Hustá žlutá pěna v chladící kapalině.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

petrm píše:Škoda přišel sem pozdě to co se ti stalo s kapalinou je běžné na matizech a stává se to poměrně často nepíšu že je to normální aby mě někdo nechytl za slovo . Kapalina se má měnit po 3 letech a nebo 45 000 km , to co se sní stalo si nikdo nedojkáže vysvětlit ale dojde k jakému si zkažení nemrznoucí směsi pak je nutno důkladně vypláchnout celý chladící systém (několikrát sem to tu už popisoval ) , zkontrolovat vodní pumpu alespoň orientačně ( nastartovat motor otevřít expanzní nádobku a z té zadní hadičky co vede těsně pod víčko od motoru né od chladiče by měla vytékat směs a při přidání plynu to bude stříkat takže pozor v případě že neteče nic a nebo hodně málo je nutno vyndat pumpu a skontrolovat vrtulku ) a pak asi rovnou vyměnit víčko za nové . Kam si s tím jel to asi nebyl značkovej servis co jestli jo tak sou to pěkný moulové
Dík že jsi mi opravil,máš pravdu po třech letech výměna.Všem ostatním se omlouvám ža špatnou informaci.Nějak jsem to popletl
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

O nic nejde kvůli tomu tu sem 8)
Uživatelský avatar
Martin Dvořák
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 03, 2004 10:07
Bydliště: Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Placení ... abych nezapoměl dokončit jak to dopadlo.

Příspěvek od Martin Dvořák »

... takže auto mám opravený a nic zvláštního na něm nenašli. Dali mi nové víčko na nádržku s chl. kapalinou, provedli několik výplachů, doplnili chl. kapalinu, vyměnili olej, vyměnili termostat /nějak se jim nezdál/, zavařili otvor někde u výfuku, dali nové těsnění pod hlavu a napočítali si za to 8500Kč ... prej v tom bylo 32h práce /měli celej motor venku/. Raději to nebudu komentovat ... je fakt, že po stránce údržby Matize dost zanedbávám a pořád žiju v domění, že stačí jen dolejvat benzín a vodu do ostřikovačů ...
Dobře mi tak.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

nevím kolik máš najeto km a jak se k autu chováš,ale Matíz žádnou speciální údržbu nepotřebuje.Pokud dáš auto do servisu a nedomluví se přesně rozsah práce,potom holt platíš 8500 Kč,Takový je život.Jenom někdo na to má a někdo né.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“