SPARK - koroze

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Kachlik
Příspěvky: 1
Registrován: úte pro 29, 2009 01:07

SPARK - koroze

Příspěvek od Kachlik »

Zdravim, muzete mi prosim nekdo napsat, jak je to u SPARK s antikorozni ochranou? Ma nejak vystrikane dutiny, nebo je pozinkovany? Diky, pekny den!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: SPARK - koroze

Příspěvek od Tomáš »

Neměl bych strach, nevím jak je to u Sparka , ale ani Matiz nijak extra nerezne. Viděl jsem už chycené zadní lemy , ale to mohlo být po havárii , kde se opravuje , tam to hnije. Mě stojí matiz převážně venku a denně jezdí , po 10 letech nic , ani pupínek ;) Není to pozink , ale nějaká ochrana do které se kastle máčí . V dutinách je trošku vosku, tam jsem si to asi po dvou letech ještě dostříkával rezistinem.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: SPARK - koroze

Příspěvek od alvin »

presne tak matizek je na tom dobre,čo sa táka antikorózky,aj tie Ticá vydržali tých 10 rokov bez váčšej korórozie,obecne platí,že normálne auto začne trošku kvitniť po tých 10-12 rokoch,iba ŠKODA sa začne rozpadávať. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
LubosekZUsti
Příspěvky: 14
Registrován: stř bře 17, 2010 20:53

Re: SPARK - koroze

Příspěvek od LubosekZUsti »

Nechci se v tomto ohledu zastávat škodovky, ale u nás ve firmě je prohnilejší mates (108000km) nežli stejně stará felicie (123000km). Obojí je venku a takřka denně jezdí. Je to spíš asi individuální záležitost - nedá se to paušalizovat.
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: SPARK - koroze

Příspěvek od Pivson »

SPARK má zinkovanou karoserii, ovšem ne samozřejmě všechny díly.
Záruka je 6 let na prorezivění karoserie.

Určitě záleží jak se člověk k autu chová.
V zimě ta sůl dává hodně zabrat všem součástem vozidla a určitě to chce občas vzít wapkou a umýt.
Hodně to pomůže
Odpovědět

Zpět na „SPARK“