Pískání skřípání při sešlápnutí spojky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Claudius
Příspěvky: 16
Registrován: sob lis 26, 2005 19:40

Pískání skřípání při sešlápnutí spojky.

Příspěvek od Claudius »

Při sešlápnutí spojky se mi ozývá pískání, skřípání. Když se rozjedu a pedál úplně pustím, pískání zmizí. Když u stojícího auta šlápnu na spojku a začne pískat, po puštění pedálu v neutrálu píská dále. Když pak přidám v neutrálu plyn, chvíli zarachotí a zapíská silněji a po vteřině dvou všechny pazvuky ustanou.
- Osobně mám podezření na ložisko spojky ale nejsem si jistý. Nemůže to být od převodovky? Převodovka se jinak chová úplně normálně, nehučí, nezlobí. Jen běžné vůle v řazení.
- Ještě jsem v nějakém manuálu četl, že hluk ve spojce může způsobovat i její špatné seřízení. Seřídit určitě potřebuje. Je možné, že popsané hluky by mohlo způsobovat chybné seřízení?
- Pokud je to na výměnu ložiska spojky, určitě vyměním i lamelu a talíř. Nikde jsem se nedočetl, jak se vyndavá spojka u Matesa. Musí ven motor nebo převodovka? A nemusí ven náprava? Má s tím někdo zkušenosti? Budu vděčný za každou radu co a jak a na co si dát pozor. Výměnu si chci udělat sám, mám garáž a nářadím jsem slušně vybavený.
Nexia 1.5 hatchback, Matiz Gold
Reklama
 

Uživatelský avatar
Happy
Příspěvky: 166
Registrován: čtv bře 22, 2007 06:51
Bydliště: Šumperk

Re: Pískání skřípání při sešlápnutí spojky.

Příspěvek od Happy »

Ahoj,obávám se ,že to bude ložisko.
Tady je vlákno jak jsem měnil spojku:

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=10&t=8886
Uživatelský avatar
sandruš
Příspěvky: 1436
Registrován: čtv led 15, 2009 20:53
Bydliště: Konice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání skřípání při sešlápnutí spojky.

Příspěvek od sandruš »

já měla do samé..být tebou zavčas měním :-D nebo dopadneš jako já..zůstaneš stát na nejrušnější křižovatce :-D a počítej za práci 2000,- Umě rozletěné ložisko poškodilo aji přítlačný talíř
Škoda 135 GL
Daewoo Nexia 1,5 r.v 97.3 dv
Daewoo Tacuma SX 1,6 16 V 77kw r.v 2001
Fiat Croma 1,9 Jtdm 16v.2010. 6tikvalt
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Pískání skřípání při sešlápnutí spojky.

Příspěvek od Serpico »

...to Claudius nevím jestli máš daleko do Prahy, tady je " doctor " palikx a víc netřeba dodávat...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání skřípání při sešlápnutí spojky.

Příspěvek od palikx »

je to lozisko
pri takove akci vymen celou spojku tedy pritlacak lozisko i lamelu.stejne je to ve uz jete a o zivotnosti se da jen pochybovat.
matiz v podstate napravu nema a nemusi se tedy nic moc vyndavat jen spodni vzpera stabilizatoru na leve strane
na zemi je to temer nadlidsky vykon a nedovedu si to predstavit.-valet se nekde pod autem a vytahovat si nad hlavou 35 kilo tezkou vec to opravdu neni sranda.stejne tak pri davani zpet no strasny.zazil jsem to parkrat a je to hrozny.
u matize je vyndat prevodovku na heveru otazka asi 45 minut a montaz cca hodinu a neco.za praci tak kolem 1000-ode me
jinak bezne 2-2,5 tis.to chapu ze si to chces udelat sam.
neni na tom nic hrozneho jen pri montazi se nesmi skripnout hadice a elektrika .
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“