Vyska svetiel?????

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Ivan/tico
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 01, 2010 21:43

Vyska svetiel?????

Příspěvek od Ivan/tico »

Potreboval by som poradit ohladne svetiel...Chcem si ich nastavit u mna v garazi ale neviem aku vysku maju mat. a prave svetlo mi svieti este nizsie..Moze mi niekdo poradit pls... :?:
Reklama
 

marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: Vyska svetiel?????

Příspěvek od marianH »

No, ide o to, že potrebuješ viac vedieť uhol sklonu svetelných lúčov. A to je asi 10 stupňov, možno 15, fakt neviem. Potom sa postavíš na ROVNÝ povrch KOLMO oproti KOLMEJ stene. Odmeriaš si výšku svetiel od zeme. Odmeriaš si vzdialenosť svetlometov od steny. A podľa vzťahov v trojuholníku (z geometrie) si VYPOČÍTAŠ aká má byť v tomto konkrétnom prípade výška svetelného lomu na stene. Teraz si fakt nespomeniem ako sa to v tom trojuholníku počíta.

A teraz vážne. Robil som to raz dávno, ešte na starom Moskviči. Dá sa to, ale je to pakáreň. Zájdi do servisu, tam ti to zachvíľu nastavia. Prístrojom to ide rýchlejšie. Niekedy to nastavia priamo na STK.

Už nemám Tico, tak ti neporadím ten uhol. Ale možno je napísaný priamo na svetlomete keď otvoríš kapotu.

MarianH

Doplnenie:

Ak poznáš ten uhol, výšku stredu svetlometov od zeme a vzdialenosť svetlometov od steny, tak výpočet bude:

A = výška_svetelného_prechodu_na_stene
B = výška_od_podlahy_pri_svetlometoch
C = vzdialenosť_svetlometu_od_steny
α = uhol_sklopenia_svetelného_lúča

A = B - (C . tanα)


Viac info nájdeš napr. na:

http://lazo.czechian.net/elektrika/osve ... #Obr.%2071
http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=9


A POZOR: pneumatiky normálne nafúkaj, auto nech je prázdne. Niektorí tvrdia, že auto má byť zaťažené. Lenže ako? Jedným človekom? Dvomi? Štyrmi? Ak chceš, tak po nastavení na prázdnom aute si potom do auta sadni a pozri sa na stenu kde klesol/stúpol svetelný prechod. Ak chceš, dolaď si ešte výšku podľa tohoto.
Ivan/tico píše:Potreboval by som poradit ohladne svetiel...Chcem si ich nastavit u mna v garazi ale neviem aku vysku maju mat. a prave svetlo mi svieti este nizsie..Moze mi niekdo poradit pls... :?:
Odpovědět

Zpět na „TICO“