cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

Příspěvek od maros26 »

Hadicky povymienane, egr som odslepil ale neslo mi do hlavy preco ta hadicka co je zapojena nema podtlak ked sa prida.
Siel som postupne po hadicke az som dosiel k dakemu spinacu s ktoreho sla dalsia hadicka do sania.
Odpojil som hadicku na sani a tam podtlak bol.
Skusil som ventil vynechat a dat hadickuna priamo. Ten ventil je asi elektronicky a nefungoval. pricinu neviem este som nezistoval.
Ale po prepojeni a odslepeni egracu som badal rozdieli.
Chod motora tichsi (nepravidelnost na benzin na volnobeh neustupila)
Spotreba na LPG klesla o 1 liter
Auticko je zivsie ako bolo.
Co na to poviete?
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

Příspěvek od palikx »

ze jsi odpojil egr a zaslepil.proto se to trochu zlepsilo.
ten ventil je ovladany od jednotky a egr se otevira az za jizdy proto se nic nedeje kdyz auto stoji.
to tvoje skubani je jak jsem napsal asi vstrikovac.
teda pokud jsem v te hromade povidani pochopil ze nejhorsi to je na benzin.chuda smes.
hadicky na to vliv nemaj urcite ne na benzin.to by jen zvysovalo otacky ale s cukanim to nic nema jelikoz nejsou pro rizeni motoru -az na MAP nejak dulezite.
cukani skubani nerovnomernost a chuda smes je nefunkcni vstrik
verim ze po druhe uz ti to jako odpoved bude stacit
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

Příspěvek od maros26 »

Dnes ked som siel rano s prace som nastartoval zasa klasika ako na 3 valce. Siel som domov na benzine. cesta asi tak 12km. V polovici som vyradil ked som siel dole kopcom a zasvietila mi kontrolka oranzova check. A nezhasla. Prepol som na plyn a hned zhasla. Nedalo mi to tak som znovu prepol po chvilke na benzin. Kontrolka sa nerozsvietila. Prisiel som domov nechal som bezat auto na volnobeh a ziadne divne zvuky z vyfuku nic. Motor mal pekny chody pravidelny. Nechal som to tak a siel som spat poobede som siel prec a v meste som zasa skusil na volnobeh pekny chod motora a nastartoval krasne. Pred chvilkou som prisiel domov motor ide stale krasne na benzin. Neviete co sa mohlo stat?
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

Příspěvek od Vlasta »

Byl to vstřik, jak ti psal několikrát palix. A nejspíš byl zanesený, protože jezdíš jen na plyn. Tím, že si jel chvíli na bezín, tak se propláchnul, odlepil a funguje.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

Příspěvek od lechi142 »

presne tak, urcite to bol vstrek. chudobna zmes a cierna sviecka = chyba vstrekovaca. mozes mi verit uz si vymenil 4 :D :lol:
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

Příspěvek od maros26 »

Kapanecek sla spotreba hore po tom ukaze :). Moze sa postupne upravit zasa na staru hladinu? Tu na fore som sa docital ze RJ postupne berie udaje a upravuje zmes podla co2. Ze to je tak 100-200 km najazdenych pokial sa nauci. Co je na tom pravdy?
Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

Příspěvek od maros26 »

pekny chod vydrzal asi tak 3 tyzdne a od vtedy az do dnes to haprovalo a bazgovalo na benzin. Posledne dva mesiace na benzin len 3 valce sli tak som len na LPG chodil.
Dnes som si konecne nasiel cas a odvahu vybrat vstreky.
Co bolo na nich sajrajtu som este nevidel.
Jeden bol total zalôepeny ze by ho neprefukol asi ani kompresor natlakovany na 9kpa.
Tak dvojhodinove hranie vybrat vycistit namontovat zapojit prinieslo ovocie.
Taky zvuk motora na benzin nemalo auto uz hadam skoro aj rok.
Uz len nech to vydrzi.
A vybrat vstreky vycistit nie je az taky problem ako som si do dnes myslel :) :).
Nech to jazdi bez problemov.
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: cierna sviecka zly chod, voda neubuda olej OK

Příspěvek od koniQ »

no a ked uz si to precistil ako si to vyberal a cistil?
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“