Pay-pal

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Pay-pal

Příspěvek od SkylineGTR »

Zdar lidi, máte někdo zkušenosti s touto službou? Jak to funguje a kolik to stojí?
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od -peha- »

Počkaj až sa objaví Simone on je v tom ako doma no v najhoršom mu pošli SZ :D
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od simone »

ahoj ano platím cez tuto službu na nete. Zaregistruješ sa - musíš vlastniť kartu Mastercard ale nie electronic!! najlepšie aj zvlášt účet nie tvoj bežný to pre bezpečnosť. Prevedieš si nejaké drobné a už len platíš. Je to rýchle a bezpečné dostaneš po prevode výpis a ak je problém máš s čím reklamovať / už sa mi to stalo/.
Samozrejme aj tebe tam možu platit. no neviem čo viac?? ak tak napíš
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Pay-pal

Příspěvek od ppp »

paypal je v pohode, stoji za nim ebay, pozor nemylit si to s pochybnym paypay.
Len ma mrzi ze su eshopy ktore pouzivaju inych sprostredkovatelov ako su napr. moneybookers o ktorych sa neda nic poriadne zistit.
A na paypal musis mat medzinarodnu bankomatovu kartu, teda taku ktora ma na zadnej strane vytlacenych par cisiel , ktore vyzeraju ako zo starej ihlickovej tlaciarne. Mastercard nie je podmienkou, medzinarodne karty vydava mnoho spolocnosti.
Vyhoda je hlavne v tom, ze mimo EU a v EU okrem regulovanej je platba omnoho lacnejsia, pretoze platis vzdy len za dva vnutrostatne prevody, medzinarodne si to paypal prevedie zadara a navyse kurz voci dolaru je vyhodnejsi nez devizovy v slovenskych bankach. Platit bys sa za to nemalo nic (teda len ten prevod, ktory jstoji ale asi ako vnutrostatny prevod), ale pri zriadeni strhnu aktivacno overovaci poplatok cca 2 eur, ktore by ti mali pripisat na ucet a o to menej strhnut pri prvej platbe ale zda sa mi ze mne to nepripisali. Ale to mi vobec nevadi, pretoze je to nic oproti tomu co strhaju banky. Za prevod prachov do polska 300Sk. Proste parada.
A navyse mnohe eshopy a samotny ebay vyzaduju paypal ucet, takze bez neho si nevrznes :).
A takisto ak ma niekto paypal ucet tak mu mozes poslat prachy nan a nemusis platit kopu prachov za prevod penazi do zahranicia. AJ ked v ramci EU existuje tzv. regulovalny prevod, ktory stoji asi ako vnutrostatny ale zase nevies kolko si zan strhne banka z uctu prijemcu, ale to nevadi da sa poslat o euro viac a toto vykryje.
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Pay-pal

Příspěvek od hladolef »

Mam PayPal uz roky,zalozeni trva online. 5 min.Na ciso me bank card se nikdo neptal.Jenom na banku.Tam mi prislo potvrzeni a pripsali 2 centy.Placeni je pohodlne,a hlavne rychle,https://www.paypal-deutschland.de/priva ... aypal.html
U eBay jsem-Ort: Deutschland
Mitglied seit:
31.10.2003
Da se tam do dneska platit vsemi systemy,ale payPal je rychly,a hlavne bezpecny,aBay sama ruci do 1000€ pri pltbe payPal.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od Ivoš »

Pomocí PayPal platím Rapidshare a další věci. Bezpečný a bezproblému ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od SkylineGTR »

Díky moc, chlapi, za vyčerpávající informace. -i
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pay-pal

Příspěvek od Slam »

simone píše:ahoj ano platím cez tuto službu na nete. Zaregistruješ sa - musíš vlastniť kartu Mastercard ale nie electronic!!
Kdepak, to už dávno neplatí... Obyčejná VISA Electron je plně postačující a bezproblémová karta, většina bank už má platby přes internet implicitně povolené (např. ČSOB, PS apod.). Platby se Ti strhávají z účtu jako klasické platby kartou, čiže bez poplatků. Akorát se používá převodní kurz měn buďto Tvé banky, nebo PayPalu (jsou trošičku vyšší, než lze standardně pořídit). Jinak poplatky jsou jen za přijímání plateb přes PayPal...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od Ivo R. »

PayPal je v součastnosti asi nejbezpečnější způsob platby.Dá se říci, že internet. obchod s touto platbou je seriozní.
Při registraci si strhnou 50,- Kč, ale zase ti ji vrátí. Je to taková jejich pojistka.
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od Krtek »

A nemáte někdo zkušennosti a rady jak platit na Applovskym App store ? myslim ten obchod s aplikacema, né hudbu. Rád bych do iPhona nacpal navigaci ale mam jenom neplacenej účet na free aplikace.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od jegi »

Poprosil by som o informáciu. Povedzme, že si objednám niečo na Ebay. Tovar mi doručia priamo domov? A platí sa nejaké clo a DPH? Niekto na nete písal, že musel pre to ísť do BA na nejakú colnicu a tak...Samo viem, že v EÚ nie, ale objednával by som z Thajska. Máte s tým niekto skúsenosti?
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od simone »

Jegi tieto informacie su vždy iné, záleží na predajcovi či ti dá free shipping alebo chce niečo na poštovne. Ja vždy napíšem predávajúcemu či je ochotný to poslat na SK a za kolko.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
jegi
Příspěvky: 191
Registrován: ned led 21, 2007 11:45
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od jegi »

Áno, Simone, jedná sa mi o to: registrovaný som, paypal účet verifikovaný, takže teoreticky by som mohol nakupovať. Konkrétne sa mi jedná o nákup kaktusov z Thajska. Predávajúci posiela aj do SK, takže to by bolo ok. Kam dôjde balík? Na nejakú colnicu na preclenie? A ako potom s DPH? Po nete sa okolo toho píše všeličo, privítal by som radu od niekoho, kto to skúsil aj v praxi.
Ďalšia vec-keď povedzme vyhrám aukciu, tak mám napísať mail predajcovi, že presne kolko mu mám poslať?
ex Espero 1.5 GLX
Mazda 6, 1.8
Moje hobby: http://www.cactuslandia.websnadno.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pay-pal

Příspěvek od simone »

Jegi je to biologický materiál takže osvedčenie o nezávadnosti od dodávajúceno štátneho útvaru, potom karanténa u nás, potom ak je chránená alebo nie , či je dovoz povolený a či netreba ohlasovaciu povinnost.. odporučam navštevu
colného,úradu, hygienikov, ochranárov

ma tu niekto skusenost z amazon.com??? stale mi pri objednávke píše nekorektná adresa a to som skušal 4 adresy!!
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pay-pal

Příspěvek od Slam »

jegi píše:Poprosil by som o informáciu. Povedzme, že si objednám niečo na Ebay. Tovar mi doručia priamo domov? A platí sa nejaké clo a DPH? Niekto na nete písal, že musel pre to ísť do BA na nejakú colnicu a tak...Samo viem, že v EÚ nie, ale objednával by som z Thajska. Máte s tým niekto skúsenosti?
Na eBay je skoro vzdy primo uvedeno (bud ve vyberu zemi v nabidce u aukce nebo v popisu aukce), kam prodejce posila. Pokud to tam neni, lze se prodejce predem dotazat, temer vzdy byl ochoten poslat do CR (az na jednoho troubu z Francie a jednoho z USA se mi nestalo, ze by nechtel poslat do CR). Za lonsky rok a cast predlonskeho jsem takto nakoupil u vice jak 100 prodejcu po celem svete (z tech exotictejsich napr. Japonsko, Jizni Korea, Novy Zeland, Australie, Argentina, Izrael) a nebyl nikdy zadny problem (akorat 1x a to samozrejme vinou flakacu na Ceske Poste, kteri mi drze nedodali 2 balicky, ale rovnou je poslali zpatky jako nedorucene! Oba balicky dorazily do CR ve stejnou chvili, jeden z Nemecka a druhy z Francie, oba se vratily v poradku zpet odesilatelum a po vysvetleni a znovuzaplaceni postovneho prodejcum mi napodruhe uz dorazily v poradku).

Clo se u nas plati, pokud cena zasilky zjevne presahne hodnotu 200 USD (nebo ekvivalentne 150 Euro). To jsem platil 1x, protoze americane maji prisne celni podminky, a tak vetsinou udavaji na baliky skutecne ceny a do baliku pridavaji faktury. S ostatnima (hlavne z Asie), se da dohodnout, ze napisou nejakou symbolickou hodnotu zasilky nebo ze je to darek. Takze clo jsem platil 1x, coz me docela sokovalo, nebot se jednalo o starsi americke prospekty na korejska osobni auta (ktere zadnou realnou hodnotu nemaji a nikdy nemely) a ti smejdi na celnici vypocitali clo (resp. DPH) dokonce i z postovneho! Clo se plati primo postakovi, co ten balik dorucuje, jako by to byla dobirka, takze se nikam na celnici jezdit nemusi. Jinak nekolik baliku mi prislo otevrenych na nasi celnici (oteviraji je namatkove a nebo kdyz maji podezreni), ale clo mi naparili je jednou, jak uz jsem napsal, a kdyz jsem tam rozhorcene volal, co si to dovoluji mi naparit clo za postarsi prospekty (kazdy byl jiny, tedy zjevne zadny material k podnikatelske cinnosti), ktere se vsude rozdavaji zadarmo, tak se mi ten strejda, co mi to zvedl, vysmal, at se s nima klidne soudim... :evil:
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Odpovědět

Zpět na „POKEC“