HELP tlak oleja

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
OConnor
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 29, 2007 20:11
Bydliště: Banská Bystrica

HELP tlak oleja

Příspěvek od OConnor »

Pocas jazdy mi parkrat zablika kontrolka oleja(zažmurká) a potom svieti, kym motor nezhasnem a nenastartujem. OLEJA JE DOST. Po niekolkych km ked to takto robilo zacali klepat aj ventily, tak isto ako ked sa nastartoval prvy krat ked bola hlava sucha.. po chvili to prestalo, teraz to zacalo.

Teoria je taka ze bordel v olejovej vani sa tahanim olejoveho cerpadla prisaje na sitko (kontrolka mi zacne blikat) a ked ho v momente zapcha kontrolka uz svieti. Ked motor zhasnem prestane byt olej tahany a teda smeti napadaju naspodok vane. Nastartujem a kontrolka nesvieti kym bordel nezapcha sitko. Je tato teoria spravna? Pomoze vycistenie sitka olejoveho? Cital som tu o kontrolke ze casto byva zle cidlo tlaku oleja, ale to podla mna by bud svietilo alebo nesvietilo a nie tak ako robi mne. Co teda s tym?

A tu je mozna pricina bordelu v oleji:
Tak a som po vymene "tuknutej" hlavy po roztrhnuti rozvodov za inu, vymeneny aj cely rozvod. Druhy den po vymene sa slo s autom nakupovat, no po ceste domov zacala zmurkat az sa rozsvietila kontrolka tlaku oleja. Motor som hned vypol. Volal som petovi123 s ktorym som skladal motor, a prisli sme na to ci by to nemohlo byt zapchate olejove sitko vo vani. Totizto pri vymene sme si vsimli uplne z vnutra rozsypanu hadicku odvetravania kluky alebo co to je (vid obrazok-http://upnito.sk/imgresize.php?id=9fe9b ... ff64&ms=-1) Ta kovova hadicka ktora ide na blok bola tym uplne zapchata.. Trocha sme to vycsitlo ako slo. No a teda bolo to podla nas tym sajrajtom. Tak som auto opat nastartoval, a kontrolka nesvietila po nabehnuti. Tak idem domov a tesne pred domom znova blik blik a cervena svietila xD Tak som zhasol motor a hned nastartoval a zase nesvietilo nic. A potom po dakom kilometri znova to iste..
Daewoo Nexia GLX sedan 1.5 16V 66kW, r.v.1996, tmavozelená metalíza.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od Hynek »

No já bych skutečně začal "diagnostiku" pečlivou kontrolou tlakového čidla . Není pravdou, že toto čidlo buďto jde nebo ne. Je to tak, že membrána se poruší nebo opotřebuje tak a čidlo pak někdy jde a jindy zase ne , nebo jde velmi nespolehlivě. Tam začni, než se pokusíš o cokoliv jiného.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od palikx »

zkusenosti pravi-vymena cerpadla oleje
cidlo to neni
sendej vanu a podivej se na sitko olejoveho cerpadala-pokud bude ciste vymen cerpadlo-
jo jednou se mi stalo ze byl ucpany filtr zkusil bych nejdriv ten.
pripadne po vyndani cerpadla se podivej na redukcni ventil jestli neni zadreny nebo zasekly.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
OConnor
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 29, 2007 20:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od OConnor »

Idem menit zajtra (pravdepodobne) olej + filter, zhodim dolu vanu lebo mi treba vymenit tesnenie. Pritom pozrem sitko ci nieje zapchate. To by musela byt sakra nahoda aby odislo cidlo prave po vymene hlavy, ale ak cidlo neovplyvnuje tlak tak preco potom to klepanie? A keby bolo cerpadlo zle tak olej stale tlaci, rovnako resp. netlaci, ale ono ide vsetko v poriadku a ako kedy sa tomu zachce sa to rozsvieti, a po vypnuti motora a naslednom nastartovani ide zase vsetko niekolko km vporiadku.. nie?
Daewoo Nexia GLX sedan 1.5 16V 66kW, r.v.1996, tmavozelená metalíza.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od palikx »

proto rikam ze CIDLO TO NENIIIIII :!: :!: :!: :!:
ten tlak tam skutecne neni a zadres motor.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od JRD McLAREN »

Paaana boha...
ty si menil hlavu...a nevimenil si pri tom aj olej ..??

..dobre to chapem...???

...ked sa zacne ozyvat klepot, tak to nemaze...
a ver tomu, ze vela pokusov na "experimentovanie" ti nezostava....
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
OConnor
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 29, 2007 20:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od OConnor »

JRD McLAREN píše:Paaana boha...
ty si menil hlavu...a nevimenil si pri tom aj olej ..??

..dobre to chapem...???

...ked sa zacne ozyvat klepot, tak to nemaze...
a ver tomu, ze vela pokusov na "experimentovanie" ti nezostava....
tak ja neviem no, ale myslel som ze na tomto fore sa ma pomahat, mam tu aj prispevok kde som sa pytal co treba vsetko spravit ale o oleji nic, ani vo sne by ma nenapadlo ze s hlavou musim menit aj olej. a aha dalsi prispevok ktory mi nepomohol nic, iba tu jasas ze som nemenil olej ale co okrem toho spravit si nepovedal zas :roll:
Daewoo Nexia GLX sedan 1.5 16V 66kW, r.v.1996, tmavozelená metalíza.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od JRD McLAREN »

jako prepac...ale su proste veci, ktore sa pri "zborke - rozborke" motora beru ako samozrejmost...

lebo ked len trochu porozmyslam, tak mi bude jasne, ze pri demontazi hlavy, musim okrem ineho vypustit chladiacu kvapalinu,
co ale nikdy nevypustish vsetko, ani z hlavy.
Tym padom sa ti nejaka "ta trocha" chladiacej kvapaliny dostane do oleja, alebo u niektorych motoroch trocha oleja do chladiacej..
a nikdy nikto vopred nevie, "co sa tomu oleju stane" ked sa zmiesa "z niektorym druhom chemikalie" - a.k.a. chladiacej zmesy.
A hociaka ina trocha vody dokaze znehodnotit motorovy olej.

co ja viem, ziadny mechanik pri vymene tesnenia hlavy nenalieva nas5 stary olej, nenechava v motore stary olej,
nenechava staru chladiacu zmes, nenalieva nas5 staru chladiacu zmes.
Kazdy mechanik pri vymene tesnenia pod hlavou doporucuje vymenit olej a chladiacu kvapalinu
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od palikx »

no
uprime
nemenim olej ani kapalinu-jsem asi spatny mechanik
kdyz mi nekdo rekne ze menil olej pred 2000 km i s vodou tak to vypustim do kanalu ale vodu vypustim z bloku a pri sendani hlavy mi ani kapka vody neukapne do oleje.a i kdby mi tam nakapalo par kapek tak po prvnim ohrati motoru je vsecka voda pryc.
muze se stat ze nakape par kapek oleje do kanalu kde je voda.jelikoz je chladici kapalina mastna nevim v cem je problem s par kapkami oleje.
obvykle se pak da jednoduse z nadobky hadrem sebrat.
ale jak rikam asi je to spatne tak se omlouvam vsem co meli novy olej a ja jim ho nevylil.
kazdopadne je to na uvazeni kazdeho kdo to dela a on sam pozna jestli mu tam neco nateklo kam nemelo.

nejvetsi problem o opravy hlavy je cisteni tesneni.drobne zbytky ktere napadaji v podstate vsude muzou problem zpusobit.zalezi jak se to cisti-ja treba vysavacem a potom vzduchem takze do utrob motoru nepada temer nic.

takze podle me neni zasadni chyba ze jsi nevymenil olej ale pokud pri ocisteni bloku padal ten bordel do motoru tak to mohlo zpusobit ucpani

a jeste jedna zkusenost
to co popisujes se nam stalo za 5 let praxe jen 1 ze po oprave hlavy a soucasne vymene oleje motor prestal mazat.po rozebrani se na nic neprislo ale po vymene cerpadla se vse spravilo.pravdepodobne to zpusobila velka vule v cerpadle nebo vydreni telesa cerpadla.shoda nahod.
tak bohuzel ale asi te vymena cerpadla nemine pokud nenajdes ucpany kos.
pa
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od JRD McLAREN »

Pavle...

ked menish tesnenie hlavy ....tak vypustish vodu aj olej ..??? naraz ... ??
ak ano ...tak je to v pohode .... potom tych par zmiesanych kapiek nejako vadit nebude..
no sa to aj tak "uplne stopercentne urobit nedaa" ...
..a kapka oleja v chadiacej kvapaline sa samozrejme vyplavi hore do nadobky...
tiez sa snazim "usetrit cloveku peniaze" ...ale vo vacsine pripadov,
ked uz musish menit tesnenie pod hlavou, tak je tu dost velka pravdepodobnost..
ze sa uz nieco "pomiesalo", v tom lepsom pripade len tlakuje hadice, ci zalieva valec...
alebo kdesi vytlaca olej ci vodu na bok bloku...

poznam dost vela "majstrov", co pri vymene tesnenia pod hlavou nic nevypustaju ..
zeberu kluc, odsrobu hlavu tak jak to je...ci cosi kamsi potece, je im jedno ...
" sak co mi vitece vedla, tolko potom dolejem " ... o pripadmon vytierani valca do sucha v zivote nepoculi..

..osobne som rozoberal jednu "takuto fuserinu" ...kedy na kamosovej S120 ..jeho kamarat vymenil tesnenie..
..kde jaksik ta trocha "tej tmavo-zelenej chladiacej kvapaliny" v oleji sposobila to,
ze motor isiel raz nastartovat, stihol raz vychladnut, a viackrat snim neslo pohnut....
..
ta trocha chladiacej stym olejom po zahriati a vychladnuti spravila take dobre lepidlo ...
ze karamel bol riedky oproti tomu...

..takze ja uz ked idem niekomu menit tesnenie pod hlavou, tak mu rovno oznamim,
..ze treba novy olej a novu chladiacu kvapalinu...aj keby mi tvrdil ze ojej menil pred tyzdnom,
"lebo uz vnom bolo vela vody a toho bieleho sajrajdu"
...
pokial nesuhlasi, tak "dovi-dopo" ...
mne tych cca 1500-2000SKK naviac za olej a chladiacu nestoji za to ..
aby som potom "nespokojnemu dotycnemu" platil pripadne GO motoru, ci novy motor...
(pretoze on chcel usetrit)
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
OConnor
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 29, 2007 20:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od OConnor »

voda v aute nebola ziadna, chladic tiekol no a zbytok vody vitiekol pri odmontovani vodnej pumpy.. Vsetko uz bezi ako ma, nessi si jazdi dalej, bolo zapchate olejove sitko, tolko smeti som este nevidel.. no uz je vsetko oka :PP:
Daewoo Nexia GLX sedan 1.5 16V 66kW, r.v.1996, tmavozelená metalíza.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP tlak oleja

Příspěvek od palikx »

jasne takze pri ocisteni hlavy vsecko napadalo do vany a sito si to nasalo.
a nebo nikdo olej za zivot auta nemenil?

JRD tak to co jsi popsal ze je nekdo schopen udelat to je opravdu mazec.

vypustim vodu do kybliku necham usadit a sleju jen cistou kapalinu co chybi doplnim novou.
pri sendani hlavy uz nic nikam netece.
zalezi co je za problem.
pokud je to jen unik oleje mazacim kanalem a jinak naprosto bez potizi neni co resit.
pokud auto tlakuje pripadne je voda v oleji opet neni co resit.
takze asi tak.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“