Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

martuska2
Příspěvky: 33
Registrován: sob dub 03, 2010 12:49
Bydliště: Moldava nad Bodvou, okr. KE

Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od martuska2 »

Ahojte, chcem kazdeho poprosit o radu...
Velmi sa mi paci novy Cruze...Rozmyslam nad novym autom, najlepsie diesel, aby bola lepsia spotreba ako ma momentalne Lacetti 1,4 benzin (9-10l v kombinovanej jazde)..Denne najazdim do 100km cisto len do prace a naspat...
Uplne novy Cruze 2liter, 150koni, LT navyssia vybava by ma vysla na 16500eur.(cennikova cena je 19 400eur, akciova cena 18 800 eur)
Poznate porovnatelne velke auto, sedan s lepsou spotrebou..aj keby bolo drahsie?
nejake skusenosti s dieslovym Cruzom? Odradzaju ma od neho kvoli filtru pevnych castic...
Lacetti 1,4l, 2005 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od Krtek »

No porovnazelná je snad stará koktávka která se dá ještě sehnat. Co jsem studoval tak cenově by mohla vyjít stejně jako naftovej Cruze. Jinak nevim. každopádně kupovat dneska auto u roku 96 má svoje - jednak odzkoušený a vychytaný, druhak zastaralý. Ale myslim že oproti Lacettim na tom budeš líp s čimkoliv co se dneska prodává. Možná ještě nějakej ten Renault co je sedan od Mégana a Fiat má nějaký Bravo sedana nebo co.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od simone »

jééé to je moja sestra :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D tak jej poradte nech pride na zraz a tam sa jej to povie :PP:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od Rastos »

No zda sa ze sucasnym konkurentom voci Cruze je Renault Fluence. Jeho vyhodou je moznost volby 6-stupnovej prevodovky a je mozne, ze ma aj verzie bez filtra pevnych castic.
Testy naftoveho Cruze a Fluence:
http://magazin.auto.cz/testy/test-chevr ... -vcdi.html
http://magazin.auto.cz/testy/test-renau ... dci-3.html
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
martuska2
Příspěvky: 33
Registrován: sob dub 03, 2010 12:49
Bydliště: Moldava nad Bodvou, okr. KE

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od martuska2 »

Ahooj bracek :o
dakujem pekne za rady...privitala by som aj viac rad ...No to nove auto nie je az tak potrebne, ale ako kazdy-kazdy tuzi po lepsom, nie??
Niekedy si urcite pozriem ten renault Fluence, alebo sa popozeram aj po Opel Insignii.Hm len sa mi az tak nepaci..

Inak co je lepsie? lepsie auto, napr. Audi A4, VW passat, ale starsie tak 2-4rocne, alebo horsie auto, napr. Cruze, ale cisto nove..Myslim ze oba varianty su v rovnakej cene...
Lacetti 1,4l, 2005 LPG
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od FoXo »

Preco si myslis ze Cruze je horsie auto ako audi alebo vw?
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od xsoftx »

Rastos píše:Testy naftoveho Cruze a Fluence
No nevím zda je porovnání motorů na místě: 78 proti 110kW a 240 v srovnání 320Nm.
Maximálka 185 oproti 210....nafta u Cruze je podstatně živější...17" kolka na Cruzíkovi taky nejsou špatný, nicméně ušetřený peníz u Fluence se dá utratit za výbavu...k tomu šestikvalu: Bylo by lepší pokud by ho Chevrolet nabízel, ale to že tam není se podepíše malinko na spotřebě (hluku v rychlostech nad 170km/h)....Cruze relativně dobře zrychluje i po 180 a tam Renault umírá....
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od Krtek »

FoXo píše:Preco si myslis ze Cruze je horsie auto ako audi alebo vw?
No tak jakýhokoliv korejskýho Daewrooleta bych sotva srovnával s aktuálníma VW, natož s Audi. Stačí si projít ceníky a vidět co je možný mít ve výbavě. O tom se často daewrooletu ani nesní (třeba přiblblý vyhřejvaný trysky ostřikovačů oken u Fobier za 300 kč). Motory FSI nebo turbobenzíny Daewroolet taky nenabízí. Ona ta mnohem vyšší cena i něco znamená.

Každopádně v tomhle výběru bych bral funglovku. 2-3 roky starý auto je údajně nejvýhodnější ale počítej u prémiových značek s dražšim provozem/servisem. 17" kola bych třeba já nechtěl obouvat. Taky to auto určitě tak neznáš a pro nás laiky je záruka věcí k nezaplacení.

Myslim že teda pokud máš peníze na Cruze a vyhovoval by ti, tak ho ber. S Insignií bych ho nesrovnával. Ta je někde na úrovni Superba nebo když už Daewrooletu tak Epicy. Cruze má podobnou palubku, to je ale tak všechno. I cenou je ten Osel někde jinde. Akorát nechápu proč se na mně všude valí jak je to úspěšný a super auto když se mi za a) nelíbí a za b) sem během dovolený v německu nepotkal jedinýho.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od FoXo »

A kto povedal ze porovnavam?
navyse pisala o 3-4 rocnom starom aute a novom Cruze.
Lepsie nove ako daku ojazdenku hlavne ked ma na nove auto.
Mne je jasne ze Audi VW atd su ine znacky ako Chevy ale zato nemusia byt horsie.
Kde bolo Daewoo dakedy a kde je teraz?
A bohvie kde bude o par rokov.

A to ze si nestretol ani jedneho Curza znamena tiez ze je zly?
Ja som nestretol na cestach odkedy vysiel Opel Insignium ani rza okrem vystavy v Nemecku a teraz ho mam povazovat ze je zly ? :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od mino »

Foxo Krtek predpokladám že hovoril o Insignii že ju nikde nestretol. Ja by som tiež bral nového Cruza pred ojazdenkou. Podla mna aj cena náhradných dielov a opráv bude niekde inde ako u "prémiových " značkách.
Škoda Roomster TSI
kolargol
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 02, 2009 17:09
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od kolargol »

Hm, jeden veselý příběh s ojetým autem renomované značky, chcete?

Moje první auto byla Mazda 626 (1,8 benzín), kterou jsem na jaře 2005 kupoval jako pětiletou (nebo spíš 4,5letou) v autobazaru se 107 tisíci kilometrů na tachometru. Když mi na podzim 2008 v nějakých 150 tisících kilometrů odešel motor, dost jsem se tomu divil, ale holt jsem za 50 tisíc jsem koupil nový (resp. jetý z bouračky). A když jsem jí letos prodával, zjistilo se pohledem do Cebie, že mezi prodejem od původního majitele po 4 letech (po skončení jeho leasingu, hádám) jednomu autobazaru a mým nákupem po půl roce od jiného autobazaru tomu autu zázračně zmizelo cca 87 tisíc naježděných kilometrů...

Tahle zkušenost pro mě byla dostatečným poučením, že od kurev z autobazarů, popřípadě kurev mezi bývalými majiteli, kupovat auto prostě už v životě nebudu. Záměrně tu neuvádím názvy těch dvou bazarů, kterými to prošlo, protože nevím, kdo to reálně provedl (byť osobně hádám na posledního v řetězci, i když to mohl být třeba i původní majitel), ono je to totiž tak nějak jedno.

Osobně si po týhle zkušenosti myslím, že než "voňafku nahlínách fmetle a ftédéíčku po důchodci, to je sichr, pane, na to dám svůj zlatej řetěz" od magora v teplákovce z autobazaru je lepší koupit i blbou, ale novou Dacii Logan.
Chevrolet Cruze 1.6 LS PLUS Moroccan Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od PETO »

-i -i -i Nové je nové . -i -i -i
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
Wallyjirka
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 24, 2009 23:36
Bydliště: Praha

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od Wallyjirka »

Každopádně těžko radit, je to kus od kusu. S čím je někdo spokojený jiný nadává. Měl jsem většinou nová auta a pokaždé jinou značku, ale zatím u mě vedou Japonci se svojí spolehlivostí. Když jsem koupil ojetinu, max 3 roky starou, tak to nikdy nebylo v pohodě, vždy to něco stálo navíc. Jak píše kolega výše: nové je nové. Mám zatím najeto 8000 km, takže těžko něco posuzovat, ale zatím jsem maximálně spokojenej, spotřeba, pohodlí, výbava, motor, vše v pohodě. Hlavně nezapomínat , že je to auto do půl mil., nemůžete ho srovnávat s daleko dražšími značkami, i když vlastně můžete, protože se Chevroletu fakt povedl.
Cruze 2.0 VCDi, 110kw, černá carbon
martuska2
Příspěvky: 33
Registrován: sob dub 03, 2010 12:49
Bydliště: Moldava nad Bodvou, okr. KE

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od martuska2 »

Takze..uz ten Cruze so silnym naftovym motorom nerobia :( Zostava benzin 1,8 LT (cca 14000e)..ale musim pockat, kedy sa bude moct dat prerobit rychlo na LPG... alebo nova Octavia II 2,0 diesel exclusive so xenonmi...ale Octavia sa mi nepaci :( (cca 23000)
Lacetti 1,4l, 2005 LPG
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Poradte - Novy Cruze 2,0 VCDI alebo ine auto...

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Blbosť robia !!! Len neni v cenníku kvôli tomu že chcú dopredať staré zásoby modelového roku 2010. Ročník 2011 sa robí Cruze LT neviem možno sa bude už aj LTZ ale cena ostane rovnaká len sa viacej rozdelí výbava. Modelový rok 2011 bude 2.0 VCDI (CDTI) ževraj to je motoro čo má Opel. Výkon je pre rok 2011 163k odladený motor a 6.st manuál prevodovku k nemu. Tentokrát už aj dvohmota- pre niekoho plus pre niekoho mínus. Uvidíme či budú rovnaké ako pri Škodovkách = poruchové ale dúfam že nie. Ak by si mal záujmem mám cenník pre modelový rok 2011 doma. Takže napíš SZ a ja ti ho pošlem keď sa doma dostanem k mailu. Nezabudni uviesť mail keďže je to PDF a na tejto stránke PDF nejde upať. Toť vše :) ak by si mal dotazy skludom píš veľa som o ňom zisťoval na vianoce som ho chcel kúpiť ale trošku sa mi pomrvila finančná situácia tak zatiaľ na to nemám priestor kupovať ho.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“