Zapalovanie

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
PUF26

Zapalovanie

Příspěvek od PUF26 »

Prajem uspešný nový rok. Na aute mám problém je to 1,5l 16v DOHC Espero, nehádze iskru, po odpojení autobatérie na dkší čas a opetovnom pripojení auto začne normálne bežať na určitú dobu kým sa nezohreje potom skape a nedá sa naštartovať - nehádže iskru. Mám podozrenie na inpulzator v rozdelovači. Ak sa niekdo stretol s podobným problémom nech skusi popísať, za rady vopred dakujem. S pozdravom.
Reklama
 

Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

No, vraj je to bežné... ja keď som kúpil moju káru, tak som na tretí deň auto nemohol naštartovať vôbec...
Rozdiel bol len v tom, že som parkoval pred domom a nie za :D
...no a ešte lialo ako z krhly, tak som to (správne) tipol na zapaľovacie káble a preventívne aj hlavu a palec rozdeľovača a hneď to bolo iné auto...
Ináč, počas jazdy sa to prejavovalo občasným silným trhnutím. Potom, akoby uťal... 8)
No, a teraz sa to začína opäť (cca 2 roky), až som nasratý, ale zatiaľ len na plyne, ten je na takéto chyby citlivejší...
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Ak Ti skape ked sa zohreje mohla by to byt cievka v rozdelovaci. Tam opada izolacia a ked sa zohroje tak ani tuk. Skus ju pozriet.Inak stoji cca.400
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tohle většinou dělá zapalovací cívka ta co je na podběhu vedle baterky stačí že vystydne a je to zase chvíli OK nejlíp to vyzkoušíš když ji vyměníš a pak teprve bych šel do rozdělovače ale chce to aby ti ji někdo půjčil zkus někoho kdo je od tebe kousek a třeba chvíli nejezdí ;) protože v prodejně na to asi nepřistopupí když tam nemáš známého a nebo v servisu by to mohli udělat u nás to tak děláme docela běžně zákazník zaplatí zálohu (jako by normálně platil ) a jede pryč a když je vše OK tak se teprve uzavře zakázka a vše se vyrovná 8)
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“