Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Příspěvek od ekzorcist »

Zdravím chlapi, no toto je asi smiešna téma, ale nie som nejako manuálne zručný, tak sa spýtam : niekedy pri väčšom pohybe - napr. pri hľadaní vecí v aute ak sa neodopnem, pás mi uľahčí robotu a sám vyskočí. Pár razí sa mi to stalo ale aj počas jazdy. Dosť ma to naposledy vystrašilo, lebo to tak trochu neguje účinky bezpečnostného pásu, nie? :D :D Dá sa niečo takéto rozobrať, dotiahnuť alebo mám zohnať z iného auta? Tá poistka, kam sa to zasúva je UNI na všetkých Daewach? Alebo autach všeobecne? Dikes
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Příspěvek od Dark69 »

Presne tento problem mam aj ja a pri kazdej jazde sa obavam o svoju bezpecnost.... Stale ak sa prudsie pohnem, sa mi pas sam odopne.. Vymenil uz som ten upinak pasu na sedacke co je a stale to robi....
Pred jazdou musim najprv 5 minut sa hrat s pasom aby dobre zacvakol, potom ho silou ruky skusam vytrhnut a ked drzi pevne pokracujem v jazde..
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Příspěvek od ekzorcist »

Veď to. Dúfam, že sa mýlim, ale ak to nevydrží, že sa nahnem do kaslíka, myslím, že to ťažko vydrží ťah pri náraze v 40 km/h... Espero je super, len tie veci v interiéri boli od novoty maximálne 80%-né... Keď si čítate staré recenzie na Espero, keď bolo nové ešte, tak tam presne na toto upozorňujú. Že kopec výbavy, ale interiér pôsobí tak lacno.. Ale toto by som rád vyriešil. Montoval dakto z vás už iné pásy? Nejaké tie vidlácke športové farebné :D :D :D Nech vyzerám ako sedlák, ale nech ma to udrží!!!
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Příspěvek od ppp »

Mne to spravi len ak pri zasunuti pasu do protikusu nepocut a necitit zretelne cvaknutie, take v takom pripade pas vytiahnem a zalozim znovu a poriadne. Nastastie sa to deje len obcas. Tusim kvoli tomu volakedy davno aj zvolavali dake daewaa do servisov ale nie na slovensku. Ale stale lepsie pas nez plynovy pedal v toyote, nie? :lol:
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Příspěvek od benky71 »

niekde tu na nete som o tom čítal,že vraj je to výrobná vada.Takže najlepšie vymeniť z iného auta,hlavne ten upínač čo je na pri sedačke.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Příspěvek od Dark69 »

Ano ano bola to vyrobna vada... Ja som to uz vymenil na mojej nexii aj z inej nexii a tiez to iste. Uz sa bojim aj objednat si novy kus na nexiu ci aj ten nebude zly.....radsej poriesim nieco z astry.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Příspěvek od vado »

Ano, bola vadna cela seria. Mne to na Lanose vymenili zdarma, prave kuoli vyrobnej vade. Neda sa nic, len vymenit za dobru (no, mozno keby si to rozobral, asi by stacilo pilnikom nieco upravit, ale kedze sa jedna doslova o zivot, osobne by som to nerobil)
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostný pás vodiča vyskakuje

Příspěvek od RoSta »

Určite to bola výrobná vada, mne to vymenili zdarma v Topoľčanoch a to som bol druhý majiteľ a Espero bolo dosť dlho po záručnej dobe...
Treba sa pred svojpomocnou opravou opýtať v značkovom servise...
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“