Bazén pod nohama řidiče

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Kromanonek
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 21, 2009 10:52

Bazén pod nohama řidiče

Příspěvek od Kromanonek »

Ahoj, Dnes jsem z auta vytáhl gumový koberec a pod ním je bazén. Odkryl jsem tapecir a ten molitan pod nim je uplne nacucnuty vodou. Pravda, že mám neorifinál koberce, ale tolik vody mě vyděsilo. Je nějaké místo kterým tam může zatékat? Nebo je to normální? Při tomto množství mě napadla díra v podlaze:-D ale nenašel jsem ji. Případně doporučení jaké koberce dát ať tam takový maras není? Máte někdo tutéž zkušenost?
Reklama
 

Uživatelský avatar
bjes_des
Příspěvky: 102
Registrován: pát srp 21, 2009 22:37
Bydliště: Nejraději v lese...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazén pod nohama řidiče

Příspěvek od bjes_des »

Klídek, určitě to dovnitř nataháš s botama od sněhu (pokud tedy u tebe nějaký je). Našel jsem tady vynikající radu. Kromě oklepávání bot před usednutím do auta je dobré dát pod své sedadlo pytlík nebo dva s rýží. Ta stahuje vlhkost do sebe. Je to fakt docela znát. Taky mě napadá, poslední dobou jsem si několikrát všimnul, že jsou v prodeji pasívní odvlhčovače, není to moc velké, možná by to taky trochu pomohlo. To ale ověřené nemám. ;)
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazén pod nohama řidiče

Příspěvek od vado »

Pravdepodobne zateka okolo prechodky lanka na otvaranie kapoty
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=10330
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Kromanonek
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 21, 2009 10:52

Re: Bazén pod nohama řidiče

Příspěvek od Kromanonek »

Woooow. TAk se obavam ale, ze uz to neposkladat:-( ma to smysle resit v zime nebo to mam na parkovisti pred barakem nechat na leto?
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazén pod nohama řidiče

Příspěvek od vado »

Urcite nie teraz pred barakom a v zime. Potrebujes vybrat obe predne sedacky, dat dole plastove kraje, ktore drzia tapacir, vybrat plastove kryty stredoveho tunela. Dalej musis odmontovat, odpojit a vybrat ECU (pokial ju mas pod sedackou spolujazdca), vybrat tapacir, vsetko vysusit. Len susenie molitanov a tych "handrovych podloziek" trva za tepla aspon den. Ja som musel tie "handrove" vymenit, lebo uz boli nepouzitelne. Namiesto nich som dal nieco, co v Rempe predavali ako prikryvku na kone.
Potom musis upchat dieru. Ja som pouzil plastovu zatku z flase od mlieka, navrtal do stredu dieru priemeru (asi) 5 mm, urobil zarez, cez ktory som prevliekol lanko do stredu, natlacil som tam silikon a pritlacil zatku ku karoserii. Treba pockat asi 24 hodin, pokial silikon nevytvrdne. Potom, ak uz bude tapacir a vsetko ostatne suche, tak opacnym sposobom to vsetko poskladat.
Teda potrebujes aspon dva dni a teple prostredie a aspon jeden den rozobrate auto. To sa na parkovisku tazko robi, ja by som na tvojom mieste zhanal nejaku dielnu.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Kromanonek
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 21, 2009 10:52

Re: Bazén pod nohama řidiče

Příspěvek od Kromanonek »

Oki, takže já se na to teď vyprdnu a zrobím to v květnu v garáži. Teď v garáži mám zimu jak blázen, není tam topení.
rolt
Příspěvky: 103
Registrován: čtv bře 05, 2009 17:31
Bydliště: Bytca

Re: Bazén pod nohama řidiče

Příspěvek od rolt »

Mne to na nubire tieklo otvormi na podlahe okolo tych umelych zaslepiek.Natrel som silikonom a mam pokoj.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazén pod nohama řidiče

Příspěvek od FoXo »

Mne vpredu nezateka aspon som to zatial nezistil.
Avsak mne zateka do kufru a nie a nie prist nato z kadial okrem stresneho okna mi to tam clape :)
Mam dole komplet tapaciry v kufri a takisto stresne tapaciry to vsetko mi vytopilo aj sedacky cez stresne.
Ale do kufra ked som stresne prekryl sa mi tak ci tak dostavala a aj dostava voda.
No v tomto obdobi sa to tazko hladat do frasa tam. A hlavne nieje cas :)

Jedna sa o HB ak s tym uz niekto mal skusenost.
Inak kolega na felicii ma podobny problem ale ked velmi prsi on ma aj 1-2 cm vody ale len pri spolujazdcovych nohach.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Odpovědět

Zpět na „LANOS“