Straca sa mi voda...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jackie47
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 11, 2009 21:39

Straca sa mi voda...

Příspěvek od jackie47 »

za tyžden mi auto zožere celú nadobku...okolo chaldiča a hadic je setko suche tak myslim že to asi bude žrať motor neviete ako by som si to potvrdil ? ked pozrem na hladinu oleja tak to vyzera stale rovnako presne v strede rysiek...
Reklama
 

Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od špoty »

Môže to byť aj deravý radiátor kúrenia, vtedy by voda vytekala pod autom....
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od ppp »

Ak shces vediet ci to ide do motora tak odkrut sviecky pozri v akom su stave a zasviet baterkou do valcov co uvidis. Ak bude niektory cisty a sviecka vyrazne odlisna od ostatnych tak to ide do toho valca. Inak by mali byt vsetky piesty zvrchu zakarbonovane.
Ak to tecie von, tak najlepsie to najdes po chvili statia so zahriatym zpanutym motorom na parkovisku ci sa pod nim nevytvoril flak.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od Topol »

jackie47 píše:za tyžden mi auto zožere celú nadobku...okolo chaldiča a hadic je setko suche tak myslim že to asi bude žrať motor neviete ako by som si to potvrdil ? ked pozrem na hladinu oleja tak to vyzera stale rovnako presne v strede rysiek...
Pěkný den :D
Kdyby ti to šlo do motoru tak by se musela v oleji objevit emulze.Zkrátka taková divná směs oleje s vodou taková sr--ka trochu doběla.Hlavně,že to nejde do motoru jinak to někdě utíká a stačí schnout když to nevidíš.Holt najít to může být na hodně místech.
Jinak hlavně ať už jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od Vazoun »

Zdravim všechny na foru a přeji hezký den :o) tak kolegáčku " jackie47 " už jsi nám nesdělil :o) jak a kam se ti ztrácela ta chladící kapalina :?: čau " Vazoun " :lol:
-------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od ekzorcist »

No nazdar. Ak teda mozem poradit. Ja som mal presne ten isty problem. Po par navstevach servisu mi vymenili / utesnili nejake hadice, ale potom to prerazilo na boku chladica. Ja byt tebou ak ti zacal takyto problem necham si vymenit cely chladic, ked tu na fore pohladas tak najdes, ja som kupoval okolo 45 euro novy a robota bola par supiek. Tym padom mi vsetky problemy okolo stracajucej sa vody prestali. Pripadne kym ho kupis, zober Espero do servisu, nechaj natlakovat chlad. sustavu a mechanik by mal uvidiet kade to tecie.. Ale na 100% odporucam vymenit chladic ak je strata vacsia. Volaco tam bude pukleee... Ale ja som diletant zase, na mna nedaj :D :D
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Lukasito
Příspěvky: 44
Registrován: ned čer 07, 2009 11:43

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od Lukasito »

ked sa mne stracala voda, skoncilo to vymenou vodnej pumpy a novym tesnenim pod hlavou...(trosku sa mi prehrial motor...) :|. Ako bolo spomenute vyssie...skontroluj si olej..ak nevies rozoznat ci v oleji je voda, tak bez k nejakemu technikovi co by to vediet mohol...

Pocul som, ze ak je motor nastartovany, je teply, normalne ma vodu..po istej dobe, sa voda vytrati a motor sa zacne prehrievat, ze je lepsie nechat motor nastartovany, a vodu dolievat za chodu motoru...co je na tom pravdy? A ak je to pravdive, tak co sa moze stat ak sa motor vypne a voda sa doleje pri vypnutom motore? :roll:
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od massic »

k tomuto tématu bych měl dotaz...

Já mám v té nádobce tu vodu hnědou a taky se mi ztrácí.ale o dost pomaleji.

Znamená to že do ní jde někde olej? je to vubec mozne?
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od blackjohn »

Jestli je hnědá, tak jí asi dlouho nikdo neměnil, kdyby do ní šel olej, byl by vidět na hladině nádržky chladicí kapaliny. Když ubývá pomalu, těžko se to hledá, protože se to stačí odpařovat.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od ppp »

hneda je od hrdze, cierna od spalin, spravidla
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od massic »

a mám to nějak řešit ? jako ten ubytek není tak hrozný.
takže jenom jestli to nebude mít nějaký následky to že je hnědá...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od ppp »

Moze sa hrdzou upchat radiator kurenia a nebude to kurit, inak mozno casom prezerie tesnenie pod hlavou (ak uz neprezralo) a bude jej miznut viac a nicit sa motor. Zalezi od toho preco je v nej hrdza. Ci po cerstvej vymene alebo po rokoch bez vymeny.
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od massic »

ppp píše:Moze sa hrdzou upchat radiator kurenia a nebude to kurit, inak mozno casom prezerie tesnenie pod hlavou (ak uz neprezralo) a bude jej miznut viac a nicit sa motor. Zalezi od toho preco je v nej hrdza. Ci po cerstvej vymene alebo po rokoch bez vymeny.


po dlouhych rokov od výroby tj 1996 :-D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od ppp »

tak vitaj v klube :). A za ziadnu cenu nemen nemrzku, pretoze sa ti na 99% upcha nasledne uvolnenou hrdzou radiator kurenia a dokuril si :). Preplachnut sa to potom obvykle da ale treba to opakovat niekolko sezon po sebe. Ja uz som preplachoval dvakrat, a este pred zimou to tento rok preplachnem este raz a uz by som mal mat potom pokoj.
Uživatelský avatar
peto153
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 23, 2009 11:08
Bydliště: Poltár
Kontaktovat uživatele:

Re: Straca sa mi voda...

Příspěvek od peto153 »

Lukasito píše:ked sa mne stracala voda, skoncilo to vymenou vodnej pumpy a novym tesnenim pod hlavou...(trosku sa mi prehrial motor...) :|. Ako bolo spomenute vyssie...skontroluj si olej..ak nevies rozoznat ci v oleji je voda, tak bez k nejakemu technikovi co by to vediet mohol...

Pocul som, ze ak je motor nastartovany, je teply, normalne ma vodu..po istej dobe, sa voda vytrati a motor sa zacne prehrievat, ze je lepsie nechat motor nastartovany, a vodu dolievat za chodu motoru...co je na tom pravdy? A ak je to pravdive, tak co sa moze stat ak sa motor vypne a voda sa doleje pri vypnutom motore? :roll:
Je to pravda, ak sa ti rýchlo míňa voda (ak ti tečie chladič) počas jazdy a si na ceste a potrebuješ dôjsť domov/práce tak dolievaj na bežiaci motor,nikdy nie na vypnutý, ak nepotrebuješ súrne ísť tak to vyrieš aby ti nekapala voda. Na vypnutý motor sa môže stať že ti veľkým teplotným rozdielom (prehriaty/horúci motor a studená voda) praskne hlava alebo môžeš zapiecť krúžky - ale to by si musel veľmi prehriať motor a hneď ho odstaviť a nechať vypnutý.
BMW 318i E30 coupe 1.8 8V 77kw (105PS) - r.i.p.
DAEWOO ESPERO 1.6 16V 85kw (116PS) bolok motora OPEL TIGRA, hlava ESPERO, 182,7Nm pri 5735rpm
+ nenormálny rozdiel (extrémne živý motor) :)
- tlak oleja (vysoký) :(
opäť 1.5 16V 66kw (90PS)
CITROEN XSARA VTR coupe (X2) 1.6 16V 80kw (110PS)
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“