Farba na drobné opravy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Farba na drobné opravy

Příspěvek od Peo »

Potrebujem opraviť čierne stĺpiky a tiež biele spätné zrkadlá - sú oškreté. Tú čiernu by som zvládol - čo s bielou, dá sa kúpiť nejaký biely sprej, alebo...? Nechcem, aby to bolo vidieť. Mám Espero farby Casablanca White; takže žiadna metalíza - aká farba je vhodná? Dík.
Espero 1.5 DOHC 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Ja mam tiez biele espreso- biela L10. Spray sa da kupit v pohode, ja mam od MOTIPu . Pomaly kazda seriozna firma ma katalog farieb a podla typu auta,rocniku vyroby, kodu farby .... ti daju farbu aka pasuje na tvoje auto. Ja mam na male opravy MOTIP 45310. Skus ... 8) Lakyrnik niesom,ale neviem ako je to zo striekanim zrkadiel (ci tam netreba dat plastprimer).
Naposledy upravil(a) palladin dne sob led 08, 2005 07:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peo »

Skúsim, dík...
Espero 1.5 DOHC 16V
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peo »

Tak som kúpil 10L priamo od Fancaru, ale je to nejaké divné :? tá farba má viditeľný modrý odtieň, vôbec to nie je to isté, čo mám na aute. Pritom v techničáku je 10L a na fľaštičke bolo tiež 10L :(
Espero 1.5 DOHC 16V
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

No tak bohvie čo je to za nepodarok... To si mal ist radsej do firmy co predava farby a kupit daky Motip, Dupont alebo nieco ine....
Uživatelský avatar
Peo
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 09, 2004 16:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peo »

V pondelok to tak urobím ;) Pôjdem niekam, kde majú vzorník a podľa toho si vyberiem presný odtieň. Zatiaľ žiadny problém, prebrúsim tie kúsky a znova natriem, aspoň budú mať "základnú farbu" :D

Ale: je možné, aby biela farba po cca 8 rokoch vybledla? To mi príde ako jediné logické riešenie - že "Carablanca White" bola pôvodne taká, aká je teraz vo fľaštičke, a farbu na aute proste za tie roky slnko vyťahalo. Myslíte, že je to pravdepodobné?
Espero 1.5 DOHC 16V
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Neviem, mne znamy striekal dvere a blatnik a je to ok. Vidno rozdiel iba na laku, nie na odtieni. Brachovi sme davali miesat metalizu do sprayu na 16 rocne auto . Boli 3 odtiene farby co sa najviac podobali (v podstate vyzerali rovnako). Chlapik zobral vzorkovnik ( na tych pasikoch boli v strede dierky aby si videl rozdiel medzi starou farbou) a "behal" po aute aka bude najlepsia vzhladom na vek farby... Takze takto dako by ti mali najst tu farbu. A urcite ju musia triafat na dennom svetle... Mam taky pocit ze najlepsie sedela zo stlpiku alebo z kufru....
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“