neštartuje

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 156
Registrován: stř říj 24, 2007 12:27
Bydliště: Liberec

Re: neštartuje

Příspěvek od Beda »

nechci zakřiknout, ale mě letos startovala jako blesk i při minus 25°C a to jsem 10 dní nejel, ale teď mám obavy, mám ji zasypanou pod metrem sněhu a zase má padat a padat
Leganza 2,0 CDX (1997) černá
Reklama
 

feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

Ked uz ine nic ...

Obrázek
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No, prvy telefonat zo servisu mi oznamil, ze 2 valce maju kompresiu 6 a 2 valce maju 9 .. vraj aj preto to nemusi startovat.. ale vraj ked to predtym startovalo normalne, tak to moze byt aj niecim inym.. a ta slaba kompresia je tam iba tak, mimochodom akoby :roll: Nevyznam sa v tom, tak neviem, ci 6 je velmi slabe a ako sa to da riesit... :?:
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: neštartuje

Příspěvek od HusarJan »

A hoj mali by mat rovnakú kommpresiu všetky valce určitá tolerancia tam je. Ak to merali správne tak to je už dost na tvojom no a nezistil si neaký úbytok výkonu v poslednej dobe :?: mohol si pozret aj sviečky v akom su stave možno stačilo ,len vyčistit lebo pri tých slabších válcoch mohli byt viacej zasrané zatial iba tolko daj vediet jak to dopadlo a nech Ti ju skoro opravia -i :PP:
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No dufam ze zajtra uz budem pojazdny ;) A ako sa da riesit ta kompresia? :?: Akoze to auto bolo lenive uz odzaciatku viacmenej.. nesiel som ani raz na inej leganze, tak to neviem porovnat.. ale ktovieco to nebolo nikdy. Dalo by sa to prirovnat k otcovej fabii 1,4 rv. 2000..
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: neštartuje

Příspěvek od HusarJan »

No tak to je potom slabota. Stačilo by vymenit krúžky skratka popozerat to, no ešte jedna možnost je naliat tam dobrý aditív -P no a uvidíš či sa čosi zlepšilo ;)
Přílohy
P250309_21.52.JPG
P250309_21.52.JPG (97.7 KiB) Zobrazeno 3419 x
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: neštartuje

Příspěvek od Serpico »

...to feejay rozdíl v kompresi o 3 je moc ( i když určitý rozdíl je u každýho auta dám ti příklad v létě jsem měřil kompresi po 100tisících km a měl jsem 11,8 12,0 13,0 12,8 tedy rozdíl zhruba tj. 1,2 v toleranci ), teď jde o to jestli to " utíká " na ventilech ( zabroušení ) nebo na pístech - kroužky, tedy postup pro servis sundat hlavu zabrousit ventily a přeměřit vůle kroužků ve válcích...no odhad do 8 - 10tisíc se to snad dá spláchnout ale jak u koho, jinak na ty zázračný přípravky nevěřím...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

Udajne to mozu byt aj skocene rozvody... vraj to tak vyzera, ze skocili o 2-3 zuby.. zajtra daju dole hlavu, ci tam je aj nejaka vacsia skoda :? Aj ked nestalo sa mi to za jazdy, tak neviem..
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No, tak predpoved sa potvrdila... rozvody skocili o 3 zuby.. ale vraj sa to nestretlo, takze nie je to totalne znicene.. urobia vybrus, nove rozvody, tesnenie po hlavou atd.. suma sumarum lahsi budem vraj o 420 eur.. no co uz, aspon mam to najhorsie za sebou.. dufam ze sa najblizsi rok nic nepokasle v motore :roll:
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od -peha- »

Bohužial to som si myslel ale je dobre že len skočili lebo pri pretrhnutiu je motor fuč lebo sa potká okamžite.Taže alespon jedna dobrá vec no a výmena rozvodu nie je na zahodenie aj keď finančne je to dosť ale máš už pokoj :D
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No, tolko som s tym cakal, az sa to nakoniec vyriesilo same.. dufam ale, ze toto je taka najvacsia polozka, ktora ma caka.. a ze nic ine uz sa nejak nepritrafi. Tak ono pri tych mojich 6000 km rocne mi tie rozvody vydrzia snad dlhsie ...
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od -peha- »

No rozvody vydržia aj 180 000 ale to je faktlen surovosť a náhoda.No najlepšie meniť okolo 75 000 v tedy by to malo byť OK a pri 150 000 vymeniť aj vodné čerpadlo.No ty si mal rozvody ako dlho ?
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

No v juni budu dva roky, co mam leganzu, ja sam som ich nikdy nemenil a majitel predomnou mozno tiez nie, to sa bohuzial nedozviem, kupoval som to z autobazaru.. udajne boli v katastrofalnom stave teraz.. najazdenych mam 166 tisic, kupoval som to pri 156 tisicoch.. lenze tie cisla su hore dole preskakane, takze je velmi pravdepodobne, ze bol tacho pretoceny mozno aj z 220 tisic ... :roll:
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od -peha- »

Fúha ty si odvážný Já som moju dostal s kompletnou seviskou a dokonca som ju poznal ale aj tak som mesiac nespal lebo boli menené a mali okolo 45 000 no ale asi som fanatik proste som je vyhodil a dal som si tam sám všetko nové a to hlavne preto že oni v Daewe nemenili čerpadlo a to moje začalo tiecť no a tak som neriskoval že aj ten ich remen a kladky sú bohviaké a bolo to :lol: Od tej doby spím lepšie :lol: Ono som to tu už spomínal že pokud to auto človek dokonale pozná tak sa to dá ale pokud je z bazaru alebo ani neviem s kade okamžite vymeniť náplne a rozvody je proste nevihnutnosť tedy pokud si človek nechce zrobiť problém a to že do servisky dakdo dopisuje všeličo to už máme z negatívom od Aček tam síce so servoskou ale mačka vo vreci a to hrozná takže ani tak človek nie je na čistom.No hlavne nech sa Ti dá do kopy a alespon ju tak rýchlo nepredáš lebo by sa Ti nevrátili náklady na opravu :lol:
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od feejay »

Tak hej, predat ju teraz asi nepredam, ved v postate je to nove auto teraz, ne? :lol:
Tak ci tak, ja viem auto jedine povysavat, ako som uz velakrat spominal.. keby viem vymenit rozvody ako Ty, tak ich mam nove uz davno.. ale vzdy sa peniaze zisli na nieco ine, ako na vymenu niecoho v aute..
Naposledy upravil(a) feejay dne čtv úno 11, 2010 15:34, celkem upraveno 2 x.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“