spotreba atd

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
DomFe
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 02, 2010 23:03

spotreba atd

Příspěvek od DomFe »

Dobry vecer, pred par dnami sme si kupili Daewoo Nubira II, rv 2001, 1.6 78kw. V tech. preukaze a taktiez na niektorych forach, ktore sme prebehli bola uvedena spotreba v meste cca 9l. zatial sme na nom najazdili len cca 50km, avsak spotreba sa nam zda prilis vysoka, vychadza to cca na 13-15l/100km. Nedupali sme na pedal, bola to setrna jazda, takze sa mi to vobec nezda.
chcem sa opytat, kedze mate skusenosti s tymto modelom, co by mohlo byt pricinou takejto vysokej spotreby. alebo ake mate skusenosti so spotrebou? Moze byt pricinou zvysenej spotreby napr. potrebna vymena kablov zapalovania? al. pripadne zle nastavene brzdy (zda sa, ze auto s tazsie rozbieha a pri ubrani plynu akoby brzdilo samo od seba). Prosim Vas o nejake info.
Dakujem
Pekny vecer. Dominika
Reklama
 

Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: spotreba atd

Příspěvek od koniQ »

ahoj, vitam na fore, dufam ze si si stihla pozret aj starsie temy ako

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=13&t=5876

50 km je podla mna velmi malo na zistenie spotreby, takze nacapovat pekne plnu a jazdit a jazdit a potom znova do plna a urcite to nebude 13-15 L, osobne mam v meste , spotrebu 10 L a to musim byt na kazdej krizovatke prvy takze tazka noha ;)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
DomFe
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 02, 2010 23:03

Re: spotreba atd

Příspěvek od DomFe »

Dakujem pekne za odpoved.
Mala by som este jednu otazocku. hned po nastartovani vydava Nubirka taky jemny sicavy zvuk, nie stale, najma pri preradovani al pri nizsich otackach.
Vsimli sme si to aj v 2 inych Nubirach. Je to normalne? Al nie? co to sposobuje? nejake chladenie al co?
Diky :D
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba atd

Příspěvek od Ivoš »

Tak já jsem si toho u té svojí nevšimnul :? Syčí jen když přepínám polohy ventilace....
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotreba atd

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

koniQ píše:ahoj, vitam na fore, dufam ze si si stihla pozret aj starsie temy ako

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=13&t=5876

50 km je podla mna velmi malo na zistenie spotreby, takze nacapovat pekne plnu a jazdit a jazdit a potom znova do plna a urcite to nebude 13-15 L, osobne mam v meste , spotrebu 10 L a to musim byt na kazdej krizovatke prvy takze tazka noha ;)
Juuuuj mať ja tvoju spotrebu :D. Mne to žere pekných 13-15 litrov a tiež mám trošku ťažšiu nogu :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Pankáč
Příspěvky: 7
Registrován: pát led 16, 2009 19:18
Bydliště: Dolní Štěpanice

Re: spotreba atd

Příspěvek od Pankáč »

Ahoj. Hele ja mám nubi z roku 2000 a najeto má 190 000 km. Před 50 000 km byli udělány rozvody a papá mi 7l při normální jízdě a to mám 2.0l 133kw. Na nubiru nemůžu nic špatnýho říct, protože ji fest proháním a klape jako švýcary. Jediný co mě u ní štve že má krátký kvalty ale jinak super autíčko.
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Re: spotreba atd

Příspěvek od Boban »

DomFe píše:Dakujem pekne za odpoved.
Mala by som este jednu otazocku. hned po nastartovani vydava Nubirka taky jemny sicavy zvuk, nie stale, najma pri preradovani al pri nizsich otackach.
Vsimli sme si to aj v 2 inych Nubirach. Je to normalne? Al nie? co to sposobuje? nejake chladenie al co?
Diky :D
To vypadá na spojkový ložisko zjistí se to když se vyšlápne spojka
a trochu přidá plyn,pak to syčí,bzučí,vrčí nebo něco podobnýho,
když to začne pískat tak brzo umře :mrgreen:
Mám 2.0 rv 2000 a dělá mi to už 6 let od koupě.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“