Nexia GLE - spojka ven?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dáša Olomouc
Příspěvky: 107
Registrován: stř bře 17, 2004 10:26
Bydliště: Tršice-Vacanovice (Olomouc)

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Dáša Olomouc »

Nechci to zakřiknout, ale já mám zatím pokoj (taťulda je šikovnej :- :D )
Dáša
NEXIE sedan
1.5 MPi GLE 55kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Serpico píše:...to Joe máš jenom " kýbl " smůly, doporučoval jsem ti Pavla, ten dělá spojku komplet za 2hodiny já mu to stopoval a ještě zdržoval a byl bys bez problémů...
ja vím,spojku mam komplet vyměněnou,a přesto to pořadně nejde....zkusim se snim ještě domluvit jestli by na to nemrknul pokud by měl čas .diky
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Pavelson2 píše:Já jsem řešil ten samý problém se spojkou na Tacumě. Páka se protočila, dvakrát jsme ji svařovali a nepomohlo to, takže každému doporučuji rozdělat a vyměnit za novou. Musí samozřejmě převodovka ven. Pravda je to, že když se vypínací páka protočí hlavní i pracovní válce se vysounou více než je normální. Jelikož jsem dal i nový přítlačák a lamelu, po zpětné montáži se musel seřídit chod pedálu, jednak se seřizuje vůle mezi pedálem a hlavním válcem a jednak se má seřídit i krajní doraz pedálu kvůli délce chodu. Pokud se podíváš do manuálu, který je zde ke stažení, najdeš přesný postup. Pak vše funguje tak jak má. Je to někdy běh na delší trať, ale spojka musí prostě chodit, jak ti nebude vypínat odrovnají se další věci. Přeji hodně zdaru. :)

to jsme udělali a když jsem to nastaroval a na mistě dal cca 10x zpatečku tak v pohodě perfektní,ale ujel jsem jsem cca 40m a chtěl jse otočit a už to šlo opět přes zuby a zase nešla ani když jsem pak stal na mistě a to jsem jel domu 110km pak jsem zjistli kdž jsem chtěl předjíždět že lehce prokluzuje dojel do prace a na parkovišti šla přes zuby zpatečka....
i když klouzala přesto nevystavovala ale jen na zpatečku do předu jsou všechny v poho.......
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od JRD McLAREN »

..pravdepodobne neni spravne zlozeny radiaci mechanizmus...
teda ten spoj z radiacej tyce a mechanizmu radenia..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...to JRD Mclaren to je ta " nejhorší " možná varianta, to už není ani " kýbl " smůly ale to už je " hromada " pro Joe...

A proto přeji všem už jenom kvalifikované - odborné opravy
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Serpico píše:...to JRD Mclaren to je ta " nejhorší " možná varianta, to už není ani " kýbl " smůly ale to už je " hromada " pro Joe...

A proto přeji všem už jenom kvalifikované - odborné opravy


jo hromada.....to je pořadna kopec smuly......aby se neřeklo,tak ted to začlo zlobit v mirnem bočnym naklonu to nechyta..musim dat do roviny aby zřejmě nasalo čerpadlo a to tam ukazuje přes čtvrt nadrže, a aby to nebylo malo na spinaci skřínce mě svitil konektor kabelu co vede ke starteru.... :( :( k tomu neni co dodat.taky s tím máte takové problémy?
spojka je porad stejna,jednou tam ta zpatečka spadne jak fík a desetkrat je inventura zubů .... :( :(
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...to Joe domluv se s palikxem, to je náš osvědčený " doctor " daewoo jak píše Petr S. a jemu to vyhrabal přímo ze sraček - zadřenej motor a za hodně lidovou cenu, nakonec umě taky vyhrál po značkových servisech, kde jsem jenom platil a platil a přitom stačilo tak málo...

inu mějte se fajn a bez záhadných oprav
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od palikx »

a co se delo s tou spojkou?
pokud klouze je v haji lamela nebo mastna a pokud nevystavuje je v haji pritlacak nebo vypadla pruzina z lamely,a nebo hlavni valec spojky
no a pokud mas teple kabely u spinacky je nekde prodreny drat nebo je na to pripojeno neco co ma velky odber.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...Pavle tak mám namontovaný ( montáž zdarma...) 2 - 3 díl MTS italy a vyrobený z oboustranně pohliníkovaného plechu, na škodovky z domácí výroby - stačí zadat na nett TYLL a naskočí ti vše je to v Praze 9 - Českobrodská...
Měj se fajn Milan
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

palikx píše:a co se delo s tou spojkou?
pokud klouze je v haji lamela nebo mastna a pokud nevystavuje je v haji pritlacak nebo vypadla pruzina z lamely,a nebo hlavni valec spojky
no a pokud mas teple kabely u spinacky je nekde prodreny drat nebo je na to pripojeno neco co ma velky odber.
Ahoj
Spojka: je komplet nová,lamela,přítlačak,spoj.ložisko,paka spojky,silony,vidlička. A má se to tak že dopředu jdou všechny rychlosti,ale zpatečka jde přes zuby.
U garaže se mě to povede zařadit bez problému ale po 10km je to zase rachot jak se to rve přes zuby,ale zařadit bez problemu je z 10 pokusu jen jeden.
Povedlo se nam to poladit tak že jsem natočil motor a zpatečka tam šla dobře,ale ujel jsem 50 metru a už to zase nešlo.
Spojku jsme přtahly že byla na hraně prokluzu ale zpatečka zase šla přes zuby,v servisu mě to zkoukly a řekli že hydraulika je OK,spojku nastavily tak že jsem se sotva rozjel jak klouzala a stejně i když klouzala tak zpatečka opět přes zuby.
Po výměně to má najeto cca 1200km,je to odhad,nejde tachometr.

Dle knihy ten kabel od spinačky co se hřeje a co čoudil jde ke starteru i barva sedí je to fialovy.

Mám to auto krátce,takže tomu nerozumím,může to byt banalita.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od palikx »

ten kabel je nekde skriplej to chce najit jinak tito schori
a spojka tohle je hodne divny.
ale bohuzel tipuju spatny pritlacak nebo hooodne krivou lamelu.
kazdopadne zpet do servisu a reklamace.
jo a kdyz zmacknes spojku a chvili pockas ani tak ji tam nedas?
ahoj
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Laclosak
Příspěvky: 167
Registrován: pát dub 02, 2010 15:16
Bydliště: Brodek u Konice----24km od Prostějova

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Laclosak »

NJ Nexia to je stroj jezdit s ní je velký boj :D :P

Ať se zadaří... -i
Daewoo Nexia 1.5 8v....55kw...r.v 95....5dv....Hatchback
Je to mazel :D
Červené podsvícení,RECARO sedačky,Sportovní filtr,Bíločerný lak
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...Laclosak u Joe jde spíš o to co mu " zkurvily " v servisu, jenom mu doporučuji dát na rady palikxe, ví o čem píše a má na to... taky mám novou spojku, přítlačák a ložisko a od prvního metru to šlapalo jak má... ale od palikxe v servisu Mellicaro, kde je reklamace časově neomezená, není prostě potřeba...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

palikx píše:ten kabel je nekde skriplej to chce najit jinak tito schori
a spojka tohle je hodne divny.
ale bohuzel tipuju spatny pritlacak nebo hooodne krivou lamelu.
kazdopadne zpet do servisu a reklamace.
jo a kdyz zmacknes spojku a chvili pockas ani tak ji tam nedas?
ahoj
Bohužel ani tak tam nejde......v servisu t nedělaly,tu vyměnu mě dělal znamy, a je si jisty že je vše v pořadku,ty díly byli kupovany v KRČI nové.
problem je ten že ty co mě to dělaly tak jsi zatim stoji že je vše OK a už se tím nezabyvaji. :(
Bohužel jsem na tom finančně hodně špatně tak budu muset s tím nějak vydržet :(
od té doby co jsem měl rozdělanou tu spinaci skřínku tak je klid,asi tam b to špatně sedělo..... -i

do servisu jsem jel až když jsem si s tím nevěděl rady,tam mě řekli hydraulika Ok ale nevíme proč to děla.
mno nic až se z toho finančně vyhrabu tak bysme se dohodly jestli bys na to nekouknul pokud bys měl čas.....jinak díky za rady
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Duffy »

Sewa ...

Ja mam tiez problem,,zrejme sa ohla paka... Stlacim ,valcek vyjde az na doraz po segerku... ale posunie paku iba trosku...

Predtym sa mi 2 x stalo ze spojka zaberala az naspodu,par krat som ju zosliapol a vsetko okej ,, a zrazu z nicoho nic toto ...

Skusal som aj vybrat lamelu s pritlacnym no neslo mi ju stlacit aby som ju zaistil no ale aj tak som nevedel cim zaisti aby som ich vybral von spolu ... Osku som mal vytiahnutu z boku prevodovky ... no nic :-D

Zhodim zajtra prevodovku a uvidim,,alebo skuim vybrat vypinaciu paku bez toho aby som daval prevodovku von....

hadam pojde vsetko ako ma...
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“