osvědčenému způsobu - benziňák předělaný na LPG...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

Ale já nevim kde tu spotřebu pořád berete? Já při plnym plnym plynu při zrychlování jezdim do sedmy s autem co má čerstvej motor. Fakt sem při rozložení 30měs,30okrsek,zbytek dálnice jezdil i za 5,5 ale po dálnici to byla stovka. To samý ale se svižnou jízdou a dálnicí kolem 150kmh jezdim okolo 7L. Takhle kdybych hulvátil s benzínem tak pod 10 nepudu určitě.
Jinak až udělaj turbo do benzínu tak chci benzín. Do tý doby ne. To zrychlení prostě benzín nemá.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: spotřeba

Příspěvek od shindys »

ahoj, jsem zvědavý, kolik bude žrát moje nové auto - mám objednaného 2.0 VCDi LT manuál a přiznám se, že k objednávce mě přesvědčila spotřeba, kterou uvádí výrobce (kombinovaná 5,6 l nafty) a spotřeba, která byla uvedena v recenzích od motoristických novinářů, kteří podle mě moc auta nešetří, jezdí v nezajetém autě a přesto většinou uváděli něco kolem 8 litrů. Ono asi záleží i kus od kusu, některé budou asi žrát víc. Předpokládám, že když si to auto dobře zajedu, tak bych měl mít po odjetých 3000 km kombinovanou spotřebu kolem 6,5 litru (denně najezdím 2x 30 km - do práce a z práce - z toho 2x10 km 50km/h v obcích a zbytek 90 km/h po okreskách). Hlavně mě zajímá, jakou rychlost budu moct mít zařazenou v obci, aby to turbo už táhlo, ale abych nejel víc než 50 km/h (4? nebo 3?). Jestli máte někdo zkušenost, budu rád, když odpovíte. Zkušební jízdu jsem měl, ale vzhledem k dobrému pocitu z jízdy jsem měl co dělat, abych povolenou rychlost dodržel, takže jsem jel v obci spíš kolem 60 - 70 km/h :-), a tak si už nevybavuju, jestli se 50 km/h dá jet ještě na 4. O těch otáčkách ta spotřeba totiž asi bude. Pod 2000 ot/min asi nemá smysl jít, když nejde turbo, ale fakt zatím nemám moc zkušenost s tímto motorem.
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

File12 píše:Ale já nevim kde tu spotřebu pořád berete? Já při plnym plnym plynu při zrychlování jezdim do sedmy s autem co má čerstvej motor. Fakt sem při rozložení 30měs,30okrsek,zbytek dálnice jezdil i za 5,5 ale po dálnici to byla stovka. To samý ale se svižnou jízdou a dálnicí kolem 150kmh jezdim okolo 7L. Takhle kdybych hulvátil s benzínem tak pod 10 nepudu určitě.
Jinak až udělaj turbo do benzínu tak chci benzín. Do tý doby ne. To zrychlení prostě benzín nemá.
Tak to buď rád - jsi jeden ze sta. Průměr u 2.0 VCDi nebo TCDi je přes 7 litrů. Jezdíš-li za míň, buď je to "eko" jízda - tedy = šílená jízda. Jedeš-li normálně, pak chval výrobce, že něco podělal na motoru k Tvému prospěchu. Neb ostatní motory sice jezdí hezky, ale tenhle diesel už nechci pod kapotu. Mám ho 3 roky a se spotřebou nejsem vůbec spokojen. Ostatně spotřeba u tohoto dieselu se již dlouho řešila právě u Lacetti (je to sice jen TCDi, ale jinak je to úplně stejný motor). A kdo ho koupil, moc nadšený nebyl. Sice motor jede hezky, ale to, co je v papírech, není možné prostou jízdou (jsem klidný řidič a nejezdím sportovně) dosáhnout.

to shindys: jestli se 50 km/h dá jet ještě na 4
50 km/h v obci jezdím, pokud nejsou velké kopce, na 5 rychlost bez jakýchkoliv problémů. Z 5 lze při klidné jízdě lehounce na plyn zrychlit celkem normálně na 90 - 190 :shock: Bohužel Lacetti nemá palubní počítač, a tak spotřebu, ač ji eviduji poctivě, mám změřenou jen tankováním. Viz: http://www.spritmonitor.de/en/detail/208885.html
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“