Radenie rychlostí

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od curdyus »

Arendal píše:ty jo :shock: Racek se spotrebou 5,1?
Hm, ja mam Racka z `94 a v technicaku mam 7,3 a v realu kolem toho.
Zalezi jak clovek jede ;) ale da se jet k tem 6.

O prazdninach jsem jel na Cornstejn, na strese rakev, 2 dalsi lidi v aute,
plno veci a najel jsem 410 km, plna nadrz padla, ale to diky zacpe v Brne u Bauhausu, kde jsem trcel pres 3/4 hodiny,
a pri ceste z Jihlavy zpatky na Cornstejn, kdyz jsem vezl vecer kamosku dom, jsem se trosku rozjel a nesetril, a pak jsem jeste vezl kamosa do Adamova pres Utechov pres ty jejich "horske cesty" a zpatky pres Kurim a zadem pres Bystrc.
ta rake ti minimalne litr přida je to velkej odpor
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od Serpico »

...jak se ze mě stal málem " lid popelnicový " ale vážně po přečtení uvedeného článku " autorizovaného ÚVMV " je jednoznačné - dlouhý převod v diferenciálu a dlouhý převody, tomu napovídá i zrychlení na úrovni " čikuli " o obsahu 1,5...ale fakt jsem zvědavý na spotřebu
racer1.jpg
(186.45 KiB) Staženo 667 x
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od curdyus »

Potvrzuji članek šel jsem se spotřebou o necely dva litry dolu a už jsem na 10:o))))
Ale vypada to na tu lambdu,pač když jsem ji odpojil tak to žere pořád stejně:o(
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od Serpico »

...to curdyus pokud budeš měnit lambdu tak opatrně bývá " zarostlá, zapečená " tak hodně WD nebo něco podobného a novou pak s " měděnou pastou " obyčejně se strhnou závity ve svodu a kupuje se nový...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od curdyus »

Serpico píše:...to curdyus pokud budeš měnit lambdu tak opatrně bývá " zarostlá, zapečená " tak hodně WD nebo něco podobného a novou pak s " měděnou pastou " obyčejně se strhnou závity ve svodu a kupuje se nový...

Mějte se fajn
Takže je to pěkně viš kde... zavit je samozřejmě ve věčných lovištích,,budu muset koupit nový svody,,ikdyž mam jedny z Racera tam ale neni vystup na lambdu tak mě napadlo nechat si udělat pouzdro M18x1,5 a navarit ho na trubku vyfuku pod svody a lambdu dat pak tam...
Nebo co ty svody stoji???
Dikes
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od Serpico »

...asi 2tisíce...ale na nový KUPFERSPRAY COPPER SPRAY s vysokým obsahem mědi a odolné proti vysokým teplotám, hodí se ti pak vůbec na šroubení výfuku, stojí to okolo 250 Kč á sprey 400ml fy. MOTIP, taky se mažou závity svíček, též hrozí stržení při povolování, někdo doporučuje za tepla při roztažení hliníku ale tady má větší zkušenosti náš palikx, mají to kluci někdy hodně těžký, já to měl dobrý a vy jste mi to strhli...

aneb kdo maže, ten jede...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od Dark69 »

Nemenili ste niekto uz toto?
Puzdro páky spojky

Obrázek

Neviem kde sa to presne nachadza a ani ako sa to meni, nedostatol som sa este k tomu aby som to pozrel....
Ak uz to mate za sebou, mozte ma dopredu oboznamit s vymenou ;)
Naposledy upravil(a) Dark69 dne ned říj 17, 2010 10:31, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od HusarJan »

A čo to má ako byt :?: na tom obrázku je to nič moc :D
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od Dark69 »

V Katalogu je to napisane ako Puzdro páky spojky .... A som naivny, verim ze po vymene sa mi zlepsi radenie rychlosti :P
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od ppp »

Tomu by som velmi neveril. To je puzdro (lozisko), ktore vedie tyc, ktora je nad prevodovkou tocena takou skrutenou pasovinou, ktoru zase tlaci pracovny valec spojky a tento tocivy pohyb prenasa na palu v preistore spojkky, ktorou rozpaja spojku. Takze ak ti dobre vypina spojka a ta tyc nema volu tak nema vyznam to menit. Menil by som to len ak by bolo treba nieco menit ine a popri tom by bola na toto prilezitost.
Netusim co myslis po zlepsenim radenia, co sa ti na radeni nezda?
U mna napriklad (na espere ale to sa od nexie hadam velmi nelisi) mam problem radi 1,2,R pri bocnom zrychleni posobiacom na auto, cize napriklad v zakrutach alebo pri naklone auta ak zaparkujem na sikmej ploche. Co je obcas dost blbe, ak sa mi to stane v krizovatke. Ale netusim cim by to mohlo byt, uz sa bojim ze bude nieco rozpadnute v prevodovke, len netusim co. Vole v ustrojenstve medzi pakou a prevodovkou som znizil ako sa dalo a dalej uz neviem, pretoze to na problem nemalo ziaden vplyv.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od Dark69 »

to ppp: Nemyslis ty nahodou toto?
Komín ložiska spojky

Obrázek

Dvojka mi skrtka cez zuby a tazsie sa mi troska radia rychlosti.. Tak chcem vsetko od najlacnejsieho co sa da okolo toho vymenit :D

Inak z tvojho popisu kde to najdem som jalovyyy, vysvetlujes ohromne zlozito a nechapavo :o)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od ppp »

Neviem co je na tom zlozite :). Pracovny valec spojky vies najst? Takze ides po tycke, ktora z neho trci, na jej konci je pasovina skrutena o 90stupnov a privarena k tyci, ktora mizne nadol v hlinikovom obale prevodovky. A v tomto obale prevodovky je to tvoje plastove puzdro ktore vedie spominanu tyc.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od Dark69 »

No jasne, uz viem co myslis... Si si isty na 100% ze je to tam???
Nieje to niekde na rychlostnej pake v kabine auta? Stale mi to nieco hovori v hlave ze je to niekde tam :D
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Radenie rychlostí

Příspěvek od ppp »

Priznam sa nikdy som tieto casti nemal rozobrate, len okolo nich, ale cislo dielu 90305912 je podla katalogu dielov na tyci co mizne v prevodovke, teda presnejsie len prechadza cez obal prevodovky do priestoru spojky. Tam co asi myslis, v gumenej prechodke tyce radneia z interieru von, netusim co je, mozno tam bude tiez nejake plastove puzdro ale neverim ze sa ti to podari zohnat samostatne (ak tam vobec okrem gumy je aj nieco ine). A cez gumenu prechodku v karoserii by mala tyc prechadzat volne, takze tam vola nemoze vadit. Ona ta tyc radenie iduca z kulisy v k motoru ma prenasat len tocivy a posuvny pohyb. Takze tam moze celkom volne lietat a kvoli vykyvu motoru s prevodovkou aj musi.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“