Kontrolka rezervy a okénko u řidiče???

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Tomas
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 29, 2006 17:43
Bydliště: Havířov

Kontrolka rezervy a okénko u řidiče???

Příspěvek od Tomas »

Ahojte potřeboval bych poradit mám NUBIRU combi 1.6. a mám problémy s otevíráním a zaviráním okna ve dveřích u řidiče (je na elektriku) - zasekáva se, někdy vůbec nejde zatáhnout. Opravoval jste to už někdo (a jak :?: ) nebo jak na ten systém.

:arrow: Nefunguje mi kontrolka na přístrojové desce pro rezervu. Měnil jsem žárovky v přístrojové desce a kontroloval jsem i žárovku pro rezervu a je O.K. -> nevíte v čem můžebýt problém :?: :idea:

Dík za info
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

no ta kontrolka nesvieti ani mne som prezrel cele a problem asi v nadrži v čidle a tak som to nechal tak ked klesne dotankujem. Idem na LPG takže často to nieje. S tým oknom je to ako v NEXII najdi niekde to je . Su problemove tie vodiace dražky ak motor je OK
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Mne na lanose pomohla iba vymena celeho mechanizmu. Ak je elektromotor OK, staci naozaj len ten mechanizmus, stoji +-600 Skk (na lanos). Problem je v tom, ze vodiace drazky su uz vybehane a sklo sa vzpriecuje. Radsej to vymen, mne okno zliezlo dole a hore uz nechcelo. Musel som rozobrat dvere a rucne mu "pomoct".
Cela vymena trva asi 15-20 minut a zvladne to aj priemerne zrucny clovek, ktory vie, ze skrutkovac sa nepouziva na prepichovanie dierok na opasku :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

vado píše: skrutkovac sa nepouziva na prepichovanie dierok na opasku :lol:
Ale dá sa :lol:
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Tomáši, kontrolka stavu paliva na Nubiře je nastavena tak, že svítí opravdu hodně pozdě, tak mnozí se slabšími nervy ji nikdy neuvidí svítit :D funguje tak, že kromě plováku (pro měřák) je tam odpor (termistor), který se chladí o benzín. Když se vynoří z benzínu ohřeje se, změní odpor a kontrolka svítí. Když jsem tento systém zkoušel asi před 2 lety, jel jsem s ručičkou na "0" asi 80- 100km a teprve pak v zatáčkách se začal kontrolka rozžínat. Pak jsem do nádrže dostal asi 58 litrů, tedy tam bylo asi 4-5 litrů. :D

Ale Tomáši kotrolka paliva se tu už zcela jstě řešila, a stahování oken taky, než založíš nové téma dej nejdřív hledat a pročti vše co je o problému napsáno 8)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

to tak funguje??? ta nohol som ja dvíhať plavak!! to jedosť blbý system s tým odporom :shock:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Richard píše:Tomáši, kontrolka stavu paliva na Nubiře je nastavena tak, že svítí opravdu hodně pozdě, tak mnozí se slabšími nervy ji nikdy neuvidí svítit :D funguje tak, že kromě plováku (pro měřák) je tam odpor (termistor), který se chladí o benzín. Když se vynoří z benzínu ohřeje se, změní odpor a kontrolka svítí. Když jsem tento systém zkoušel asi před 2 lety, jel jsem s ručičkou na "0" asi 80- 100km a teprve pak v zatáčkách se začal kontrolka rozžínat. Pak jsem do nádrže dostal asi 58 litrů, tedy tam bylo asi 4-5 litrů. :D

Ale Tomáši kotrolka paliva se tu už zcela jstě řešila, a stahování oken taky, než založíš nové téma dej nejdřív hledat a pročti vše co je o problému napsáno 8)
:oops: já vím Richarde , ale to vše chtěl vědět Tomas a né já Tomáš , Tomas by si měl upravit nick name ...... bude se to jinak plést.....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Tomas
Příspěvky: 34
Registrován: ned říj 29, 2006 17:43
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Tomas »

Koukal jsem se do profilu, ale nikde jsem nanašel úprávu nebo změnu nick jména. Nením jestli jsem se nedíval špatně :roll:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »


:oops: já vím Richarde , ale to vše chtěl vědět Tomas a né já Tomáš , Tomas by si měl upravit nick name ...... bude se to jinak plést.....
No já Tome předpokládal, že je Tomas Tomáš a ne Tom jako ty :lol: :lol:

A myslím, že dva nezávislé systémy na kontrolu množství paliva jsou fajn :?: :?: ne :?: :?:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tomas píše:Koukal jsem se do profilu, ale nikde jsem nanašel úprávu nebo změnu nick jména. Nením jestli jsem se nedíval špatně :roll:
Ten nick by si mohol upraviť na fantomas,alebo iný.Velmi sa dá pomýliť s Tomáš ovým.Obrázek
montyjack
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 05, 2009 16:39

Re: Kontrolka rezervy a okénko u řidiče???

Příspěvek od montyjack »

Prosím o radu ,
už dvakrát sa my stalo , že pri jazde do kopca (10%stúpanie) my kontrolka paliva ukáže nulu.tam zotrva dovtedy , než auto odstavím a neskoršie naštartujem a ručička polivomeru začne pomaly stúpat. Potom ukazuje dobre.ˇ
Prosím o radu , čo to spůsobuje a ako to mozem odstranit.
Ďakujem. montyjack
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Kontrolka rezervy a okénko u řidiče???

Příspěvek od koniQ »

montyjack píše:Prosím o radu ,
už dvakrát sa my stalo , že pri jazde do kopca (10%stúpanie) my kontrolka paliva ukáže nulu.tam zotrva dovtedy , než auto odstavím a neskoršie naštartujem a ručička polivomeru začne pomaly stúpat. Potom ukazuje dobre.ˇ
Prosím o radu , čo to spůsobuje a ako to mozem odstranit.
Ďakujem. montyjack
myslim ze to suvisi s tym co hore pisali chalani ako funguje ten odpor na plavaku a ked ides do kopca tak sa benzin preleje a rozsvieti sa kontrolka a ked zas nastartujes pumpu si cucne trosku zviri hladinu a kontrolka zhasne,
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
montyjack
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 05, 2009 16:39

Re: Kontrolka rezervy a okénko u řidiče???

Příspěvek od montyjack »

Čo mám kúpiť , aby to fungovalo na 100% ?

Ďakujem , montyjack.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Kontrolka rezervy a okénko u řidiče???

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

montyjack píše:Čo mám kúpiť , aby to fungovalo na 100% ?

Ďakujem , montyjack.
Nové auto :D ja sa ručičkou neriadim. Pokiaľ nejdem na dlhú cestu a nesvieti rezerva jazdím veselo a keď začne, tak natankujem pumpy sú na každom rohu dneska. A to tankujem len na Shell-ke 100-ku a aj tak s tým nemám problém... :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
montyjack
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 05, 2009 16:39

Re: Kontrolka rezervy a okénko u řidiče???

Příspěvek od montyjack »

minulý týždeň som nemohol naštartovať a pritom kontrolka paliva nesvietila. Natankoval som a auto som naštartoval.
Na kontrolku sa nedá spoľahnúť!
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“