Uvolnena rucna brzda

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od Lukasito »

Ake narocne je napnut lanko na rucnu brzdu...ked sedim v aute tak skoro do 1/3 zdvihu rucnej brzdy ked ne viac, je vôla akoby ani lanko som nemal, az potom ked taham vyssie tak to zabera...ked som na strmejsom kopci, a zatiahnem rucnu, tak mi to ani auto neudrzi :D Skusal niekto spanovat lanko na rucnu? ako sa to robi a ake je to narocne a ci to nie je lepsie dat do servisu...
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od ppp »

hmm, ak mas moznost vyjst kolesami aspon na tehly alebo jednou stranou na obrubnik a si chudy tak to az take hrozne nie je. Al enesmies mat velmi zahrdzavenu skrutku/cap ktorou tahas za vahadlo rucnej brzdy. Pakou totizto tahas cap, ktory konci pod autom a ma tam 10 az 20cm zavit. Na tom ma napichnute plechove ucko dierou v strede a zaistene samoistiacou maticou. A na koncoch Ucka su pripevnene lanka oboch zadnych brzd. Je to sice ukryte pod krycim plechom vyfuku ale ten len stazuje pristup. Pred solou a vodou vsak chrani minimalne.
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od Lukasito »

mam dieru v garazi ked to pomoze :D
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od massic »

resim stejny problem.kamarad mi tvrdil ze se dotahuje lanko vevnitr mezi sedackama.odmontoval jsem ten plast uprostred a nic nenasel.
takze se opravdu musi zespoda? byl by prosím treba nejaky obrazek jak priblizne vypada ten spravny sroub?
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od Lukasito »

neni to tato 13ka??
Untitled.png
Untitled.png (60.93 KiB) Zobrazeno 3049 x
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od ppp »

Lukasito -> Veru tak.
massic -> mal si si kupit nubiru alebo skodovku ked si chcel stelovat rucnu brzdu pekne z pohodlia zadnych sedaciek :lol:
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od Lukasito »

nebodaj to je niekde nad strednym tlmicom vyfuku.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od ppp »

Lukasito -> Veru tak. Len trosku bokom. Bez odskrutkovania krycieho plechu stredneho tlmica na jednej strane sa k tomu nedostanes.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od stefan »

Mal som rovnakú problém, neustále doťahovanie aby to bolo OK.
Po roztrhnutí lana došlo na jeho výmenu a odvtedy funguje ručná ako má.
Tie staré laná sa už vôbec nehýbali. Doporučujem vymeniť. Po 14
rokoch to už má zmysel.
PS. Po 14 rokoch už má zmysel vymeniť celé auto.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od Lukasito »

ano s tym s tebou suhlasim, ale nasa financna situacia v rodine neni taka aby sme si zaobstarali nove auto :D...Este aj ocovi hrozi vyhazof, cize budem rad, ked to zvladnem este servisovat :lol:
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od stefan »

Som v podobnej situácií, ale už si sľubujem že na budúci rok už čosi musím s tým robiť.
Espero proste dosluhuje.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od ppp »

Ja som kupil nove lanka za necelych 300Sk neoriginal, je to jeden diel, takze to nie je az take drahe. Len aby ste po nazreti pod bubny nemuseli pokracovat v opravach ;) .
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od Lukasito »

Kryt stredneho tlmica som odsruboval uplne...drzia to dost vtipne srubky velkosti 9mm. Aj ked som ho dolu dat nemohol, dal sa pekne poposuvat a vhodne nastavit na pristup. Matka 13ka, a pristup kluca bol dost na hov... pretoze sa tam dost zle manipulovalo s klucom. Golak ani nahodou pretoze ta sruba na ktorej bola namontovana ta matka bola pomali kilometrova. No nakoniec po tych milimetroch som to trosku dotiahol a teraz je to o dost hodne, ba az neviem ci som to neprehnal :D pretoze teraz mam niekedy aj problem vytiahnut paku aj na 2 zubky :D Resp. na 2 zubky to vytiahnem relativne v poho ale vyssie to asi uz nedam :D Ta pociatocna vola pod 1. zubom je uz ovela mensia ako bola :P
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: Uvolnena rucna brzda

Příspěvek od vladimir fodor »

Caute.Ak sa krútia a nehrejú kolesá tak je to v pohode.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“