Spotreba oleja

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

olej

Příspěvek od Serpico »

...to Jambo tipoval bych to na gufera ventilů - časem stvrdnou a bere to olej vrchem....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

AirVolk
Příspěvky: 5
Registrován: čtv lis 08, 2007 14:15
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AirVolk »

Kiko píše:
AirVolk píše:Zdravim pani. Som tu novy. Spociatku som si myslel ze spotreba oleja na Espere je velky pruser, ale uz niekolko znalych ludi mi povedalo, ze na 10 000 km 1l oleja nie je problem.
Veľmi sa tomuto čudujem. Neviem, čo s tými autami robite.
Ja mám 10r. Espero, najazdené ďaleko cez 200tis. a nedolievam ani kvapku. Ani z neho neubuda. Vždy je olej v norme do ďalšej výmeny. Mením každých 10tis. a davam tam plnú syntetiku. A spotrebu mám 6,8 až 7,1 mimo mesto. Je pravda, že nad 130km/h nejazdím.
No ja by som velmi rad dostal mojho tatosa do takeho stavu. Ibaze ja som ho takto kupil. Rychlo nejazdim. Ja mam v Espere rad ten priestor ten tichy motor a ten luxus v nutri. Len bola to moja prva kupa takeho trochu uz lepsieho auta a kopec veci som neoveril co som mal. Takze plus investicia. Ale dam si ho doporiadku a bude ok.
AirVolk
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

espero

Příspěvek od Serpico »

...to frankesheep olej nemá být nikdy nad horní rysku ( nutno měřit po delší době alespoň po 15minutách a na naprosté rovině, zvlášť boční - měrka je na kraji vany ) - jinak hrozí zapečení pístních kroužků a následně jejich rozlámání a poškození válců...osobně plním 2 mm pod horní rysku a u nexie se mi vejdou necelé 3 litry, přesto že se udává 3,8 litru náplň

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

espero

Příspěvek od Serpico »

....aneb co si neuděláš sám to nemáš v pohodě, pokud nevím tak dolejvám s kontrolou rysky a 2 cm to je hodně dost... - nepřál bych jim platit ti GO z důvodu zapečených kroužků ( rozlámaných kroužků ) ale to by ti stejně nezaplatili s odkazem, že voni néééé - prostě to je dnešní úroveň servisů - známýmu to přelili na Š koktávce TDI problém byl až do turba a taky to my neééé, podotýkám značkový servis...no což naděláme

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 146
Registrován: sob lis 25, 2006 17:57
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

žeby rada?

Příspěvek od Hardy »

No ja som menil olej pred dvoma týždňami u krsného serwisáka z Fancaru
a nalial tam len 3,5 litra a povedal že na druhý deň ráno mám pozriet kolko tam je a poprípade doliat ten zvyšok. tak som ráno kukol a ukázalo medzi ryskami tak som dolial. a mne tiež žerie olej. :cry:
1.5/16V modrá metalíza 14" Elektrony Borbet, sanie Kingdragon, JVC radio with USB,Xplod Sony repro atd
phalanx
Příspěvky: 247
Registrován: úte pro 07, 2004 22:41
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phalanx »

Na bežné servisné prehliadky môžem výrazne doporučiť v Bratislave Oil partner - http://www.oilpartner.sk . Ja tam sice nechodim, ale otec tam chodil s Leganzou a teraz tam chodi s Mondeom a je velmi spokojny. Nereba sa objednavat, clovek moze byt pri tom, skontroluju vsetky kvapaliny, vycistia auto ... Inde by sa asi nasla lepsia cena, ale oplati sa to.

PS: K tomu zraniu oleja, Espero islo prec ked malo 200tis a nežralo nič. Bola tam sice dávaná vždy kvalitná plná syntetika, ale 10tis interval sa castokrat posunul aj na 15tis, vacsinu to najazdilo v meste na kratke trasy, takze caste starty atd ..., je fakt ze dlhodobo sa snim nad 130 chodilo malo, ale cca 2 jazdy BA-TN skoro na plny plyn prezilo bez ujmy :D, bezna dialnicna rychlost tak 120 ..., pri predbiehani kludne do max .... proste uplne normalne zachadzanie, ziadna klobuk jazda. Jedine co ma napada (okrem stastia) je to ze sa stym autom jazdilo kazdy den, mozno nemaju tie auta radi obcasne jazdenie ...
Honda Accord 1997 2.0 96kW Obrázek
Ford Mondeo 2004 96kW TDCI - to keď zneužívam otcove :)
EX: Espero 1.5 66kW, Leganza 2.0 98kW - obe bývalé rodinné
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Příspěvek od vladimir fodor »

AK mas motor suchy a netecie von,co vidno,tak potom moze cez voditka ventilou alebo kruzky-piestne.Ja som doposial pozival SHELL 5W30,no zacal trochu zrat-0.5l na 10000km,tak som pre skusku zmenil znacku za Valvoline 10W40 a ukaze cas co dalej kedze uz motor ma cez 250000km.
Uživatelský avatar
peto153
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 23, 2009 11:08
Bydliště: Poltár
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba oleja

Příspěvek od peto153 »

Zdravím, mne už toto dolievanie oleja lezie na nervy,tečie mi okolo vani vymenil som tam už 3 čisto nové tesnenia a nepomohlo, už aj silikón som tam dával a stále, preto som sa rozhodol hodiť tam GM blok motora s obsahom 1.6 s 1.5dohc hlavou :lol:, ten GM motor (blok) má hliníkovú vaňu a netečie ani kvapka - suchučký, kamarát to mal na corse a nikdy nemal problém s presakovaním okolo vani, ten motor majú aj tigry a ani na tých som nevidel že by presakovalo okolo vani, takže už len tesnenie pod hlavu a castrol 1Ow 4O a môžem to prehodiť :), som zvedavý ako ten "mutant 1.6" pôjde :lol:
BMW 318i E30 coupe 1.8 8V 77kw (105PS) - r.i.p.
DAEWOO ESPERO 1.6 16V 85kw (116PS) bolok motora OPEL TIGRA, hlava ESPERO, 182,7Nm pri 5735rpm
+ nenormálny rozdiel (extrémne živý motor) :)
- tlak oleja (vysoký) :(
opäť 1.5 16V 66kw (90PS)
CITROEN XSARA VTR coupe (X2) 1.6 16V 80kw (110PS)
Ďuri
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 03, 2010 16:27

Re: Spotreba oleja

Příspěvek od Ďuri »

Kamoši,Já mam esperko 1,5 LPG a zasadne používam plnu sintetiku CASTROL MAGMATEC 5W 40.Mám najazdene 370 000 km.Vymieňam po 25 000 km a za ten čas dolejem zhruba 0.5 l.Lepšie je dať drahší olej.Mám to vyskúšané.Cez zimu výborne štartuje a na tie kilometre chodí motor hladko.
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: Spotreba oleja

Příspěvek od špoty »

Ďuri -> ja používam tiež CASTROL MAGNATEC ale 10W40 a mám najazdené niečo cez 280 000km ale mením každých 10 000 a dolievam okolo 0,5 l. A robil si aj nejakú GO na motore ked máš tolko km?
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
Ďuri
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 03, 2010 16:27

Re: Spotreba oleja

Příspěvek od Ďuri »

Menil som viac krat rozvody,sviečky.zduch filter.bežne veci.Raz som menil chladič,starý bol zanesený a dobre v lete nechladil.Dalej brzdy pred.zad. ,pred.kotuče,tlmiče-pred.zad.a zad.silenbloky aby som nezabudol zadny vyfuk tlmič,ten už viac krát.Je to ako z papiera.To je asi všetko.planujem tesnenie pod hlavou,trošku slizí.inač v pohode.V servise mi povedali,pokial moc netečie a neni kaluž pod autom aby som do toho nevrtal a môžem byť rad na tolko kilometrov je motor ok.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“