Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

mrkivka
Příspěvky: 23
Registrován: ned dub 19, 2009 22:37

Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od mrkivka »

Ahoj, nemužu sehnat těsnění,manžetu nebo gufero(nevím správný název), které brání zadírání pístku . Stává se mi, že pístek zůstane zabržděný, i když už nešlapu na pedál a pořád to brzdí. Nevíte kde by se dalo sehnat?;-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od JRD McLAREN »

Mam doma ..2 kusy ..pre mna neupotrebitelne...


ak to ma byt teda na tyto brzdice
http://195.28.90.58/dohc/Kacena/dscn6483.jpg
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od Serpico »

...to mrkivka předně většinou nechodí " pojezdy " rozdělat ( 7 vnitřní imbus a je dvakrát nahoře a dole ) namazat " sádlem " ...no to je vazelína přímo k tomu určená, dobrý obchodník prodává jeho malé množství i s destičkama viz. Havránek - motorsport, jinak " prachovky " samotného pístu, chtějí trochu zručnosti při výměnně a je dobré dát úplně nové je to guma, nevylučuji ani zadřený lépe řečeno zkorodovaný pístek, pokud ho budeš měnit kup si celou sadu prachovky + těsnící gumový kroužek břit...

Mějte se fajn a brzdy jsou základ...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od ppp »

Ja som mal na espere piestiky sice pohyblive ale rucne nehnutelne. Po namazani (silikonovou pastou lukosan M14 tusim, nic vhodnejsie som nezohnal a toto sa uz osvedcilo v brzdovom 4piestiku v skodovke aj po teste zamerny max plyn a brzda dolu certovicou az od brzd stupal jemny dym) jeden isiel pohnut prstami, druhy len nastrojom. Ten druhy bol od piestiku v brzdici trochu vydraty. Inac hrdzave pod manzetou neboli pretoze manzety boli aj po 10 rokoch ako nove.
Inac nieco sa da zohnat v ceskych eshopoch autodilykrc a czdrafel. Ja mam odtial sadu aj pre esperacke ate aj pre nubiracke delco (?). Tusim ze oba druhy sa pouzivali aj na nexiach. Lisia sa len asi 1 alebo 2mm na priemere tesnenia, zamenit sa vsak ani nahodou nedaju, ale manzety aj napriek roznym priemerom su pouzitelne na oboch. Ale obe sady budem potrebovat. Na espero uz mozno ani nie ak mu uz do brzd nebudem hrabat (ale rad mam nieco v zasobe pre pripad) ale tie delco asi ano, lebo brzdy na nubire ma este len cakaju.
Uživatelský avatar
Radmont
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 09, 2004 16:23
Bydliště: Žilina

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od Radmont »

delco brzdy na nexii to je boj s veternymi mlynmi, po kazdej zime som ich rozoberal, cistil a znovu skladal. Doporucujem vymenit za iny typ.
Peugeot 307 Break, 1,6, 110k
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od Serpico »

...to Radmont na nexii jsou tři druhy předních brzdičů, já mám kliku mám ty dobrý a bez problémů, jednou za dva roky vyměním brzdovou kapalinu a promažu " pojezdy ", prachovky a těsnící břit na pístků jsem měnil tuším v roce 2004 ...no a zatím v pohodě ale to je o kontrole destiček a jejich vysunutí...

Tedy ať nám brzdí...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
mrkivka
Příspěvky: 23
Registrován: ned dub 19, 2009 22:37

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od mrkivka »

JRD McLAREN píše:Mam doma ..2 kusy ..pre mna neupotrebitelne...


ak to ma byt teda na tyto brzdice
http://195.28.90.58/dohc/Kacena/dscn6483.jpg
Uplne jisty si nejsem, ze to jsou oni(protoze nevim jaky jiny typy se na Nexii jeste montovalyú, ale pravdepodobne to bude stejny typ. Nexia sedan GLE 1,5 SOHC 1997 jestli se to podle toho da poznat. Za kolik by to vyslo i s postovnym? ;-)
mrkivka
Příspěvky: 23
Registrován: ned dub 19, 2009 22:37

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od mrkivka »

Serpico píše:...to mrkivka předně většinou nechodí " pojezdy " rozdělat ( 7 vnitřní imbus a je dvakrát nahoře a dole ) namazat " sádlem " ...no to je vazelína přímo k tomu určená, dobrý obchodník prodává jeho malé množství i s destičkama viz. Havránek - motorsport, jinak " prachovky " samotného pístu, chtějí trochu zručnosti při výměnně a je dobré dát úplně nové je to guma, nevylučuji ani zadřený lépe řečeno zkorodovaný pístek, pokud ho budeš měnit kup si celou sadu prachovky + těsnící gumový kroužek břit...

Mějte se fajn a brzdy jsou základ...
Pojezdy se pohybuji zlehka a ani nikde nevaznou. Kdyz pistek vycistim, nejaky cas vydrzi, ale pak znova zacne brzdit. Zkorodovany neni.
mrkivka
Příspěvky: 23
Registrován: ned dub 19, 2009 22:37

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od mrkivka »

ppp píše:Ja som mal na espere piestiky sice pohyblive ale rucne nehnutelne. Po namazani (silikonovou pastou lukosan M14 tusim, nic vhodnejsie som nezohnal a toto sa uz osvedcilo v brzdovom 4piestiku v skodovke aj po teste zamerny max plyn a brzda dolu certovicou az od brzd stupal jemny dym) jeden isiel pohnut prstami, druhy len nastrojom. Ten druhy bol od piestiku v brzdici trochu vydraty. Inac hrdzave pod manzetou neboli pretoze manzety boli aj po 10 rokoch ako nove.
Inac nieco sa da zohnat v ceskych eshopoch autodilykrc a czdrafel. Ja mam odtial sadu aj pre esperacke ate aj pre nubiracke delco (?). Tusim ze oba druhy sa pouzivali aj na nexiach. Lisia sa len asi 1 alebo 2mm na priemere tesnenia, zamenit sa vsak ani nahodou nedaju, ale manzety aj napriek roznym priemerom su pouzitelne na oboch. Ale obe sady budem potrebovat. Na espero uz mozno ani nie ak mu uz do brzd nebudem hrabat (ale rad mam nieco v zasobe pre pripad) ale tie delco asi ano, lebo brzdy na nubire ma este len cakaju.
Na autodily Krč jsem našel tohle, ale jestli to tam pujde, to netusim :D
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od foker »

Dobre si pozri ktoré potrebuješ aby si nekúpil to čo nepotrebuješ.Ako ja.Kúpil som takéto: :arrow: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 3&start=45
To je s takým krčkom.
A na aute mám takéto:
To je ako keby len polovica z tej prvej.Neviem či mi niekto rozumie
Přílohy
IM000032a.JPG
IM000032a.JPG (145.94 KiB) Zobrazeno 3622 x
Kvety a bonboniery nepijem
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od ppp »

Neviem ci je to pre tvoje brzdy ale ja sa musim ospravedlnit za zavadzanie, na nubire nie su delco ale DAC brzdy. A maju tusim o 2mm vacsie tesnenia nez ATE na esperach a niektorych nexiach.
Skusil by som to prekonzultovat s katalogom na nexie, snad je tu niekde na fore este stiahnutelny. Ja som to mal jednoduche, ATE maju na konci dosticiek charakteristicku KOST, cim sa odlisovali od zvysnych typov brzdicov, co sa na esperach podla katalogu pouzivali.
mrkivka
Příspěvky: 23
Registrován: ned dub 19, 2009 22:37

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od mrkivka »

foker píše:Dobre si pozri ktoré potrebuješ aby si nekúpil to čo nepotrebuješ.Ako ja.Kúpil som takéto: :arrow: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 3&start=45
To je s takým krčkom.
A na aute mám takéto:
To je ako keby len polovica z tej prvej.Neviem či mi niekto rozumie
Rozumim jak to myslis. A musim se presne podivat co mam, ale vypada to, ze nejspis stejne jako mas ty. Co mas za Nexii, r. vyroby atd.?
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od foker »

Ja mám GLE 8V,rok výroby 96 ale to ti moc nepomôže.Aspoň mne to nepomohlo.V Auto Kelly sa ma tiež pýtali na ročník a typ auta a aj tak sa netrafili.A ja som o tom houbeles vedel,takže som kúpil také čo mi nepasuje.Nech ti ukážu čo majú a vyber si.Asi to má aj nejaké katalógové číslo ale to už ja neviem.Preto som tak aj dopadol :oops:
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od JRD McLAREN »

No ak mash 8V GLE tak t budu tie co tu ukazujete na fotkach...
tie co si nasiel v KRCi su na brzdic ATE ....

a ked ti to poslem ..tak cca 100kacek..s postovnym ..??
je to SET - prachovka a tesnenie ....2x
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
mrkivka
Příspěvky: 23
Registrován: ned dub 19, 2009 22:37

Re: Manžeta brzdového pístku typ GM(DELCO) na 1,5 SOHC

Příspěvek od mrkivka »

foker píše:Ja mám GLE 8V,rok výroby 96 ale to ti moc nepomôže.Aspoň mne to nepomohlo.V Auto Kelly sa ma tiež pýtali na ročník a typ auta a aj tak sa netrafili.A ja som o tom houbeles vedel,takže som kúpil také čo mi nepasuje.Nech ti ukážu čo majú a vyber si.Asi to má aj nejaké katalógové číslo ale to už ja neviem.Preto som tak aj dopadol :oops:
No oni mi prave vsude rekli ze tohle uz nemaj. Ze vedi co schanim, ale ze to uz tak rok ani nevideli. A to i v autorizovanym servisu :?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“